לאהוב את הגוף מחדש

היה לנו ברור שברגע שיגיע חודש המודעות לסרטן השד אנחנו מרימות קמפיין שבו כולם ילבשו ורוד. אני כל כך מתרגשת לקחת חלק בקמפיין שמשלב קהילות חברתיות בין הגדולות ברשת, גברים ונשים יחד

היום אני יודעת יותר מתמיד שרק כשאנחנו חוות משבר אנחנו לומדות לראות נקודות אור מסביבנו שלא הבחנו בהן לפני. אם תשאלו כל אישה, שביום בהיר אחד מקבלת את הבשורה שיש לה סרטן שד, רוב הנשים יגידו שיש דבר אחד שהכי מטריד אותן והוא לאבד את השיער. סרטן השד היא מחלה שפוגעת בכל סממן נשיות אפשרי וכשאישה מביטה במראה ורואה את הקרחת משתקפת זה מה ששובר את הנפש שלה לרסיסים.

כשחליתי בסרטן השד לפני 8 שנים הייתי בדיוק בחודש הרביעי להריון הראשון שלי. עברתי שני ניתוחים במהלך ההיריון ואז פשוט סירבתי להקשיב לרופאים ולהמלצות הטיפול שלהן. חיכיתי בסבלנות יתרה שהתינוקת תצא ותוך 3 שבועות מהלידה כבר חיברו אותי לטיפול הכימותרפי הראשון.
הייתי בחורה בת 28 שרק ילדה, מפוצצת בהורמנים, עם 17 קילו מעל המשקל הרגיל וקרחת.

יאנה דרום צילום אלבום פרטי

אני שתמיד הייתי כל כך מחוברת לנשיות ולמראה החיצוני שלי לא הייתי מסוגלת להסתכל במראה יותר אלא אם חבשתי כובע צמר שהסתיר את הקרחת המנצנצת. וכאילו שזה לא מספיק, נאלצתי גם לעבור כריתת שד עם שחזור שנכשל ושוב בוקס בבטן הרכה. הפעם ללמוד לעמוד מול המראה ערומה במקלחת וללמוד לאהוב גוף חדש, לא סימטרי, חסר צורה אבל "מלא בצלקות גבורה", כך קראתי להן ומתוך המקום הזה הבנתי שיש לי רק  שתי אפשרויות: ליפול לדיכאון עמוק או לקום ולצמוח.

נכון, זה קלישאה אבל זה כל נכון: אנחנו מגלות כמה שאנחנו חזקות רק כשלהיות חזקה זאת האפשרות היחידה שנצבת לפנינו! בשלב הראשון הבנתי שאני צריכה לשנות את סגנון הלבוש לי. מבחורה שרגילה לגופיות ספגטי ושתי שדיים משוחררים בפנים ללא חזייה, הפכתי למישהי שלא יכולה לצאת מהבית בלי חזייה ופרוטזת שד בפנים. למדתי להתלבש בצורה כזו שתבליט את החלקים בגוף שאני אוהבת ושהסרטן לא רמס.

ליאת ויאנה צילום אלבום פרטי

עברתי לחולצות יותר סגורות בגלל חוסר היכולת ללבוש מחשוף והבלטתי את הרגליים הרזות והארוכות שלי. כי זה כל החוכמה בסטיילינג נכון, אנחנו בחרות לאן העיניים יסתכלו, אנחנו בוחרות מה לטשטש ומה להדגיש והכי חושב ללבוש את הבגד הנכון שיגרום לך להרגיש טוב עם עצמך.
וכך ההתעסקות עם הלבוש והאופנה הפכו לחלק בלתי נפרד מההתמודדות שלי ומהעיסוק שלי. כשיכולתי להביט במראה ולהרגיש שלמה יכולתי גם לחייך ולהקרין את זה למשפחה ולחברים אבל בעיקר לעצמי.

יאנה דרום צילום אלבום פרטי

זנחתי את שני התארים לכלכלה ומנהל עסקים והקמתי רשת אופנה לנשים המתמודדות עם סרטן השד. בניגוד לכל ההמלצות הכלכליות לפתוח חנות שכזו בבית חולים אני ידעתי שאני לא אגרום לאף אישה להגיע לשופינג בבית חולים! הרגשתי שדווקא החנויות האלה שמשרתות אותן בזמן הכי קשה בחייהן צריכות להיות הנוקודות אור שלהן, לגרום להן להרגיש כמו כל אישה בריאה שרק רוצה ללבוש חזייה נשית ואופנתית. עולם הסטיילינג הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלי, היכולת להתלבש נכון ולהעצים כל אישה שמתמודדת עם הדימוי גוף שלה נתן לי את הכוח להמשיך בעשייה.

כשהכרתי את עידן רגף שהקימה את קבוצת מאמאשיק – קהילת האופנה הכי גדולה היום בפייסבוק היה לנו ברור שברגע שיגיע חודש המודעות לסרטן השד אנחנו מרימות קמפיין שבו כולם ילבשו ורוד. אני כל כך מתרגשת לקחת חלק בקמפיין שמשלב קהילות חברתיות בין הגדולות ברשת, גברים ונשים יחד שקוראים לנשים מעל גיל 30 להיבדק אצל כירורג שד אחת לשנה.

יאנה דרום ובנות לובשות ורוד צילום יחצ

לא מעט אנשים שאלו אותי על נוכחות הגברים בקמפיין והופתעו לגלות שלא מעט גברים היו אלו שמיששו את הגידול בחזה של האישה ובזכותם, כן בזכות הערנות וההתעקשות שלהם והביטחון שהם נתנו לבת הזוג שלהן חייה ניצלו. חלק מהנשים האלה משתתפות בקמפיין הורוד שלנו, לא מתביישות אלא להפך מקרינות כל כך הרבה יופי ועוצמה. כדי שנשים אחרות ידעו שגם אחרי שחולים אפשר להיראות זוהרת, נוצצת, השיער גודל, הנשיות חוזרת והכי חשוב למצוא את הנקודות אור בחיים שיגרמו לך להביט במראה, להיות שלמה ולאהוב את עצמך!

** הכותבת, יאנה דרום, היא מנהלת השיווק של הקמפיין "החודש כולם לובשים ורוד". 

ההפקה בשיתוף פעולה עם חברות מובילות במשק, מתחומים שונים, יצרנו את הקמפיין "החודש כולם לובשים ורוד".

תרמו, עזרו ושיתפו פעולה איתנו במימוש הקמפיין: "מאיר" בע"מ, יבואנית וולווו הונדה בישראל, "מנורה מבטחים", "טבע אונקוטסט", "באמוס סקוואר", "טופאציו", "קפה גרג", "לה פלקה לוקה". צילום: סטילס, וידאו ועריכה: רפי זוהר, מנהלת שיווקית: יאנה דרום, ליווי אסטרטגי:  ד"ר יואל סולם, איפור: ענבל איפרגן, שיער: רינת גנור, סטיילינג: מירב רום, עוזרת הפקה: שנהב כהן, מראיין: רוני רגף, פרזנטורים: אליאב רחמים, סהר בן הרוש – "אבא פגום", גל שמו, יוסי בן שבת, רוסלן קופיאל, דימה אודסקי – "אבא פגום שורדים ביחד"