הקמפיין למאבק באלימות נגד נשים שהפך לוויראלי

מדי פעם, עולה קמפיין עוצמתי שמגביר מודעות לנושא כאוב במיוחד. קמפיין כזה, שעוסק במאבק באלימות נגד נשים, סחף את הרשת בימים האחרונים

אחד הקמפיינים החזקים שפורסמו לאחרונה הוא זה שהעלה ארגון הצדקה Pathway Project, שיוצא נגד אלימות כלפי נשים באופן הכי עוצמתי שעולה על הדעת. אומרים שתזמון זה הכל בחיים והארגון לפניכם הפנים זאת היטב, לאור הכיתוב שבחר לפרסם בדיוק בתקופת המונדיאל, כשאנגליה הביסה את תוניסיה: "אף אחד לא רוצה שאנגליה תנצח יותר מנשים"

ומתחת למשפט זה, כתוב: "מספר המקרים של אלימות בתוך המשפחה עולה כשאנגליה מפסידה. שלפו כרטיס אדום לאלימות"

מודעה נגד אלימות

עד היום ראינו אינספור קמפיינים שבאו להעלות מודעות לנושא הכאוב של אלימות בתוך המשפחה. הנתונים חושפים מציאות קשה שלא משתנה ולמרות האזהרות, הצגת נתוני הסטטיסטיקה והתמונות הקשות שארגונים רבים פרסמו עד היום, רק מעט קמפיינים יצרו אפקט ויראלי ונגעו באנשים באמת.

הקמפיין האחרון, שחשף נתון אחד שלא כולם ידעו, הצליח לסחוף גולשים בכל העולם הודות גם לאלמנט ההפתעה ולעובדה שהוא פורסם בזמן שהאמוציות סביב המונדיאל גועשות.

משחק כדורגל צילום שאטרסטוק  Ana Blazic Pavlovic

כשמדברים על פרסום חכם, מדברים על הקמפיין הזה, שאולי לא יבלום את עליית מקרי האלימות בבריטניה אבל אולי יגרום לפחות לגבר אחד לעצור לשנייה לפני שהוא פורק את העצבים שלו על האישה שלצדו. מגזין "מארי קלייר" שוחח עם מנכ"לית הארגון, קטי קו, על התגובות שקיבלו לקמפיין, שנחשף ליותר מ-3 מיליון אנשים עד כה: "לא צפינו את רמת העניין בכתבה, שזכתה לתהודה לאומית", אמרה קו. "בעקבות הכתבה קיבלנו שיחות רבות מאנשים שביקשו עזרה או התייעצו לאן ולמי לפנות באזורי המגורים שלהם. מבחינתו, זה היה שווה הכל".

מודעה על אלימות צילום מסך

קו חשפה שלצד התגובות האוהדות שקיבל הקמפיין ברשת, היו פה ושם מספר מגיבים שיצאו נגד הקמפיין בטענה שהוא מתעלם מהמקרים של אלימות מצד נשים כלפי גברים או ממקרי אלימות במערכות יחסים בתוך הקהילה ההומו-לסבית. אבל כידוע, אי אפשר בקמפיין אפקטיבי להעביר יותר ממסר אחד. הקמפיין הנוכחי לא שולל מקרי אלימות אחרים אלא שם את הפוקוס על מקרי אלימות של גברים כלפי נשים, שהם עדיין הרוב הגדול.