לראות כדי להאמין

אדם אחד שהצליח לעשות את הבלתי יאומן, ולמרות שנולד כעיוור, הצליח באמצעות תרגול והתמדה בשיטה שפיתח לשפר את ראייתו לכדי 70% ראייה ומחזיק כיום ברישיון נהיגה בלתי מוגבל

כתבה: יפה זאבי

ד"ר שניידר נולד עם מגוון לקויות ראייה חמורות (גלאוקומה, אסטיגמטיזם, ניסטגמוס וקאטרקט) וכילד עבר 5 ניתוחים לא מוצלחים שהשאירו אותו עם צלקות רציניות בעיניו שבעקבותיהם הוגדר מצבו כחסר תקוuה והוא הוכר כעיוור. כדי ללמוד ולתקשר עם הסביבה הוא נאלץ להשתמש בכתב ברייל. ד"ר שניידר מעולם לא ויתר על האפשרות לראות וכבר בגיל ההתבגרות שקד על תרגילי עיניים, אותם הקפיד לתרגל מידי יום בעקביות והתמדה.

תוך זמן קצר החלה ראייתו להשתפר והוא החל לזהות אובייקטים חזותיים בפעם הראשונה בחייו. בהמשך השנים שכלל ד"ר שניידר את התרגילים שפיתח בתהליך שיקום ראייתו, לסדרת תובנות ועקרונות שהפכו לבסיס  שיטת "ריפוי-עצמי בתנועה": שילוב מושכל והוליסטי של נשימה, עיסוי, תנועה ודמיון מודרך בעבודה ממוקדת על הגוף ועל העיניים.

ד" מאיר שניידר צילום ג'אן הארווי

מאיר שניידר – העיוור מתל אביב שריפא את עיניו בכוחות עצמו

אחת התובנות המרכזיות אליהן הגיע ד"ר שניידר היא כי באמצעות תרגול קבוע היוצר קשר מחודש בין העיניים לבין המוח, ניתן לשפר את הראייה במידה ניכרת ולמנוע מגוון בעיות ראייה כולל האפשרות  להתגבר על קוצר ראייה ולהפטר מהצורך להרכיב משקפיים, ניתן להצליח לקרוא מקרוב גם בשנות ה-50 לחיינו, לשפר מצבים של פזילה, למנוע קטרקט, להתגבר על גלאוקומה, להתגבר על מצבי עיניים נוירולוגיים, ועל מצבים מורכבים אחרים.

יודגש כי למרות שרופאי עיניים ואופטומטריסטים יחזרו ויאמרו שלא ניתן לשקם את הראיה, ושהיא עלולה רק להתדרדר עם השנים ד"ר שניידר איננו מאמין בכך, הוא בעצמו דוגמא חיה לכך שראייה יכולה להשתפר לאין ערוך גם ממצב של קוצר ראייה מוחלט כמעט ועדשות מצולקות מניתוחים.

לאחרונה הוזמן ד"ר שניידר להרצות בברזיל, ולבקשת בוגרי הקורס נבדקה ראייתו ע"י אופטומטריסטית מומחית. בתום הבדיקה קבעה האופטומטריסטית כי ד"ר שניידר אינו יכול לראות. "אבל הסעתי אותך ברחבי העיר" מחה ד"ר שניידר. "נכון"' ענתה המומחית  וחייכה."אבל בפרמטרים מדעיים עלי לומר לך כי אינך יכול לראות". וזאת היא המסקנה המשמעותית והחשובה ביותר שד"ר שניידר מנסה להפיץ: "אל תניחו לאיש לקבוע עבורכם שלא ניתן לשפר את ראייתכם".

בחור עם משקף מיוחד צילום ג'אן הארווי

"שנים רבות אני עוקב אחר עבודתו של מאיר שניידר ומתרשם ממנה עמוקות. המטופלים שלו מצליחים לשפר את ראייתם באופן משמעותי. בפוטנציאל שיקום הראייה, רב עדיין הנסתר על הגלוי. עבודתו של מאיר הופכת את המסתורין הזה למציאות", סיפר פרופסור אוגוסט רידר, סאן פרנסיסקו. מטופלים רבים מעידים כי השינוי שנוצר בעקבות התרגול בשיטתו שינה את חייהם. למשל, רייצל ריילי קור (פאלו אלטו – קליפורניה). "הוכרתי כעיוורת כתוצאה מסיבוכים של מחלת הסוכרת בה אני חולה למעלה מ20 שנה. למרות זאת, התחלתי לעבוד עם ד"ר שניידר באינטנסיביות. כיום אני מחזיקה ברישיון נהיגה בלתי מוגבל".

לרי סקוויל מוושינגטון סיפרה ש"עברתי מספר ניתוחים בעקבות הפרדות הרשתית בשתי העיניים. כתוצאה מכישלון באחד הניתוחים איבדתי את הראייה בעין אחת, אחרי עבודה של למעלה משנה עם ד"ר שניידר ייצבתי את מצבה של העין הרואה וראייתי בה השתפרה". ד"ר שניידר הקים  בסאן -פרנסיסקו את בית הספר לריפוי עצמי ושיטתו נלמדת במקומות רבים בעולם. עבודתו מעניקה לו השראה לעזור לאנשים במצבים אותם רואה הרפואה המסורתית כחסרי תקוה, והוא רואה בנסיעותיו בעולם סוג של שליחות המאפשר לו ללמד את מטופליו לגלות את הפוטנציאל האישי הטמון בגופם ולהפיץ את הבשורה, כי לגוף יכולות ריפוי משלו.

נשים בתרגילי עיניים צילום ג'אן הארווי

** בחודש אוקטובר הקרוב הוא יגיע לארץ לרגל השקת ספרו החדש "מאיר עיניים עשרה צעדים טבעיים לשיפור ראייה מיטבי".

ד"ר מאיר שניידר, PHD הוא סופר, מטפל חלוצי ובעל שם עולמי בתחום הבריאות. מייסד שיטת "ריפוי עצמי בתנועה" המתייחסת בעבודה על בעיות ראייה, גב, מפרקים ועוד, ובית-הספר לריפוי-עצמי בסאן פרנסיסקו.

 הרצאות,  סדנאות וייעוץ פרטני בתל- אביב, ירושלים, באר שבע ופרדס חנה- כרכור. לפרטים בנושא הרשמה להרצאותיו לפנות ליפה זאבי:

טל' : 0528803908

מייל: yaffazv@gmail.com

www.self-healing.org

 ריפוי עצמי בתנועה – שיטת שניידר

גוף ונפש
כתבות, חדשות ודעות על הקשר שבין הגוף לנפש, איך לשמור על הבריאות, הכושר והאושר האישי