"יש מתח בין מלניה לדונלד טראמפ"

לכל אורך מסע הבחירות, נראה באופן ברור שנעלמה השמחה והאווירה הקלילה. כך, למשל, בתמונה מתוך קמפיין הבחירות באיווה, מלניה נוגעת בדונלד במהלך נאוו על מנת להראות את תמיכתה בו

לפיה, טראמפ אומר: "אני לבדי, אני בגפי, אני הוא הנשיא".

בשבועות הראשונים שלו בתפקיד, לא הייתה עין שלא בחנה את מערכת היחסים בין דונאלד טראמפ לאשתו מלניה. ביום הבחירות עצמו, רץ ברשת והפך ויראלי מהר מאוד, גיף שמראה את מלניה מחייכת חיוך גדול ומיד נהיית רצינית לאחר מבטו של דונלד. לאחר אותו גיף ולא מעט חוקרים שטענו שמלניה נמצאת במערכת יחסים דורסנית ומתעללת, החל לרוץ ברשת קמפיין בשם #שחררואתמלניה ואפילו נשים בהפגנת הנגד מול טראמפ הניפו שלטים שקראו כך.

כמובן, שלא ניתן להגיע למסקנות חד משמעיות לגבי מערכת היחסים בין הזוג טראמפ בעקבות בוקר אחד ולכן נבחרה פאטי ווד, מומחית לפיענוח שפת גוף ומחברת הספר "הוצאת המיטב מרושם ראשוני,שפת גוף וכריזמה" לנתח את מערכת היחסים של השניים מתחילתה ועד בוקר ההכתרה לפי שפת הגוף שלהם בצילומים ובהופעות פומביות.

mill

בתחילת הזוגיות

הזוג טראמפ הכיר בספטמבר 1998, במסעדה בנו יורק ופחות משנה לאחר מכן, הופיע לראשונה כזוג בציבור באותה המסעדה. בתמונה שצולמה באותו הערב, מציינת ווד שרגליה של מלניה משולבות ופונות לצידו השני של דונלד ולא אליו. כמו כן, היא טוענת שניתן לראות בבירור מתח על פניה של מלניה, שהעובדה שהיתה דוגמנית דאז היתה אמורה לגרום לה להיראות ולהרגיש נינוחה אל מול המצלמות.

אי הנוחות שלה והמתח שניכר בה מחדדים, לפי ווד, את אי הרצון שלה להפוך את הקשר לציבורי.לעומתה, דונלד נהנה מהמצב ומהסיטואציה והנינוחות שלו בולטת לעין, פי ווד.

בתמונה נוספת, כשנה לאחר מכן, הגיעו בני הזוג לפרמיירה של סרט בנו יורק. בתמונה זו, ציינה ווד בהפתעה ששניהם נראים מאושרים למדי ונינוחים לגמרי. תמונה זו היא התמונה המאושרת ביותר שבה הזוג נראה. מלניה מחייכת בפשטות ואצבעותיו של דונאלד על גבה מונחות בנוחות ובקלילות. מלניה, לפי ווד, פונה חלקית לדונלד והחיבור ביניהם ברור ויפה. הרגע הוא רגע שמח וקליל אינטימי שלהם שבמקרה מישהו דאג לצלם אך הם אינם מודעים כלל למצלמה.

בחודשים לפני ואחרי שדונלד הציע נישואים למלניה, התמונות בהם הופיעו יראו מערכת יחסים פתוחה ואוהבת כך גם בתמונה ב-2004, מספר חודשים לאחר שקיבלה את הצעת הנישואים. בתמונה זו, כך לפי ווד מלניה יושבת בצורת וי כלפי דונלד, גופה צמוד לשלו כמעט ועולה עליו. על פניו מרוח חיוך גדול ומסופק כאילו אומר: "הבחורה היפה הזו היא חברה שלי, היא שלי".

מלאניה טראמפ באדום

במהלך מסע הבחירות

לכל אורך מסע הבחירות, נראה באופן ברור שנעלמה השמחה והאווירה הקלילה. כך, למשל, בתמונה מתוך קמפיין הבחירות באיווה, מלניה נוגעת בדונלד במהלך נאוו על מנת להראות את תמיכתה בו. "התמונה הזו מראה בפירוש את הרצון העז שלה להתחבר אליו, להיות קרובה אליו", מסבירה ווד. "מצד אחד היא נוגעת בו עם שתי הידיים ומצד שני, פיה סגור והיא אינה מחייכת. יש פה צורך בחיבור יותר מאשר החיבור הקיים". בנוסף, מציינת ווד שידיה של מלניה ישרות ואצבעותיה גם. נוצר מראה כללי שהוא נוקשה יותר ואינו רגוע.

בתמונה נוספת, במהלך הקמפיין בנובמבר 9, לאחר שחגג את הניצחון, הזוג מצולם מתחבר אך חיבוק קצר ופורמאלי. הם אמנם נוגעים ביחד כזוג אבל החיבוק נוקשה קצר ורשמי. לפי ווד,  בתמונה זו ניתן לראות שמלניה נמנעת מקרבה הן בנשיקה והן בחיבוק וגופה אף מושך מעט אחורה מדונאלד במקום אליו

והנה אנחנו חוזרים שוב לרגע במהלך הכתרתו כנשיא, הרגע שהפך למפורסם ואף מקור ללעג, בו מלניה מחייכת, דונאד מביט בה והיא מפסיקה לחייך במידי ומביטה מטה. לדבריה של ווד, למרות הקמפיין של #שחררואתמלניה, שהופץ ברשת יום למחרת, לדעתה דונלד כלל לא הביט ישירות במלניה ולא רמז לה כלום וזו הסיבה שהיא הפסיקה לחייך כתגובה מתוסכלת.

"לאורך כל ההכתרה וגם לאחריה", אומרת ווד, "חיכיתי לרגע של איחוד, רגע שיראה אהבה וזוגיות כמו שהזוג אובמה לפניהם דאג לעשות רבות, אך לשווא. היו מעט מאוד נגיעות או מגע שכלל לא רמז על זוגיות ואחדות ביניהם".

אך ווד עדיין חוזרת וטוענת שאין מה למהר, לקפוץ למסקנות ולדאוג לבריאותה הנפשית או חלילה הפיזית של מלניה. לטענתה, יש להתרגל למערכת יחסים נשיאותית פורמאלית יותר ושונה ממה שהכרנו עד כה. כמו כן, יכול מאוד להיות שמלניה חוששת להיתפס כסמל מיני ומעוניינת להיות כמה שיותר פורמאלית.

מה שברור זה שלגוף יש שפה משלו והיא משחקת תפקיד חשוב בתקשורת ובמערכות יחסים, במיוחד במערכות יחסים משמעותיות כמו יחסי זוגיות.

הבנת השפה הזו מעמידה לרשותנו מאגר מידע שלם, של סימנים קטנים שחלקם ניתנים לזיהוי בקלות ומאפשרת לנו  לפרש נכון את ההתנהגויות והרגשות של בן זוגנו.

10 טיפים למיפוי שפת הגוף, מאיה שמידט שיעזרו לכן להשיג את סוג הקשר הרצוי – ללא מילים.

1. קשר עין – על העיניים נאמר שהן הראי לנפש. קשר עין ישיר יוצר קרבה. הימנעות מקשר עין יוצרת התרחקות ולא חשוב מה המילים שנאמר.

2. הבעות פנים – מבט מחויך התומך במילים טובות מקרב. מבט חמוץ, כועס, קפוא – ללא קשר למילים – מרחיק.

3. קול – לפעמים פרשנות המילים טמונה במוזיקה שלהן -הצליל, הקצב, הווליום וחיתוך הדיבור, אומרים יותר מהמילים עצמן.

4. תנועות גוף – כשהגוף סגור ומכווץ הוא משדר מרחק, כשתנועותינו פתוחות ורחבות הן מזמינות קרבה.

5. מגע – מגע רך, מחבק וזהיר  בקשר חברי, אומר חיבה ואכפתיות. חוסר מגע או מגע  מהוקצע, מחוספס ונוקשה, משדר מבוכה, מרחק ואי נוחות.

6. עמידה – גוף יציב, נינוח ומשוחרר משרה תחושה של בטחון. גוף רופס ומקופל משדר חולשה.

7. ריח – ריח טוב ונעים יוצר כימיה וחיבה. ריח עז מדי, או ריח חריף של זיעה – יוצר ריחוק.

8.מרחב  אישי- שמירה על מרחב אישי גמיש של בן זוגנו אומר כבוד, רגישות, אכפתיות.  קרבת יתר יוצרת דחיה. ריחוק יתר יוצר מרחק.

9. לבוש – בהתאם לסיטואציה המבחר נע בין לבוש רשמי ללבוש נונשלנטי ו/או  אינטימי.

10. הלימה – וזה שם המשחק! ההלימה כתמיכה לתקשורת המילולית.  הלימה תרבותית, הלימה  לסיטואציה, לסוג הקשר ולמהותו.  כשיש הלימה בין כל אלו ,המסר שאתם רוצים להעביר עובר חזק, ברור ונכון.

אם אתן רוצות עוד לדעת על עניינים בינו לבינה, כנסו לאתר של איה שמידט, מדריכה ומטפלת זוגית מוסמכת https://www.ayas.co.il/