מה קורה לנשים שמתחתנות ויולדות?

הבלוגרית שירלי טמיר העלתה סרטון המציג בהומור את מה שעובר על נשים במצבי קיצון משמעותיים בחייהן והוא הפך ויראלי. "ויש כל כך הרבה ביקורת מהסביבה ובעקבות כך גם מעצמנו. צריך להבין שהכל בסדר וכי מה שאת עושה בסדר"

הבלוגרית שירלי טמיר ערכה השוואה שנונה ומשעשעת בין הלחץ של כנשים שמתחתנות לעומת הלחץ שלהן כאמהות טריות. היא הציגה את האבסורד בכך שיש לגיטימציה וקבלה חברתית להתנהגות "היסטרית" של כלות אל מול אובר הביקורתיות וחוסר הרגישות שיש כלפי האם הצעירה והלחוצה, שמתמודדת עם התפקיד החדש בחייה. כנגד המושג הפרודי "בריידזילה" לכלות היא מציעה לבסס את המושג "מאמאזילה" לאמהות.

אמנם המילה "בריידזילה" מציגה את הכלות המוטרפות כמפלצות אימתניות אך עם זאת, עצם העובדה שקיים מושג כזה נותן את המקום לכך ואת האישור לזה שיש לא מעט נשים שמרגישות ומתנהגות כך, בעקבות הלחץ של החתונה. כלומר, זה אמנם קיצוני אבל זה כן מתבסס על המציאות של כמה נשים שמגיבות בהיסטריה לאור ציפיות המשפחה, החברים או מעצמן.

 במקרה של האמהות, שירלי מציעה בקריצה לכונן את המושג "מאמאזילה", כאשר היא תוקפת בציניות חדה את העובדה שמבחינה חברתית יש הרבה יותר הבנה ללחץ שלפני חתונה (שזה בסופו של דבר, יום אחד בחיים שלנו) לעומת הלחץ שמתקיים סביב התינוק הקטן (בסופו של דבר, חלק גדול מחיינו).

הסרטון של טמיר:

"יש הצפה של מידע ולכל אחד יש עצה בשבילך", סיפרה טמיר ל"סלונה". "ויש כל כך הרבה ביקורת מהסביבה ובעקבות כך גם מעצמנו. צריך לחזק ולהתחזק במקום הזה ולהבין שהכל בסדר וכי מה שאת עושה בסדר. לכל אחת יש את הקצב שלה וגם זה בסדר ובמקום לתת לביקורת להשפיע עלינו לרעה, עדיף לנסות לצחוק על זה".

לטמיר  חשוב גם להעביר את המסר שזה לא רק לגיטימי להיות בלחץ ולהרגיש כל רגש שצף בתוכך, אלא שזה הדבר הכי טבעי בעולם. היא בעצמה אומרת בסרטון "אלוהים יודע שלי היו לא מעט רגעי מאמאזילה והם רק עשו אותי אמא יותר טובה".

בשני הקרוב מתקיים "הפנינג לאמהות" אותו יזמה שירלי וזהו אירוע ייחודי שמטרתו "לצאת מהמרחב הווירטואלי ולהגיע להתחבק במציאות". מתארחת לשיחה אישית הבלוגרית הישראלית המפורסמת, Tova Leigh  ויהיה גם סטנדאפ של נגה ד'אנג'לי (אפרופו לצחוק גם על הדברים הקשים), הרבה יין, נשנושים מתוקים והפתעות ובעיקר שיח כנה. את הערב היא מפיקה בשיתוף עם טליה דור (שעומדת מאחוריי הסרטון הוויראלי "8 טיפים לאם הטרייה שהייתי").

רכישת כרטיסים באיבנט בעמוד פייסבוק של שירלי כאן

ניתן גם להזמין כרטיסים כאן

מאמאזילות מוזמנות באהבה!