המשכת בחייך כי את חרא של בנאדם

מהרגע שבו דרסת את גרושתי ואת אמיתי – לא עצרת לרגע לבדוק מה מצבם. לא את, ולא מי מטעמך. לא עצרת לרגע לחשוב על מעגלי החיים ששינית, שעצרת, שלקחת בכוח שאף אחד לא נתן לך. לא עצרת לרגע

היי את,

לפני כמעט שנה ראיתי אותך בפעם הראשונה, והנשימה שלי פשוט נעצרה.
עמדת בתור לפני לסופגניות בקונדיטוריה השכונתית. הסתובבת, ולא זיהית אותי. לא אותי ולא את הבן שלי, אמיתי. זה שלפני שנתיים וחצי דרסת ופצעת אנוש, כשהתפרצת לצומת באור אדום, מנתיב שבכלל גנבת ולא היית בו בכלל פניה שמאלה, כמו זו שלקחת.
עברת על פני עם הסופגניות והמשכת בחיים שלך, בערך כמו שהמשכת בחיים שלך כשגרושתי הועלתה לאמבולנס בלי הכרה ועם שבר בכל עצם אפשרית מהטבור צפונה, ואמיתי, בהכרה מלאה, עם שני שברים בגולגולת, מפונה באמבולנס אחר. תינוק בן שנתיים וחצי שחוצה מעבר חציה באור ירוק ולפני שהוא מבין מה קרה הוא מכוסה בדם, בכאבים שכנראה לא ניתן לתאר ואנשים שהוא לא ראה בחיים רצים סביבו ועושים הכל כדי להציל אותו.
חזרת הביתה, באותו הערב ששינה את חיי משפחתי לנצח. בטח אכלת משהו, לקחת איזה כדור הרגעה והלכת לישון. אני הייתי צריך להתמודד עם משהו שאני לא מסוגל לדמיין אדם שאוכל לאחל לו דבר כזה. נעלי ילד ספוגות דם, תיק גן מלא זכוכית, ותינוק בן שנתיים וחצי, מורדם ומונשם, ראש מנופח ומעוות מפגיעת רכב, ואיש לא יודע מתי הוא יתעורר, ואיך.

זאב נחמנוביץ צילום אלבום פרטי

המשכת בחיים שלך, וגם אנחנו, בשברה החדשה שכפית עלינו. גרושתי בסשן בלתי נגמר של ניתוחים, כאבים עזים, טיפולים, ושיקום שעוד לא הסתיים. אמיתי החלים, אחרי חודש חזר לדבר, גם השברים התאחו. אבל שללת מאיתנו את הזכות לדעת איך הוא היה אם לא היית דורסת אותו. הבן הבכור שלי, שהמשפחה שלו נקרעה ממנו כמעט לחודשיים עד שנמצאה איזו שגרה מאולתרת שהוא יוכל להשתלב בה, ואני, שהתחלתי לקחת ציפרלקס, שעד עכשיו, שנתיים וחצי אחרי, מתעורר לילות רבים ונוגע בבטן של בני, רק כדי לראות שהוא חי.

בשבוע שעבר הסתיים המשפט התעבורתי נגדך. זה שהכחשת בו כל אשמה, למרות עשרות עדויות של חוקרים, נהגים, עוברי אורח ומכרים. הורשעת, מלשון ר.ש.ע. והאשליות שנאחזת בהן הופרכו.
השופט שהרשיע אותך זיכה אותך ב-20 חודשי שלילה, שכבר הסתיימו, ב-3,000 ש"ח קנס וב-6 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים. את הפרס הזה קיבלת מול בקשת התביעה ל-12 חודשי מאסר בפועל. אפילו את הצטלבות המבטים המתבקשת בינינו חסכו לך כשלא טרחו לעדכן אותי על מועד קריאת הדין. רק קפה לא הכינו לך.

כל כעס על מערכת המשפט הנבובה שלנו מיותר. בתי המשפט הם צלחות פטרי לגידול עברייני תנועה חסרי מוסר ומושג כמוך, אבל עם כל הצער, הם לא הסיבה שהמשכת בחייך. המשכת בחייך כי את חרא של בנאדם. שלא תטעי בזה לרגע. אדם שדורס אישה ותינוק, מתחמק מאחריות, מסתמך על עצות של עורכי דין זחוחים מהזן הנחות ביותר, העיקר שלא תצטרכי להתמודד עם אחריות.

זאב נחמנזון צילום אלבום פרטי

מהרגע שבו דרסת את גרושתי ואת אמיתי – לא עצרת לרגע לבדוק מה מצבם. לא את, ולא מי מטעמך. לא עצרת לרגע לחשוב על מעגלי החיים ששינית, שעצרת, שלקחת בכוח שאף אחד לא נתן לך. לא עצרת לרגע.
גם אחרי שהורשעת לא עניינו אותך ההשלכות של העבירה שלך.

הייתי יכול לגמור את זה ברגע. לתייג אותך פה, ולהציג לאנשים פרופיל של אדם חסר מוסר שדרס, ובדרכו שלו ברח. אבל אני, בניגוד אלייך, אקח אחריות.

הפוסט הזה יתגלגל לפתחך, בדרך זו או אחרת. ואת תצטרכי לקרוא את אותו ולהתבייש, לכל הפחות.
אמיתי יגדל, וכשהוא יפסיק לשחק בבובות של גיבורי על ולמיין אותן לפי טוב ורע – אני אספר לו על הרע. הרע שדרס אותו, שזה לא מזיז לו.

את תמשיכי בחייך, כנראה שגם אנחנו נמשיך.

זה לא נגמר.

** הכותב, זאב נחמנזון, העלה במקור את הפוסט לפייסבוק הפרטי שלו