למה החלטות לשנה החדשה זה שטויות

יעדים ומטרות אישיות הם דבר מעולה אבל ל"ניו יירז רזולשונז" יש נטייה לא להסתפק בתיקונים קוסמטיים קלים לחיים שלנו. הם מוציאים את התותחים הכבדים ומפתים אותנו לקבל החלטות שלא בהכרח מציאותיות

כשזה מגיע למטרות אישיות הראשון לינואר הופך לתאריך החם של השנה. "מהראשון לינואר דיאטה!",  "מרתון!", "עוזבת ת'עבודה!", "עוזבת תחבר!",  "עוזבת את פייסבוק!", הצהרות בומבסטיות נזרקות לאוויר ואז מגיע הראשון לינואר ותכלס מדובר בסתם יום ואת במקרה הטוב מתעוררת להאנגאובר. כל החיים את מוכיחה שאת יודעת לעמוד ביעדים שאחרים מציבים לך אז למה כשזה מגיע ל"ניו ייר רזולושנז" ב-2017 רק 9.2% מהאנשים הרגישו שהם הצליחו בשלהם? טוב שאת שואלת.

יעדים ומטרות אישיות הם דבר מעולה אבל לניו יירז רזולשונז יש נטייה לא להסתפק בתיקונים קוסמטיים קלים לחיים שלנו. הם מוציאים את התותחים הכבדים ומפתים אותנו לקבל החלטות שלא בהכרח מציאותיות למי שאנחנו באופן אותנטי. הן נותנות לנו תחושה של אופטימיות, כח ושליטה אבל מתעלמות מתנאים הכרחיים להצלחה שלהם כמו ריאליות והתמדה.

ריאליות היא היכולת להבין עד כמה המטרה שלנו מציאותית למי שאנחנו ולחיים שלנו. לפני כמה שנים הניו ייר רזולושן שלי היה להפסיק לאכול גלוטן. אני! שהארוחה האהובה עליה היא לחם עם חמאה. בהתחלה הרגשתי נפלא. חזקה. רזה בריאה ובעיקר עלינה על היצורים הנחותים שכן אוכלים גלוטן. עד שיום אחד מצאתי את עצמי מורעבת במאפייה ומה שהתחיל בתור סנדוויץ טונה הדרדר בין רגע לתוספת של 7 פחזניות.

מאיה גור

האיסור הזה לא התאים למבנה האישיותי שלי שמראש אוהב למרוד באיסורים ומגבלות. עם כל חיבתי להחלטות גרנדיוזיות חגיגיות ומלאות נצנצים, המציאות נוטה להיות ידידתו הטובה של התחום האפור. הביניים. הפשרה. והרבה יותר ריאלי. נכון, ריאליות זה דבר אישי והריאלי שלי הוא לא הריאלי של גל גדות אבל בשביל להצליח לעמוד במטרות שלנו שתינו נצטרך להתגבר על אתגר ההתמדה שקשה לכל אחת בין אם היא וונדרוומן או סתם וומן.

התמדה דורשת המון כוחות פנימיים, עבודה מאסיבית של שרירי הליבה המנטליים שלנו. ההתגייסות שלהם לא יכולה להיות תולדה של תאריך חיצוני אלא רק תוצאה של עבודה פנימית. אם לא תהיי קשובה ותקומי מהספה ברגע הנדיר שמדגדג לך להתחיל לרוץ מבפנים, למה שיום ההולדת של ישו יעזור לך לכבות את נטפליקס?

ניו ייר שאטרסטוק

שינויים פנימיים עובדים כשאנחנו רוצות אותם מבפנים והם ריאליים עבורנו . יש לך שינוי שאת מבקשת לעשות? יש לך מטרה אישית? נהדר. פשוט תתחילי. בלי הכרזות גדולות מידי על עתיד לא ידוע או זמן בלתי מוגבל. תנסי היום. עכשיו. אפור. ריאלי. חושבת לרוץ מרתון? את לא חייבת מה1 לינואר להתאמן 8 פעמים בשבוע.

מה דעתך ללכת היום ברגל לעבודה במקום לקחת את האוטו? חושבת להפוך לזמרת? את לא חייבת מה-1 לינואר למלא את אמפי שוני. אבל אולי תשירי היום מול המשפחה שלך בארוחת הערב? קחי לך היום אתגר שמשרת את מטרת העל שלך אבל ריאלי מספיק כדי לממש בהצלחה היום ועכשיו. מי יודע, אולי אם תתחילי היום, כשיגיע הראשון בינואר כבר תחיי תחלום.

** הכותבת, מאיה גור, היא קאוצ'רית ואמא לשניים.