לכל אחת יכולה להיות בטן נפוחה

בלוגרית כושר הוכיחה דרך שתי תמונות, שצולמו בהפרש של 12 שעות, שכל אחת יכולה לסבול מנפיחות בבטן ולאחר כמה שעות להיראות אחרת לגמרי. המטרה שלה הוא להזכיר לכולנו לקבל את הגוף שלנו באהבה

כבר מזמן ידוע שאסור להאמין לכל מה שאתם רואים בתמונות ולהניח מראש הנחות שונות על אנשים. בהרבה מקרים, אתם עשויים להיות מאוד מופתעים מהמידע שתגלו. הרשתות החברתיות הן תעתוע גדול ובלוגרית כושר, בשם טיפאני בריאן, החליטה להראות לעוקבים שלה עד כמה אפשר להציג מציאות סלקטיבית בפני הגולשים ולערער את בטחונם העצמי.

המסר שהיה לה חשוב להעביר הוא שלכולנו ישנם ימים בהם אנחנו סובלים מנפיחות בבטן או נראים פחות טוב ממה שהיינו רוצים ושאין מה לקחת את העניין קשה. היה לה חשוב לצאת בפוסט לכל העוקבות שלה מאחר ונפיחות בבטן היא אחת התופעות שמטרידות נשים רבות והרבה מהן שואלות אותה מה לעשות. בריאן רצתה להזכיר לכולנו שלגלות יום אחד שהבטן התנפחה ממשהו זה מצב טבעי ושאין שום סיבה להרגיש רע עם עצמנו.

כדי להמחיש את המסר, בריאן העלתה שתי תמונות, בהן ניתן לראות את ההבדל העצום מהרגע בו היא הלכה לישון לרגע בו התעוררה בבוקר. התמונות צולמו בהפרש של 12 שעות ומגיבים רבים חשבו שזו בכלל מישהי אחרת בעוד שאחרות טענו שזו תמונת "לפני" ו"אחרי" דיאטה.

בלוגרית ובטן

 

"לא, אני לא בהריון בחודש שישי", הבהירה לגולשים בפוסט. "זה רק 'תינוק' בצורת אוכל'. אתם עדים לקוקטייל מופלא הכולל היעדר שינה, לחץ, הורמונים ובטן רגיזה – תערובת מושלמת לנפיחות". בריאן תיארה איך היא נאבקת כל יום מחדש על מנת להיראות תמיד במיטבה וציינה כי בלוגריות כושר רבות לא חושפות באינסטגרם את האמת על הקלות בה ניתן להיראות פחות טוב בזוויות שונות או נפוחות בימים מסויימים. לדבריה, הן חושפות בחשבון האינסטגרם שלהן בעיקר גוף חטוב וריבועים בבטן ויוצרות בקרב נשים את התחושה שאין להן ימים פחות טובים וכי הן תמיד מושלמות.

התמונות שהעלתה אינן היחידות שמציגות את האמת מאחורי מה שאנחנו רואות ובלוגריות רבות הבינו שכדי לעורר באזז ולהפוך פוסט לוויראלי, הן חייבות לחשוף בפני העוקבות את האמת ולצאת נגד תרבות הסגידה לרזון בכל מחיר. מחקרים רבים כבר נוכיחו שהתמונות "המושלמות" ברשתות גורמות לנשים בכל העולם לבהות בקנאה ולשקוע לדיכאון כי הן אומרות לעצמן "איך אגיע לזה?" ו"למה איני נראית ככה?". זו אחת הבעיות המרכזיות שנוצרו ברשת החברתית – נוצרו ציפיות לא ריאליות מהגוף שלנו.

לבלוגרית היה חשוב גם להבהיר שדיאטה לא תעזור ברוב המקרים להורדת נפיחות וכי לא תמיד אנחנו יודעים מה יצר את הנפיחות מלכתחילה. היא אמרה מכאן שאין טעם להסיר מזון מסויים מהתפריט שלנו, רק כי נדמה שהוא גרם לנו להתנפח אחרי האוכל. "לפעמים אנחנו אוכלות משהו בריא אבל הגוף שלנו לא מעכל אותו טוב", היא הסבירה." במקרים אחרים, הגוף שלנו דוחה אוכל שתמיד אכלנו בעבר. בקיצור, אי אפשר פשוט לנחש".

אז בפעם הבאה שאתן רואות מישהי עם בטן שטוחה, תזכרו שאולי לפני כמה שעות לפני או אחרי, היא תהיה עם בטן אחרת. קבלו את עצמכן באהבה ואל תחמירו עם גופכן. חבל על הייסורים.