כלל ביטוח, תתביישו לכם!

כעבור כשבועיים קבלנו מכתב מכם, כלל ביטוח, שאומר שממצאי חקירה סמויה שביצעתם העלו שאמי אינה סיעודית, ושאין היא זכאית לקבל את דמי הביטוח החודשיים

היי כלל ביטוח חברת הביטוח מהגדולות בארץ
כדאי שהלקוחות שלכם יידעו איך אתם באמת מתנהלים. גם אמא שלי זיכרונה לברכה הייתה לקוחה שלכם, לכן נאלצנו להכיר אתכם ולהתוודע לדרך המזעזעת בה אתם מתנהלים.
לפני קצת יותר משנה, גילינו שאימי חולה בסרטן לבלב גרורתי, מהסוג הכי קשה.

זמן קצר לאחר הגילוי, אימי הפכה לסיעודית. היא הייתה זקוקה לסיוע על מנת לבצע את הפעולות הכי פשוטות כמו לקום מהספה, ללכת, ועוד המון פעולות בסיסיות שלא אפרט מפאת כבודה.
בכדי לקבל את דמי הביטוח המגיעים לה, שלחתם נציג ואישרתם את מתן התשלום המזערי. אבל לא הסתפקתם בנציג, או באישור של אונקולוג בכיר באיכילוב. רציתם לוודא שאישה בת 70 חולת סרטן סטייג' 4 לא מרמה אתכם!! אז עשיתם את המעשה הכי שפל שיכול להיות –
שלחתם חלאה שהתחזה לשליח של רשות הדואר.

ג'ני לי נעים ואמה

הוא הגיע אליה לבניין, התקשר וביקש ממנה להתלוות אליו למטה אל תיבת הדואר בכדי שיוכל לתת לה את החבילה שכביכול הגיעה אליה.
אמא שלי, שהייתה באותו רגע לבדה בביתה (החלאה הגיע במקרה בתפר שבין המטפלות), מבולבלת מהכמות המטורפת של המורפיום, הסבירה שאין לה אפשרות לרדת כי היא לא ממש מתפקדת, אבל הוא התעקש שהיא חייבת ואין ברירה.

אני לא יודעת אם אתם מבינים איך מרגיש חולה סופני סיעודי. ההיגיון והראש של אנשים במצב הזה לא ממש מתפקדים. אז היא הקשיבה לאותו שליח מתחזה. וניסתה לרדת למטה בעזרת ההליכון. מתברר שהוא הגדיל לעשות ותקע את המעלית כך שלא תהיה לה ברירה והיא תצטרך לרדת למטה ברגל. ואז יוכל לבחון אם היא אכן מסוגלת לצעוד לבד. אם היא סיעודית או "עובדת" על חברת הביטוח.
וכך יצא שאימי ירדה למטה 2 קומות שלמות, גוררת את גופה על ההליכון ומתהלכת בקושי, מגיעה אל אותו מתחזה בקומת הכניסה, רק בכדי שהוא יגיד לה שהוא מתנצל ומדובר בטעות. אותו "שליח" מנוול השאיר אותה בכניסה לבניין, עם ההליכון, לעלות למעלה חזרה 2 קומות תוך כדי סבל ובכי.

ג'ני לי נעים צילום מפייסבוק

כעבור כשבועיים קבלנו מכתב מכם, כלל ביטוח, שאומר שממצאי חקירה סמויה שביצעתם העלו שאימי אינה סיעודית, ושאין היא זכאית לקבל את דמי הביטוח החודשיים, כיוון שהיא מסוגלת להתנהל בכוחות עצמה…
אין לי הרבה מה לומר. אם הייתי אדם רע הייתי מאחלת גם לכם וגם לאותו "שליח", שאמא שלכם תחלה בסרטן לבלב גרורתי, לא תהיה מסוגלת ללכת ואז תמצא את עצמה בסיטואציה כזאת.
אבל אני לא. אז אני רק אסכם ואומר תתביישו לכם.

** הכותבת, ג'ני לי נעים, כתבה את הטקסט המקומם והוא פורסם בדף הפייסבוק העמותה לצמצום פערים חברתיים

מכלל ביטוח נמסר בתגובה:
"ראשית נבקש לציין כי כאב המשפחה במקרה האמור הינו ברור ואנו משתתפים בצערם על מות אם המשפחה ממחלה קשה. מפאת הגנת הפרטיות נבקש שלא להתייחס לשיקולים שהובילו את החברה לקבוע שבמועד הבדיקה החולה לא עמדה בהגדרות הנדרשות על פי הפוליסה. ללא קשר לעצם הקביעה, החלטנו, לאור הפניה, לבחון לעומק את ההנחיות הנוגעות לחקירות במקרים כאמור".