מוצרי חלב – היתרונות והחסרונות

להלן פירוט של היתרונות והחסרונות של צריכת מוצרי חלב:

מוצרי חלב כוללים מגוון רחב של מזונות המופקים מחלב, כגון חלב כמשקה, גבינה, יוגורט וחמאה. בעוד שהם טומנים בחובם מספר יתרונות תזונתיים (ובראש ובראשונה, העובדה שהם מכילים כמות גדולה של סידן), הם  גם טומנים בחובם חסרונות פוטנציאליים שחשוב להכיר. להלן פירוט של היתרונות והחסרונות של צריכת מוצרי חלב:

היתרונות של צריכת מוצרי חלב
בראש ובראשונה מוצרי חלב מהווים כמקורות עשירים לחומרי הזנה חשובים כמו: סידן (שהוזכר) ויטמין D, זרחן, חלבון, אשלגן וויטמין 12B
מדובר במקורות חשובים לבריאות העצם, לשרירים, לתפקוד העצבים ולבריאות הכללית של הגוף,
יתרון נוסף של מוצרים חלב, טמון בתוצאות של לא מעט מחקרים אשר בוצעו בנושא. מחקרים אלו גילו כי צריכה של מוצרי חלב, ובעיקר של מוצרים דלי שומן או נטולי שומן, יכולים לסייע בשמירה על המשקל – בעצם היותם מעודדים שובע ובעלי יכולת להגביר את הנושא של שריפת השומנים.
יתרון נוסף של צריכת מוצרי חלב (או לפחות חלק מהם)  הוא בעובדה שהם מכילים פרוביוטיקה – בכוחה של פרוביוטיקה לקדם את באיות העיכול ולהוות ערך בריאותי למעיים.

החסרונות של מוצרי חלב
לצד היתרונות יש גם חסרונות לצריכה של מוצרי חלב, שגם אליהם חשוב להיות מודעים.
כך לדוגמא, יש לא מעט מוצרי חלב שהינם עשירים בשומן והם כמובן, פחות מומלצים לצריכה.
חסרון נוסף טמון בעובדה שאחוז גבוה מהאוכלוסייה מתמודד עם מצב של אי סבילות ללקטוז. כך שצריכת מאכלי חלב יכולה לגרום לתחושות כמו נפיחות בבטן, שלשולים, עצירות ועוד..
חסרון נוסף טמון בעובדה שמוצרי חלב רבים מכילים אחוזים גבוהים של סוכר – וכידוע, צריכה מרובה של סוכר היא לא בריאה.
חסרון נוסף טמון בעובדה שישנם מחקרים אשר הגיעו למסקנה שמוצרי חלב גורמים לעלייה ברמת החומציות של אדם ולגרום בסופו של דבר גם לאוסטאופורוזיס.

מסקנות – האם כדאי לצרוך מוצרי חלב או לא?
יש יתרונות וחסרונות למוצרי חלב. וכאן יכולה לעלות האם לצרוך אותם או לא. ובכן, התשובה היא כמו כל דבר אחר, כן לצרוך אבל במידה.
כמובן, שכדאי גם לברור בקפידה את מוצרי החלב אותם אתם צורכים. תמיד כדאי לשים דגש על הרכיבים, להעדיף מוצרי חלב עם אחוזי שומן שאינם גבוהים מדי. לוודא שאין במוצרים כמות גדולה מדי של סוכרים.
באופן כללי צרכנות חכמה של מוצרי מזון יכולה לטמון בחובה יתרונות בריאותיים רבים. כמובן, שחשוב שכל אדם יהיה מודע לעצמו – מי שמרגיש שצריכת כמות גדולה של מוצרי חלב גורמת לו אי נוחות או בעיות בריאותיות שונות, ההמלצה בעבורו היא להפחית את הכמויות או לצרוך פחות.
יחד עם זאת, חשוב לזכור שמוצרי חלב מהווים מקור לסידן ולכן, כדאי לבדוק מעת לעת את רמת הסידן ובמידה ויש חוסר בסידן, חשוב להקפיד וליטול תוספי תזונה של סידן, על מנת להבטיח שלא יהיה מחסור בגוף.

לסיכום, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד על תזונה מגוונת ועשירה – כאשר חשוב להקפיד שכל המזונות אשר כוללים ערכים תזונתיים יהוו חלק ממנה.
ומזונות אלו כמובן, כולל גם מוצרי חלב השייכים לז'אנר הבריא יותר כמו גבינות רזות ועוד..
כמובן, שאם עולות שאלות לגבי השאלה אם מומלץ או לא לצרוך מוצרי חלב, תמיד קיימת האפשרות להיוועץ ברופא או תזונאי מוסמך, על מנת שאלו יספקו טיפים ועצות בנושא – כאשר תזונאי אף יכול לסייע בהרכבת תפריט ובקביעת המינונים של מוצרי החלב – וכמובן, גם המלצה על סוגי מוצרי החלב שיכולים להתאים יותר לאותה התזונה.