טיפול טבעי תומך לתסמיני מחלת הפרקינסון

אנחנו עדיין לא יודעים מה גורם להופעתה מלכתחילה, ולמרבה הצער אין עדיין דרך לרפא את המחלה לחלוטין. עם זאת, יש בהחלט דרכים להתמודד עם התסמינים של מחלת הפרקינסון, ויש דרך אחת יעילה ומוצלחת במיוחד. היא גם טבעית לחלוטין, וזו בהחלט נקודה חשובה.

קרדיט – Freepik

התסמינים העיקריים של מחלת הפרקינסון

מחלת הפרקינסון היא תוצאה של התנוונות מערכת העצבים, כאשר פגיעה זו היא אשר משפיעה באופן שלילי על התנועה. אנשים שמתמודדים עם מחלה זו יעידו לרוב על מספר סימפטומים מרכזיים, לרבות רעד בלתי נשלט, תנועה איטית, וכן קושי בהליכה או בתנועה.

תסמינים אלה הם למעשה תוצאה של פגיעה בתהליך ייצור הדופמין, החומר האחראי לתקינות התקשורת בין התאים השונים במוח. כדי לגבור על בעיה זו ולצמצם את הופעתם של הסימפטומים ישנן כיום תרופות שונות, המיועדות לטיפול בשלבים שונים של המחלה. מצד שני, החדשות הטובות הן שיש לחולי פרקינסון טיפול טבעי ויעיל, שמסייע בהפחתת התסמינים ובהאטת קצב ההתפתחות של המחלה.

טיפול במחלת פרקינסון באופן טבעי ואפקטיבי

בזמן שידועות היטב ההשפעות החיוביות שיש לפעילות גופנית על בריאות הגוף והנפש, יש לה עוד לא מעט יתרונות ברורים. בין השאר היא מסייעת בתהליך הפרשת החלבונים, ועל ידי כך גם ביצירת תאים וכלי דם חדשים, וכן היא תורמת לשיפור היציבה והגמישות. קצב המוזיקה מעודד תנועה ועוזר לסנכרן בין חלקי  הגוף השונים ומעודד שיפור במהירות התגובה.

כל אלה מתחברים יחד ומציעים לחולי פרקינסון פתרון יעיל מאוד. בנוסף לתרופות וטיפולים שונים, ישנם תהליכי נוירו שיקום המיועדים לספק תמיכה לחולים במחלה. למשל, באמצעות השילוב בין ריקוד מסורתי לתרגילים פיזיותרפיים ניתן לזהות שיפור ניכר בטווח התנועה, בהליכה יציבה, בחיזוק הגוף בכלל ובשדרוג היציבה והגמישות. השפעות אלה קשורות באופן ישיר והדוק לתפקוד היומיומי, וזו הדרך האידיאלית להבטיח לחולים איכות חיים אחרת מזו שלכאורה אמורה להיכפות עליהם, רק בשל היותם חולי פרקינסון.

הריקוד ככלי טיפולי יעיל למחלת הפרקינסון

לריקודים הקלאסיים יש המון יתרונות חשובים. לצד הפעילות הגופנית על שלל ההשפעות החיוביות שלה, הריקוד מאפשר לנו להטמיע אסטרטגיות תנועה שיכולות להוביל לתפקוד מקסימלי. מתרגול הצעדים, דרך ההליכה לאחור והשלמת הסיבובים, ועד להגדלת טווחי התנועה הנדרשים, התועלות שיש לריקוד להציע רבות מאוד.

חשוב לא פחות מכך, לריקוד יש השפעות דרמטיות גם על תסמינים אחרים של פרקינסון. למשל, באמצעות תרגול כוריאוגרפיה ורצפי תנועה ניתן לזהות שיפור ניכר בתפקוד הקוגניטיבי ובזיכרון. עבור חולי פרקינסון מדובר בבשורה של ממש, ובהזדמנות להאט את הקצב בו המחלה מתפשטת תוך שהיא פוגעת בתפקוד ובשגרה היומיומית שלהם. חשוב שהדרכת הריקוד לאנשים עם מחלות נוירולוגיות צעדה על ידי צוות מקצועי המבין את הכל ההשלחות של המחלה.

תכנית "רוקדים את החיים" מביאה את הקסם של הריקוד ואת הכוח הטיפולי של הפיזיותרפיה וטיפול בתנועה אל הרחבה, ומעניקה לכל אחד ואחת את המרחב האידיאלי לשיפור היציבה, לחיזוק הגוף ולהתמודדות עם האתגרים הרגשיים והקוגניטיביים הנלווים לגיל השלישי. לצד כל אלה זוהי גם הזדמנות מרתקת לביטוי עצמי, לתקשורת ולהבעת רגשות. כך שהפעילות הגופנית החשובה הזו תורמת כה רבות גם לשיפור מצב הרוח ולאיכות החיים בכלל. לקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים" אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 054-7690467 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://dance4life.co.il/.