ספורטאיות הזהב בדרך לאליפות

רינה, אילנה, ויקטוריה ושרה כבר יצאו מזמן לגמלאות אבל הן לא נחות לרגע. השבוע הן יתחרו באירוע הספורט הגדול בישראל לבני הגיל השלישי והן מתכוונות לנצח

רינה, אילנה, ויקטוריה ושרה יתחרו באליפות הזהב השלישית של מגדלי הים התיכון, אירוע הספורט הגדול ביותר בישראל לבני הגיל השלישי. האליפות תתקיים ב-26 בספטמבר בספורטק בת"א ובשיתוף משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב.

כל אחת מהנשים תשתתף במקצה ופעילות ספורטיבית אחרת וישבנו איתן לשיחה על ספורט, נוחות בעור של עצמך והחשיבות של להיראות טוב ומכובד אפילו בעת הכושר, כמה טיפים מנשים יפות, ספורטיביות ועם ניסיון חיים עשיר.

שרה אלקיים בת 81 תתחרה במקצה ההליכה המהירה מספרת "הספורט תורם לי מאוד, מחזק את הגוף שלי, אני מקפידה לעשות הליכה כל בוקר במשך שנים וזה גורם לי להתחיל  את היום בתחושה טובה ורעננה". מבחינת הנראות באימון מסבירה שרה "חשוב לי להיראות טוב גם בזמן האימון, אני אוהבת לקבל קומפלימנטים זה עושה לי כיף. נוח לי מאוד עם הגוף שלי כי אפילו בגילי אני מרגישה מצוין ונראית טוב". שרה סיפרה על התחושות לקראת ההשתתפות בפעם הראשונה באליפות "אני מתרגשת מאוד מהמעמד להיות חלק מהתחרות ואולי אפילו לנצח".

אליפות הזהב של מגדלי הים התיכון (צילום: מגדלי הים התיכון)

רינה ברוטפלד  בת 81.5 תשתתף בתחרות ריקודי העם באליפות הזהב. רוקדת ריקודי עם כבר 40 שנה. רינה מספרת שריקודי העם עושים לה מצב רוח נפלא: " אני אוהבת לשיר ולרקוד, כשאני מבצעת את שניהם אני מרגישה צעירה והם עושים מצב רוח נפלא וזה מרומם את הנפש. כשהגוף בתנועה זה מזרים את הדם ועושה לו טוב".

"מה את רוצה, שאני אופיע בסמרטוטים? אפילו בספורט. עוד אף פעם לא תפסו אותי שאני לא אבוא עם עגילים שלא מתאימים לתלבושת, זה חשוב להיות אסתטיים. זה חשוב כי זה גם נותן הרגשה טובה, אני רוצה להראות טוב, יפה ומסודר: גם אם מזיעים, אפשר להחליף חולצה, אבל עדיין להיראות טוב".

"אני מרגישה מאוד בנוח עם הגוף שלי, אני מרוצה מעצמי אני דואגת להראות אסתטית. גם בספורט אני חשה בנוח, יכולה לזוז ולרקוד בלי בעיה ומרגישה נהדר".

"אנחנו מתרגשים מכל דבר שיש בו תחרות ואנחנו צריכים לעמוד בכושר לעומת מתחרים אחרים, חשוב לי שהקבוצה תזכה אבל הכי חשוב לי להשתתף ולהיות חלק"

אליפות הזהב של מגדלי הים התיכון (צילום: מגדלי הים התיכון)

אילנה אורלי מעודדת באליפות הזהב של מגדלי הים התיכון בת 80 מספרת על חשיבות הספורט בחייה "הספורט מביא לי הרבה אנרגיה, שמחה אם יש כעס הוא יוצא, פותחת את היום באופן חיובי מאד גם אם במקרה קמתי על רגל שמאל". עוד מוסיפה "אני צועדת ובדרך נפגשת עם אנשים עושה תנועה של בוקר טוב עם הראש מחייכת ונותנת חיבוק, צעדה בבוקר מעבירה אנרגיות טובות לאנשים אחרים ואני מרגישה טוב עם עצמי".

כששאלנו האם נוח לה עם הגוף שלה ענתה אילנה "מאד נוח לי עם גופי והמראה שלי אני מנותחת בשלושה מפרקים שונים ולא הפסקתי להתאמן". לגבי האליפות אמרה "כנראה ההתרגשות תגיע ביום האליפות כמובן שאגיע עם אנרגיות לחוויה מהנה למרות שזו הפעם הראשונה שאני מתחרה".

אליפות הזהב של מגדלי הים התיכון (צילום: מגדלי הים התיכון)

ויקטוריה מזרחי בת 74 תתחרה בתחרות הפינג פונג מספרת כי הספורט מאוד משמעותי עבורה "הספורט תורם לי מאוד בחיי היום יום, מוריד במשקל, מוריד לחץ דם ומשפר מצב רוח". עוד מוסיפה על עצמה "נוח לי מאוד עם הגוף שלי למרות שאני גדולה ומלאה אני מאוד קלילה וחשוב לי להיראות טוב תמיד ולכן גם בזמן האימון". על האליפות היא סיפרה "לקראת האליפות אני מתאמנת באופן קבוע בטניס שולחן  גם עם המאמן וגם עם חברים מהקבוצה. הבן שלי מגיע פעם בשבוע ואנחנו משחקים יחד".

אליפות הזהב של מגדלי הים התיכון (צילום: מגדלי הים התיכון)

האליפות שתתקיים זו הפעם השלישית והפכה כבר למסורת מוצלחת שעושה כבוד לגיל השלישי, צפויים להשתתף כ-3,000 איש שיתחרו במקצים של ענפים אולימפיים וחוץ אולימפיים בתחרות הספורט היחידה מסוגה לבני הגיל השלישי בישראל.

האליפות תכלול תחרות ריצה והליכה מהירה, מקצי שחייה, הרמת משקולות, הדיפת כדור ברזל, קפיצה לרוחק, פטאנק, ריקודים סלוניים. כמו כן יפעל במקום מתחם פעילויות חוץ אולימפיות שיכלול יוגה, טאי-צ'י, ריקודי בטן, שחמט, ברידג', טניס שולחן ועוד.