כל רגע הוא הזדמנות להפוך עוד חלום למציאות

את הקריירה שלי התחלתי כעובדת סוציאלית במכון האונקולוגי ובמחלקה ההמטולוגית בבית חולים תל השומר. אם מישהו היה אומר לי בראשית התואר שבסוף אעבוד בביתי חולים, הייתי אומרת לו שהוא הוזה

הבנתי שלהיות אמא אחראית זה להיות אמא שמממשת את כל חלומותיה.

אחת מהשאלות השכיחות שכל הזמן שואלים אותי היא "איך את מספיקה לעשות גם וגם וגם וגם וגם וגם…". אז תמיד לפני שאני מתחילה להסביר את התשובה אני אומרת משפט מקדים כדי שאנשים לא ייבהלו ממני, המשפט הוא שאני הולכת לומר משהו שעלול להישמע קשה ודטרמיניסטי אבל זה אחד מהדברים שמובילים אותי – אני יודעת שהזמן שלי על הכדור הזה הוא קצר ומוגבל ולכן אני שואפת ופועלת לממש כל חלום שיש לי כדי להשאיר משהו אחרי.

אז למי שמכיר אותי טוב זה נשמע משפט כל כך מובן מאליו ומי שפחות, עלול להיבהל, אז אני לפחות הזהרתי.

ליאת רמתי נבון צילום רמי זרנגר

את הקריירה שלי התחלתי כעובדת סוציאלית במכון האונקולוגי ובמחלקה ההמטולוגית בבית חולים תל השומר. אם מישהו היה אומר לי בראשית התואר שבסוף אעבוד בביתי חולים, הייתי אומרת לו שהוא הוזה כי זה אחד מהמקומות שאני לא מרגישה שאני מסוגלת לעבוד בו. אבל כמו בחיים, יש דברים שכנראה לא קורים סתם והמרצה לתחום הבריאות והחולי בחוג פנתה אלי ואמרה שזה בדיוק המקום בשבילי. דווקא העבודה במקום של חולי גרמה לי לגלות את העוצמות שבחיים. זכיתי להבין בגיל מאוד צעיר את משמעות החיים ולמדתי רבות מהמטופלים שליוויתי.

אחרי תקופה כאשת טיפול החלטתי לשנות כיוון לעבור לעולם הארגוני והתקבלתי למחלקת משאבי אנוש בחברת אינטל. זכיתי גם בשלב זה של הקריירה ללמוד באחת מהאוניברסיטאות המצוינות בעולם עבודה. בתקופה הזו הובלתי, יזמתי ופיתחתי המון פעילויות שמוכיחות את עצמן עד עצם היום הזה כמו תוכנית החזרה ההדרגתית מחופשת לידה שזכתה בתואר תוכנית הדגל לשימור נשים בתעשייה. אך אחרי תקופה של 8 שנים גיליתי עד כמה זה משעמם לי וחוזר על עצמו. חיפשתי לראות עולמות נוספים וחדשים, הבנתי שאינטל זה לא הכל. בתקופת חופשת הלידה, תוך כדי התלבטויות לגבי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה קיבלתי הצעה להקים את יחידת משאבי האנוש בחברת Arrow. מכוח באינרציה של "קריירה, משכורת קבועה, מחויבויות, להיות "אמא אחראית ולשמר מקום עבודה מסודר", אז לא סיימתי את השיח שלי עם עצמי וחזרתי לשגרת העבודה הרגילה.

אבל משהו כל הזמן בעבע בי ושאל – מה את רוצה להיות?, מי את רוצה להיות?, מה תשאירי אחריך? (דרך אגב, בספר מניהול למנהיגות של כריס קלארק-אפשטיין אחת מהשאלות שנחרטה בראשי היא – כשאמות – מה יכתבו על המצבה שלי?. ולמען האמת כל התשובות שנתתי לעצמי עד אז, לא היו מספקות עבורי).

בחופשת הלידה השנייה החלטתי שאני לוקחת פסק זמן אמיתי לעשות חשיבה כנה ואותנטית לגבי השאלות הללו. כך גיליתי על עצמי עוד הרבה דברים שטרם העצירה הזו ידעתי (ואני אדם שמאוד מודע לעצמו, אבל הנה הוכחה ללמה לפעמים צריך להעלות את המודעות באופן שונה): הבנתי שאני יזמת, הבנתי שיש לי הרבה חלומות, הבנתי שאת הלמידה שלמדתי כעובדת סוציאלית עדיין לא מימשתי וכי הזמן דוחק, הבנתי שלהיות אמא אחראית זה להיות אמא שמממשת את החלומות שלה ומהווה מודל עבור הבנות שלה…אז החלטתי לצאת לדרך העצמאית שלי. מאז הספקתי לממש עוד חלומות: להקים עסק עצמאי לייעוץ ארגוני, לכתוב את ספר הילדים תלתלי הקסם של ענבר (ספר על ענברי שלי), לכתוב ביחד עם גלעד איסר ולשווק דרך Springer ספר על מצוינות תפעולית Operational excellence: A concise guide to basic concepts and their application

במהלך הקריירה שלי יזמתי מספר מיזמים בתוך ארגונים וגיליתי עד כמה מחד חיי יזם בתוך ארגון הם קשים ומורכבים (כי אנשים לא כל כך אוהבים שנכנסים להם לטריטוריה או כשמזיזים את הגבינה) ומנגד כאשר הם מצליחים אז עד כמה הארגון כולו מרוויח מכך ועד כמה כל הסביבה הארגונית מרגישה חלק מהעשייה. המיזמים שיזמתי בתחומי ה HR הטכנולוגי, פיתוח ושימור עובדים ובתחום החברתי הובלו אותי לתהליך של חקר עם עצמי – מה בעצם למרות כל הקשיים אפשר לזה כל כך להצליח. חקר זה הביא אותי למחקר הדוקטורט אותו סיימתי באוניברסיטת ת"א ובחן כיצד מנהיגות מעודדת התנהגות יזמית של עובדים. התנהגות נדירה מאוד בארגונים (רק כ 3 עד 5 אחוז מהעובדים הם יזמים), ארגונים כמעט ולא יודעים לטפח התנהגות יזמית אך תרומתה העסקית והארגונית היא אדירה לעין שיעור.

ד"ר אפרת ליאני צילום יחצ

כיזמת בנשמה אני חיה בימים אלו מיזם נוסף. ביחד עם השותף דובי דונין, הקמנו את חברת הסטארטאפ הטכנולוגי Intellimatch lab אשר מנגישה כלי אבחון לזיהוי מוטיבציות, אישיות וסביבה של המאובחנים ומציעה בהתאם דרכים למימוש עצמי ולניהול המאובחנים.

כמו כל מיזם שמתחיל במחקר, בראשית הדרך להקמת המיזם פגשתי באנשים מרתקים ומיוחדים, אבל המפגש עם דר' אפרת ליאני, לשעבר סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת מייקרוסופט ישראל ומובילת תחום גיוון והכלה במזה"ת של מיקרוסופט חו"ל. היה מיוחד. החיבור עם אפרת היה מידי וגילינו הרבה דברים היה לי חשוב לשמוע האם שוק העבודה חווה את הצורך כמוני ומהם הכאבים העיקריים של ארגונים גלובליים טכנולוגיים. במפגש עם אפרת ידעתי שתהיה לנו שפה משותפת וכי היא יכולה להביא ערך רב לעשייה של Intellimatch lab בשל הניסיון העסקי והרקע האקדמי. הדוקטורט של אפרת אף הוא התמקד במדדים האישיים של עובדי הארגון ומידת מחוברותם לעבודה.

אפרת מספרת ש"כאשר פגשתי את ליאת בעיקר סיקרנה אותי החשיבה המשותפת והמקצועית, אחרי שנים בתפקיד בכיר בהייטק וההתמודדויות היום יומיות לצד עולם ה-SU המתפתח והטכנולוגיות בעולם ניהול האנשים. חשוב לי למנף את הדיסיפלינה הזו של ניהול המשאב האנוש עבור ההצלחה העסקית בשוק. אני חושבת שהמון אנשי מש"א מפחדים מטכנולוגיות חדשות וחושבים שתפקידם נגמר ברגע שהטכנולוגיה הוטמעה. אך בעיניי להפך – הטכנולוגיות מזקקות בנו את הצורך לניהול תהליכים עסקי ארגוני נכון ומפנות אותנו אנשי משאבי האנוש להובלה של תהליכים אסטרטגיים בארגון ביחד עם המנכ"ל לייצר את ההצלחה העסקית הבאה. כלים מעיין אלה חיוניים בעולם העבודה העתידי מכיוון שהם מאפשרים לזהות יכולות קריטיות לעולם העבודה הנוכחי והעתידי של יזמות, יצירתיות וחדשנות. בכך מאפשרת לנו הטכנולוגיה להיות טובים וחכמים יותר עבור העובדים, המנהלים והמנכ"ל".

 ** ד"ר אפרת ליאני, היא מומחית ומרצה בתחומי ניהול מערכות גלובליות, משאבי אנוש, גיוון והכלה, סמנכ"ל משאבי אנוש מיקרוסופט ישראל לשעבר. ליאת רמתי נבון, היא מנכ"ל ומייסדת שותפה, דוקטורנטית חוקרת יזמות ארגונית באוניברסיטת תל אביב.