רצות על העולם

ביום האישה הקרוב אלפי נשים מכל קהילות הרשת בישראל יסמנו לעצמן את קו הזינוק ויקיפו ביחד את כדור הארץ

תל אביב, מרץ 2017 – יום האישה הבינלאומי – MY START LINE הוא פרויקט שאפתני ומרגש לכבוד יום האישה הבינלאומי, שמטרתו לאחד את כל נשות ישראל סביב מטרה אחת – הן עצמן. ב-8.3.2107, יום האישה הבינלאומי, מאות אלפי נשים מכל קהילות הנשים בארץ ייקחו חלק בריצת הנשים הגדולה בעולם. המטרה – להקיף ביחד את כדור הארץ – מרחק של 40,000 ק"מ ב- 24 שעות. כל אישה תצטרף למירוץ כפי רצונה ויכולתה, החל מצעד אחד בהליכה ועד גמיעת עשרות קילומטרים בריצה.

כל משתתפת ב- My Start Line תכריז על המרחק שתעבור באתר הייעודי של המירוץ. באתר יוצגו יחד את כל הצעדים והקילומטרים של כל הנשים שיצטרפו למירוץ. כל אישה תחליט בעצמה איך ייראה קו הזינוק שלה, איפה הוא יהיה, עם מי היא תזנק ולאיזה מרחק היא תרוץ – החל מצעד אחד, ועד לאולטרה מרתון. כל צעד של כל אישה מהווה תרומה משמעותית להשלמת היעד. יחד, כל הנשים ייצבעו את העולם בקווי זינוק שונים וייחודיים, וישלימו מירוץ במרחק שמקיף את כדור הארץ, במפגן אדיר של עוצמה ואחדות נשית.

השנה היא 2017, כל אחת מאתנו יודעת להגיד מה נכון לה, מה הדרך שלה – ומה הצעד הראשון שעלינו לעשות בכדי לכבוש את היעדים שלנו. זהו החזון מאחורי 2017 My Start Line, הפרויקט שמאחד תחת מטריה אחת את כל קהילות הנשים הגדולות והמשפיעות בישראל.

״כל זה קרה לי בגלל שערב אחד התחלתי לרוץ״ אומרת רעות ראובני, היזמת והכוח המניע מאחורי הפרוייקט. לפני כארבע שנים, אחרי שתי לידות בהפרש של שנה ועשרה חודשים, רעות הרגישה שהיא חייבת לחזור לעצמה – ולמצוא את רעות. יום אחד היא החליטה פשוט לצאת לרוץ, כי רצתה להיכנס לכושר ולא חשבה שתתמיד במנוי לחדר כושר יוקרתי. היא הכניסה את זה לשגרה שלה, שלוש פעמים בשבוע. ״סבלתי וכאב לי״ היא מעידה על עצמה, אבל המשיכה ודחפה את עצמה, עד שהשלימה את חצי מרתון תל אביב לבדה, ולאחר מכן שני מרתונים. בזכות הריצה, חייה השתנו מן הקצה אל הקצה. אחרי שנים ארוכות כמנהלת התקשורת של Nike בארץ, רעות שינתה את חיה והפכה למנטורית ומרצה המהווה השראה לנשים רבות ברחבי הארץ ומחזקת אותן במסען לכבוש את החלומות שלהן דרך הריצה.

באמצעות My Start Line, רעות איחדה יחד את כל קהילות הנשים המשפיעות ביותר בישראל – אתנה, הנשים של WeWork, השוות, מאמא גורו, מאמאזון, מאמאנט ישראל, מלכות המדבר, סלונה, עמותת עתיד, ROCO RUNS, she.codes, Supersonas ,WMN ,Yazamiyot, Supergirls, ועוד, כמו גם נשים מובילות בתחומן מהקהילות השונות כמו אנה אהרונוב, דפנה לוסטיג, חלי ממן, יערה בנבנישתי, מיכל צפיר, מירי נבו, נטע ריבקין, נסטיה ליסנסקי, ענת הראל ושחר פאר . כל הקהילות הנהדרות הללו, על 1,300,000 החברות בהן, מצטרפות יחד בכדי להעביר מסר חד משמעי – Women run the world. הפרויקט כולו מונע על ידי נשים מהקהילות השונות בהתנדבות מלאה, החל מההפקה ועד לבניית האתר.אומרת רעות. ״בשנת 2017, אף אחד לא מגדיר לנשים מה הוא קו הזינוק שלהן, איך הן עוברות אותו ועם מי. ריצה בשבילי היא חופש – אני יכולה לרוץ מתי שאני רוצה, איך שאני רוצה, עם מי שאני רוצה. אני מחליטה. אני קובעת. והכל תלוי בי. זה המסר שלנו. כולנו חזקות יחד, אבל רק מהרגע שבו אנו מחליטות שאנו חזקות ויכולות גם לבד, זה לא משנה אם נעשה צעד קטן או נרוץ מרתון. לכל קהילה מדהימה שהצטרפה אלינו יש אג׳נדה משלה בכל ימות השנה, אבל ביום האישה נתאחד כולנו יחד למען מטרה אחת – לעשות היסטוריה ביחד, ככוח נשי מאוחד שאי אפשר להתעלם ממנו״.

My Start Line ייחתם בקו סיום חגיגי שכל הנשים בארץ מוזמנות לחצות יחד, ביום האישה הבינלאומי, יום רביעי ה-8.3 בשעה 21:30 ב-WMN בנמל ת״א.