הריקוד הסוחף בעולם

הרקדנית והצוללנית, ג'ולי גוטייה, ביימה סרט קצר ובו ביצעה ריקוד מהפנט ועוצר נשימה מתחת למים בבריכה העמוקה בעולם, בוונציה. גולשים מכל העולם צללו לתוך היופי הסוריאליסטי הזה ושיתפו בהמוניהם

אחד הסרטונים המהפנטים שעלו לרשת הוא של AMA, סרט קצר של הבמאית הצרפתיה ג'וליה גוטייה, הנתון לפרשנות מגוונת ובו היא עצמה מבצעת ריקוד סוחף ועוצר נשימה מתחת למים בבריכה העמוקה בעולם, בוונציה. בסרטון, הנמשך 6 דקות, נראית גוטייה שלווה ורוקדת באופן דרמטי וסוריאליסטי מבלי להילחץ (בכל זאת, אין שם חמצן והייתי מתה כנראה אחרי הדקה הראשונה).

גולשים מכל העולם לא עמדו בפני הסרטון הייחודי ושיתפו אותו בהמוניהם. אי אפשר לתאר את היופי בו גוטייה מרחפת מתחת למים, בקלילות ומבלי לצוף למעלה. כמובן, אל תנסו את זה בבית מאחר וגוטייה היא צוללנית מקצוענית שביצעה בעברה לא מעט פרוייקטים מאתגריים מתחת למים. שם הסרטון הוא הכינוי ביפנית “woman of the sea" וגוטייה בהחלט נראית כמי שיכולה גם לחיות במים הכחולים לנצח. "בשבילי משמעות הסרט הוא לומר: 'אינך לבד'", הסבירה גוטייה. "כל אחד יכול לפרש אותו כרצונו".

רקדנית מתחת למים צילום: מסך

מדובר ללא ספק באחד הסרטים הכי מיוחדים שנראו אי פעם. האלגנטיות, העוצמה, העדינות והכשרון נטול המאמץ של גוטייה משתקפים בכל תמועה ותנועה. גוטייה, שעבדה בעבר עם אמנים גדולים כגון ביונסה, הפכה בין לילה לכוכבת רשת. בסוף הסרט, היא עולה למעלה ולוקחת אוויר, באצילות וללא שום סימן של מצוקה. בעולם בו כל סרטון מטופש הופך ויראלי, נחמד לדעת שישנם סרטונים שראויים לאהדה שהם מקבלים מאחר וטמון בהם קסם טהור. נתקלתי בסרטון במקרה, לאחר שחברת פייסבוק שלי שיתפה. מיותר לציין שהסרטון עשה לי את הסופשבוע ועורר בי חשק לטוס לוונציה אבל מעדיפה להישאר על שפת הבריכה.

רקדנית מתחת למים צילום מסך

רקדנית מתחת למים צילום מסך

רקדנית מתחת למים צילום מסך

 הסרטון הקסום:

[youtube bdBuDg7mrT8 nolink]