סיבה לרוץ איתה

לאתי היא הצילה את החיים, גילה התגברה בעזרתה על הפחד, 5 סיפורי ניצחון של נשים

לכל אישה סיבה משלה, סיבה לרוץ איתה (בצילום: מורן מישל)

לכל אישה סיבה משלה, סיבה לרוץ איתה (צילום: שאטרסטוק)

לכבוד כל אלה שמתלבטות לגבי היציאה לריצה, רצינו להבין מה מושך נשים לריצה, מה מניע אותן להמשיך ומה הריצה מעניקה להן מעבר לגוף חטוב. נשים שהתמכרו מספרות למה כדאי לכן לרוץ. 5 נשים 5 סיבות שונות ומטרה אחת. קצת לפני מרוץ Liferun שבו הן משתתפות, הצלחנו לתפוס אותן לרגע כדי לגלות מה מניע אותן לא להפסיק לרוץ.

לפני כל עליה קשה בריצה אני אומרת לעצמי אם אני עושה את זה, אני יכולה הכל! אתי מלול

אתי מלול

על עצמי בכללי: אמא לשניים, גרושה מחולון, מנהלת תיקי לקוחות עסקיים ב"חילן"

הסיבה לרוץ: הסיבה לרוץ הייתה במקור רפואית. יש לנו היסטוריה משפחתית של טרשת עורקים, הרופא שטיפל באבי המליץ לכולנו לעשות ספורט ולישון טוב, המלצה האחים שלי ואני קיבלנו, אצלי זה לקח קצת זמן. הסיבה השנייה הייתה שנקלעתי למצוקה נפשית גדולה בחיים, בעיקר בגלל המשבר בזוגיות, שמנתי מאוד ואני שהייתי תמיד רזה, הייתי חייבת לחפש דרך לחזור לעצמי.

מוטו לריצה: הכל בראש וכל אחד יכול. אני יודעת שהריצה הצילה לי את החיים ויצרה אצלי שינוי גדול. לפני כל עליה קשה בריצה אני אומרת לעצמי אם  אני עושה את זה, אני יכולה הכל! זה עזר לי המון גם בחיים.

כמה זמן מתאמנת: בדיוק חוגגת 3 שנים.

הריצה ואני: אני סובלת ממחלה שנקראת קיפוסקוליאוזיס שגורמת עקמת בגב וגם לקימור בכתפיים ובחיים לא רצתי, בקושי עברתי את הבגרות בספורט. לקח לי שנה וחצי לשכנע את עצמי עד שעשיתי את הצעד הראשון. אפילו פניתי לרופא בתקווה שיאסור עליי לרוץ, הוא דווקא עודד. לשמחתי אחד מהחברים בוועד ההורים, אמיר אורלי, שבין יתר עיסוקיו הוא גם מאמן כושר ומאמן ריצה ואלוף בפני עצמו, לא התייאש ממני והמשיך להציע לי להתאמן, עד שיום אחד הסכמתי. אחרי 3 שבועות רצתי כבר 9 ק"מ. מאז עשיתי שני חצאי מרתון, אחד בישראל ואחד באיטליה ואני רצה כ- 30-40 ק"מ בשבוע.

אני מאמינה בעצמי והריצה מחזקת את זה כל פעם מחדש, גילה בריל

גילה בריל

על עצמי בכללי: בת 52, מתל אביב, גרושה ואמא ל- 3 ילדים, רוקחת ומנהלת סניף סופר-פארם בשינקין

הסיבה לרוץ: הסיבה העיקרית לרוץ הייתה להוכיח לעצמי שאני יכולה. סיפור החיים שלי לא פשוט ומורכב, היו לי הרבה חלומות שלא הגשמתי. מבחינתי,  הריצה נותנת לי את הכוח לראות שאם אני רוצה, אני יכולה, שאני יכולה לנצח את הפחד.

מוטו לריצה: אין דבר העומד בפני הרצון

כמה זמן מתאמנת: אני עוסקת בספורט מעל 20 שנה אבל לרוץ באמת התחלתי לפני שנה וחצי, אני רצה שלוש פעמים בשבוע בין 10 ל- 20 ק"מ כל פעם.

הריצה ואני: בריצה אני מלכה, זה גם מה שאני אומרת לעצמי. בעיני זו מתנה שנתתי לעצמי, ניצחון הרוח על הגוף. המאמץ בקימה ב-6 בבוקר בשבת, או בריצה בגשם שוטף הוא גדול ותחושת האושר אחרי, ההצלחה בעמידה באתגרים וביעדים היא פשוט אדירה. רצתי חצי מרתון עכשיו בירושלים והתחושה שליי היתה ש"ניצחתי בעיר שכמעט ניצחה אותי". אני מאמינה, למרות שזה נשמע בנאלי שאין דבר כזה לא יכולה. בזכות הריצה אני יודעת שהכוח שלנו נמצא בתוכנו ואין צורך לחכות לגורמים חיצוניים. אני מאמינה בעצמי והריצה מחזקת את זה כל פעם מחדש.

השנה ארוץ במרוץ LifeRUN כי זה מרגש אותי, זה כוח נשי עצום. אני מאמינה שנשים צריכות לרוץ, לעשות משהו למען עצמן וזה בדיוק המהות של המרוץ הזה. אני לא צריכה את יום האישה, בכל פעם שאני יוצאת לרוץ אני מרגישה שזה יום האישה.

הריצה הביאה כל כך הרבה טוב לחיים שלי, מורן מישל

מורן מישל

על עצמי בכללי: בת 38, אמא לחמש בנות, מכפר סבא

הסיבה לרוץ: הריצה היא אתגר מתמיד והיא מספקת לי הזדמנויות בלתי פוסקות לשפר את עצמי, להתפתח, להרחיב יכולות – בוודאי בריצה, אבל גם בכל תחום אחר בחיים.

מוטו לריצה: ליהנות גם מהקושי

כמה זמן מתאמנת: באופן רציני – כשנה וחצי

הריצה ואני: התחלתי להתאמן לראשונה לפני כארבע שנים, אחרי לידה רביעית, כי הייתי חייבת להתאוורר. מהליכה עברתי לריצה והתחלתי לגמוע מרחקים, אבל כאבי גב מההריונות סיימו את הרומן הזה הרבה יותר מהר משחשבתי. אבל לפני שנה וחצי, כשהתינוקת שלי היתה בת חצי שנה, הגיעה הצעה להתאמן בקבוצת נשים עם מאמן מקצועי ולמרות החשש קפצתי עליה. מאז אני מתאמנת באופן רציף, מחודש לחודש מגלה יותר מסירות ורצינות בעצמי כלפי הריצה, שהפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים שלי ומהכלים שלי להתמודדות עם שלל משימות ועומס החיים.

הריצה הביאה כל כך הרבה טוב לחיים שלי, בצורת איכויות שמתחזקות, שיפור הכושר הגופני, הרגלי תזונה נכונים והמון חברים חדשים שממלאים את חיי בצבעים חדשים. לפני חודש רצתי לראשונה מרתון מלא בתל אביב. ארוץ ב- LifeRUN השנה כי זו חגיגה אחת גדולה שלה כוח לגרום להרבה נשים להבין שהן יכולות אם רק ירצו. לא משנה מה לימדו אותנו על ריצה בתיכון, ולא משנה כמה זמן ייקח או מי יגיע ראשון לקו הסיום – לרוץ רק בשביל עצמן, פשוט כי הן יכולות.

לא מתייאשת ולא מוותרת גם אם קצת קשה, תמי גורן

תמי גורן

על עצמי בכללי: בת 38 מרמת גן, כמעט גרושה (בתהליכים) מבן הזוג הראשון והיחיד והחבר הכי טוב שלי ב- 26 השנים האחרונות. הזוגיות נגמרה. את כל השאר מקווים לשמר. שלושה ילדים + כלב. בלוגרית, בעיקר של אוכל ומתכוני שחיתות, בסלונה כבר 4 שנים, עכשיו המרתי את המטבח בריצה.

הסיבה לרוץ: אני רצה על החיים שלי. כמו שלא מתייאשת ולא מוותרת באמצע ריצה, גם אם קצת קשה. ככה גם בחיים. אפשר לעשות עצירה קלה, לשתות מים, לשנות קצב, להמשיך בהליכה. העיקר להמשיך קדימה ולא להתייאש.

מוטו לריצה: לא משנה מה הקצב, תמיד תהיי מהירה יותר מאלו שנשארו על הספה.

כמה זמן מתאמנת: התחלתי לרוץ באוקטובר 2015, ממש מאפס. דקה שתיים של ריצה. לא יותר. וגם זה, 5 חודשים אחרי שהזמנתי לעצמי אמבולנס בעקבות בלט דיסק ששיתק אותי למיטה. חזרה איטית לשגרה, שחיה, חיזוקים בחדר כושר. הכל בתיאום ובאישור אורתופד וכירופרקט.

הריצה ואני: מאז השתתפתי ב 26 מרוצים והיד (והרגל) עוד נטויה. שנה שעברה רצתי 8 קילומטר. השנה ארוץ 12. בחודש אפריל אני צפויה לרוץ חצי מרתון, בווינה. למרוץ לייף התאמנתי בשנה שעברה כחלק מקבוצת ריצה של סלונה, באימונו של גונדה המלך. זאת הייתה הפעם הראשונה שלי באימונים כחלק מקבוצה ואתגרתי את עצמי ואת כישוריי החברתיים – מה שהיה לי קשה יותר מהריצה עצמה.

זכיתי בהרבה חברצות (חברות רצות) בזכות הקבוצה ההיא, ובהרבה יותר!

את מתחילה לרוץ ופתאום מגלה שעברת המון קילומטרים, ומשם את פשוט ממשיכה, אפרת גת

אפרת גת

על עצמי בכללי: בת 40, נשואה לאיש הלבן, אמא לשלוש בנות (14, כמעט 11, 7) מגבעת יואב, ברמת הגולן.

הסיבה לרוץ: אהבת נעורים שחזרה ברגע, (רצתי בנבחרת עד כיתה ט), כיום בעיקר זמן תרפיה לנשמה ולמחשבה, זמן שלי עם עצמי ועם המוסיקה, כמובן עם האיש הלבן וחברות.

מוטו לריצה: תעשי רק מה שאת אוהבת, לפי הקצב שנעים לך, עם האנשים שאת אוהבת ועם המוסיקה שעושה לך טוב.

כמה זמן מתאמנת: מתאמנת כבר כמעט שנתיים, רצתי 10 במרתון תל אביב שנה שעברה והשנה חצי מרתון, לא שהתכוונתי לכך מראש, פשוט מרחבי הגולן קוראים לך לרוץ (וגם לטייל) בהם בכל עונה.

הריצה ואני: את מתחילה לרוץ ופתאום מגלה שעברת המון קילומטרים, ומשם את פשוט ממשיכה. לשמחתי השנה גם גיליתי את רצי הגולן, וכשיש אנשים שכיף לרוץ איתם זה בכלל משדרג את החוויה.

לכל אישה יש את הסיבה שלה לרוץ – דחף פנימי, אהבה מילדות, בת מתבגרת שהיא רוצה לתת לה דוגמא, חברה עם מטרה משותפת. כולן יהיו על קו הזינוק במרוץ LifeRUN של רשת סופר-פארם ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו שיתקיים, בנמל תל אביב ב- 5.4.2017, צפויות לרוץ כ- 10,000 נשים באחד משלושת המקצים השונים: 4 ק"מ, 8 ק"מ ו- 12 ק"מ.

רוצות לרוץ במירוץ LifeRUN? במיוחד בשבילכן – הנחה מיוחד לקוראות סלונה מחכה לכן עם הקשת קוד הקופון  74136 בדף ההרשמה או בקישור https://goo.gl/as2p3X