לראשונה בישראל: תרומת אונת כבד אלטרואיסטית

"לא האמנו שמישהו חי יתרום, התרגשנו ממש", אמר ג'ד, אביו של קריש. "היא לא קרובה שלנו, היא לא מכירה אותנו. לא ראינו מקרים כאלה, גם לא בהודו. לא שומעים על זה שמישהו מגיע ומוכן לתרום כבד לאדם זר"

** הכתבה באדיבות נאמני מרכז שניידר

לראשונה בישראל בוצע ניתוח השתלת אונת כבד באמצעות תרומה אלטרואיסטית. הניתוח בוצע לאחרונה במרכז שניידר לרפואת ילדים. זו הפעם הראשונה בישראל בה מתבצעת תרומת אונת כבד בין שני אנשים שאינם קרובי משפחה ואינם מכירים זה את זה. התרומה האלטרואיסטית של אונת הכבד בוצעה עבור התינוק קריש פארמאר בן השנה ושלושה חודשים, בן לעובדים זרים מהודו שנדרש לעבור השתלת כבד אשר תסייע להצלת חייו.

התורמת היא מיכל סגל, אם לחמישה, מצפון הארץ, אשר קיבלה יום אחד החלטה מטלטלת – לתרום איבר לאדם זר. בהמשך נוצר הקשר עם משפחתו של קריש שנזקק לתרומה. ביחד הם עברו את המסע המרגש עד לסיומו המוצלח. בצניעותה ואצילותה, מיכל אינה מבינה מדוע מעשה זה נחשב למיוחד כל כך ומסבירה שהיא גדלה על ערכי הנתינה ואהבת האחר. על אף הקושי והסיכון הכרוך בניתוח גם בעלה גיבה את ההחלטה האמיצה "אני יודע שהיא תמיד עושה את הדברים הנכונים, אני צריך להבין למה זה נכון".

השתלה בשניידר צילום יחצ

"לא האמנו שמישהו חי יתרום, התרגשנו ממש", אמר ג'ד, אביו של קריש. " היא לא קרובה שלנו, היא לא מכירה אותנו. לא ראינו מקרים כאלה, גם לא בהודו. לא שומעים על זה שמישהו מגיע ומוכן לתרום כבד לאדם זר. היא כמו אלוהים בשבילנו", הוסיפה הטל האם. "עובדים זרים במדינה זרה, הם אולי בתחתית של האפשרויות. אני אומרת, וואלה, איזה כיף לקחת את האנשים שהכי צריכים את זה, והכי אין להם פרוטקציות ואין להם קשרים", אמרה מיכל לאחר המפגש עם קריש והוריו.

סיפורו הצלת חייו של קריש עומד במרכזו של ערב ההתרמה השנתי של עמותת נאמני מרכז שניידר אשר יתקיים ביום ה' 15/11/18 באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל אביב בהופעה של עברי לידר – כאן ועכשיו.

השתלה במרכז שניידר צילום יחצ

מרכז שניידר לרפואת ילדים, בית החולים לילדים הגדול והיחיד מסוגו בישראל, העומד בשורה אחת עם בתי החולים הטובים בעולם לילדים. מאז הקמתו הציב מרכז שניידר אמות מידה חדשות ברפואת ילדים בישראל וקנה לו שם כאחד מהמרכזים הטובים בעולם בתחומו. מרכז שניידר מקדם ומפתח את המחקר בתחום ברפואת הילדים וזוכה להצלחות רבות הן במחקר והן בהישגים רפואיים מרשימים, יחד עם פיתוח קשרים בינלאומיים.

מרכז שניידר מהווה גשר לשלום ונותן מענה רפואי מודרני לילדים מכל רחבי ישראל וממדינות סמוכות, ללא הבדל דת, גזע או מין. כי אין כמו הושטת יד והצלת חיים כדי לקרב לבבות ולגשר על פערים. המערך להשתלת איברים במרכז שניידר מוביל את תחום השתלות האיברים בתינוקות, ילדים ומתבגרים בישראל, ובין כותלי בית החולים מתבצעים כיום רובם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים. מאז הקמתו של מערך ההשתלות, זכו מאות ילדים בחיים חדשים הודות לניתוחי השתלה מוצלחים. שיעור ההצלחה של הניתוחים במערך ההשתלות הוא גבוה מאוד, בדומה למרכזים הרפואיים המובילים בעולם. מרכז שניידר נמנה עם בתי החולים היחידים בעולם, שערוך לבצע בו בזמן מספר ניתוחי השתלות איברים במספר חדרי ניתוח וכן ניתוחי השתלות מורכבים ונדירים מסוגם. בית החולים משמש כמרכז הארצי לילדים להשתלות כליה וכבד בתינוקות, ילדים ובני נוער.

השתלה בשניידר צילום יחצ

 נאמני מרכז שניידר משמשת כזרוע גיוס הכספים העיקרית של בית החולים ומסייעת בפיתוחו ובקידומו. העמותה מממנת פרויקטים של בנייה, רכישת ציוד רפואי מציל חיים, מענקי מחקר ופרויקטים מיוחדים נוספים, כגון מרפאות ייחודיות: המרפאה לטיפול באובדנות בקרב בני נוער והמרפאה לטיפול בהפרעות אכילה והאכלה בגיל הרך. על מנת לשמור את בית החולים בקדמת הרפואה – מצוינות רפואית גבוהה, ציוד מודרני וחדיש ומחקר בתחומי רפואת הילדים – דרושים לבית החולים משאבים כספיים. לכך נרתמת עמותת הידידים. נאמני מרכז שניידר מאמינים כי הדבר המחבר את כולנו, הדבר החשוב ביותר בחיים שלנו – הם הילדים. הילדים הם ההווה, הילדים הם העתיד.

זאת ועוד, חשובה מכול – היא בריאות הילדים – תנאי בסיסי, חיוני, הכרחי לכל השאר. לכך בדיוק דואגים במרכז שניידר יומם וליל. עסוקים בהבראת ילדינו, מחוללים ניסים, ועושים זאת במצוינות, בחדשנות, בתבונה, ברגישות, במחויבות אינסופית. זה בתמצית הסיפור שלנו – הילדים הם במרכז וכולנו כאן בשבילם. במסגרת גיוס הכספים של העמותה אנו מציעים לחברות ולתורמים פרטיים להיות חלק מקבוצה ייחודית ומובחרת של תורמים, שבחרה לתמוך בפעילות העמותה  על דרך הענקת חסות ו/או רכישת כרטיסים  לערב ההתרמה.

** הכתבה באדיבות נאמני מרכז שניידר. הצילומים באדיבות דוברות מרכז שניידר

 לרכישת כרטיסים: נאמני מרכז שניידר בטלפונים: 03-9253411/2/81

גוף ונפש
כתבות, חדשות ודעות על הקשר שבין הגוף לנפש, איך לשמור על הבריאות, הכושר והאושר האישי