הטיפולים שישלטו ב-2017

מילוי שפתיים הוא עדיין הטיפול הנפוץ ביותר בקרב נשים צעירות וב-2016 המשיך לצבור תאוצה. נוסף לכך, צעירות רבות מבקשות הדגשה של עצמות לחיים, תוספת נפח ללחיים, הרמת גבות באמצעות בוטוקס וחומרי מילוי וכן עיצוב ופיסול האף ללא ניתוח

 מאת: דר" יוסי פיכמן ודר" איירי פיכמן

איך הפכו טיפולים אסתטיים למקובלים וכיצד חדרו לשיח הציבורי? הכנו סיכום שנה בכירורגיה הפלסטית והיכרות עם הטיפולים החמים הבאים. 2016 הייתה שנת מפנה בתחום הטיפולים האסתטיים. בוטוקס, חומצה היאלורונית וחוטים הם כבר לא מושגים שנשים מתלחששות עליהם בחדרי חדרים אלא חדרו לתודעה הציבורית והפכו למקובלים ונפוצים.

לפני מספר שנים, מטופלות רבות הגיעו למרפאה וביקשו להסתיר את עניין הטיפולים מחברות, בני הזוג ומכרים בעבודה מחמת הבושה. אבל בשנה האחרונה הפכו הטיפולים ליותר לגיטימיים בעיני הציבור. התוצאה הברוכה היא שנשים משתפות את חברותיהן ומגיעות לטיפולים בקבוצות קטנות, וכבר פחות חוששות משיתוף מכרים בעבודה ובמעגלים חברתיים נוספים.

אחת הדוגמאות הבולטות ללגיטימיות שמקבלים כעת הטיפולים האסתטיים היא מסע הפרסום של חברת ג'ובידרם  – החומצה ההיאלורונית שבה אנו משתמשים במרפאתנו. סנדי בר כדוגמנית יפה ומפורסמת בתחילת שנות ה-40 לחייה נבחרה לשמש כפרזנטורית וסיפרה בגילוי בכלי התקשורת על הטיפולים האסתטיים שביצעה כדי להצעיר את פניה.

מתחילות בגיל צעיר יותר

אכן, הסוד שבעבר נלחש מפה לאוזן הפך לשיחת היום, והוכחה לכך היא העלייה בכמות הטיפולים המבוקשים על ידי נשים צעירות. נשים בשנות ה-20 ותחילת שנות ה-30 מבקשות לבצע טיפולים שונים – גם על מנת להראות טוב יותר וגם על מנת להאט את קצב ההזדקנות. מילוי שפתיים הוא עדיין הטיפול הנפוץ ביותר בקרב נשים צעירות וב-2016 המשיך לצבור תאוצה. נוסף לכך, צעירות רבות מבקשות הדגשה של עצמות לחיים, תוספת נפח ללחיים, הרמת גבות באמצעות בוטוקס וחומרי מילוי וכן עיצוב ופיסול האף ללא ניתוח.

פנים של אשה לפני ניתוח

ועל מה נדבר ב-2017?

סקינבוסטרז, מאמי-מייקאובר וכל הטיפולים שיהיו הדבר הלוהט הבא.

עיצוב האף

עיצוב ופיסול האף הינו תחום חדש יחסית ומאפשר לבצע תיקונים משמעותיים באף ללא ניתוח. הטיפול מתבצע בהזרקה ודורש מיומנות רבה והבנה אנטומית עמוקה, לצד שימוש בחומרים מעולים וביצוע טכני ברמה גבוהה.

היתרונות: אין צורך בניתוח. אין זמן התאוששות. והתוצאות נהדרות.

החיסרון: לא ניתן לבצע את כל התיקונים. טיפול זה אינו תחליף לניתוח בכל מקרה. ולכן חשוב לפנות לייעוץ אצל כירורג פלסטי על מנת שיקבע האם המצב מחייב ניתוח או שניתן לתקן באמצעות הזרקות.

יש צורך בתחזוקת המקום המטופל מדי כשנה.

סקינבוסטרז

סקינבוסטרז הוא שם קוד לחומצה היאלורונית ספציפית הנמצאת בשוק כמה שנים. חומצה זו משמשת לטיפולי "מיקרו" בקמטוטים עדינים ושיפור איכות עור הפנים. וזאת בניגוד לחומצות הקלאסיות והמוכרות, שמטרתן העיקרית היא ב"מאקרו" – מילוי קמטים עמוקים והחזרת נפח לפנים. טיפול סקינבוסטרז אינו תחליף לטיפול בחומצות הקלאסיות אלא מגיע בנוסף להן. טיפול זה מעניק לנו כלי נוסף לשיפור מראה העור והצערת הפנים. שביעות הרצון של המטופלות הינה גבוהה ביותר והתוצאה נשמרת לטווח ארוך.

הטיפול הסטנדרטי מורכב מ-3 פגישות: טיפול ראשוני, טיפול נוסף לאחר חודש ימים, ואליהם מומלץ להוסיף טיפול נוסף 3 חודשים לאחר מכן להעצמת האפקט ולשימורו לטווח זמן ארוך יותר.

חוטים

חוטים כטיפול להצערת הפנים החל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות. מקור הטרנד בדרום קוריאה –  מעצמה  עולמית בתחום הניתוחים והטיפולים האסתטיים – ובה פותחו לראשונה חוטים שמוחדרים לשכבה התת-עורית בפנים, המסייעים ליצור אפקט של הרמה. טיפול זה הלך והתפתח וכיום ישנם סוגים רבים של חוטים להצערת עור הפנים בדרכים רבות: הרמה, מילוי קל של נפחים, מילוי קמטים עדינים.

אחת הבקשות הנפוצות כיום ע"י נשים היא מתיחת פנים ללא ניתוח אלא רק באמצעות חומרי מילוי וחוטים. הטיפול אינו מתאים לכל אחת אלא רק לנשים בעלות מבנה פנים מסוים וצניחה קלה של עור הפנים. למרות זאת, בשנת 2016 הטיפול הפך לפופולארי ומבוקש יותר, כיוון שהוא מעניק פתרון שאינו ניתוחי לנשים שעד כה ניתן היה לטפל בהן רק בניתוח.

הזרקת שומן עצמי

בטיפול זה אנו שואבים שומן בכמות קטנה מאזורים מסוימים בגוף ומזריקים לפנים על מנת להוסיף נפח באופן כללי או לפסל ולעצב אזורים מסוימים בפנים כמו עצמות לחיים ושפתיים. את הטיפול ניתן לבצע במרפאה או בחדר ניתוח תחת טשטוש, כתלות בכמות השומן שברצוננו להזריק. הטיפול קצר וללא צלקות וההתאוששות ממנו קצרה.

היתרון הגדול של הזרקות שומן הוא שלרוב המטופלים יש מספיק שומן שניתן לקצור ולהשתמש בו להזרקה. החיסרון הוא שכ-50% מהשומן המוזרק נספג ואינו מחזיק מעמד. ולמרות זאת, זה הטיפול המומלץ לנשים שיש צורך בהחזרת נפחים משמעותית לפניהן. לדוגמא: כשאנו מבצעים טיפול בחומצה היאלורונית, אנו מזריקים לרוב 2-6 סמ"ק של חומצה בגלל מגבלה של עלויות. אבל, כאשר משתמשים בשומן עצמי, ניתן להפיק בקלות 50 סמ"ק שומן מוכן להזרקה. גם אם 60% ממנו נספגים, עדיין אנו נשארים עם 20 סמ"ק של שומן – חומר המילוי הטבעי של גופנו.

במקרים בהם יש צורך בהזרקה מרובה של חומר, הזרקת שומן עצמי יכולה לחסוך בעלויות למטופלת עם תוצאות קוסמטיות מעולות וזמן התאוששות קצר.

עיצוב ישבן

מדובר בטרנד עולמי שהתחיל בברזיל, ובהשראת קים קרדשיאן, ג'ניפר לופז ומפורסמות אחרות עבר גם לארה"ב ולמדינות המערב. בישראל רואים רק ניצנים של התופעה אך אין ספק שחלה עלייה בדרישה לעיצוב הישבן והגדלתו. לרוב מדובר בנשים שעברו ירידה במשקל או לידות שהשפיעו על גופן ועקב כך חלה הידלדלות של רקמת השומן בישבן או צניחה ממשית של הישבן ועודפי עור.

ישנן מספר אפשרויות לטיפול:

1. הזרקות שומן עצמי (ר' פרק קודם). שאיבת שומן עודף מאזור אחר בגוף והזרקתו לישבן כדי להפכו למלא וסקסי.

2. שימוש בשתלי סיליקון. במקרים בהם אין מספיק שומן עצמי לשאיבה ויש צורך גם בהבלטה ועיצוב של הישבן, ניתן לבצע הגדלת ישבן באמצעות שתלי סיליקון.

 3. הרמת עכוז. זהו ניתוח שמיועד לנשים וגברים שעברו ירידה משמעותית במשקל לאחר דיאטה או ניתוח לקיצור קיבה וכעת סובלים מעודפי עור, צניחה משמעותית של העכוז והידלדלות של השומן התת עורי.

על מנת לעמוד ולהבין את היתרונות והחסרונות בכל גישה, אני ממליץ לגשת לייעוץ אצל כירורג פלסטי.

מאמי-מייקאובר (MOMMY MAKEOVER)

זה הניתוח שביצע את הקפיצה המשמעותית ביותר מבחינת שכיחותו בארה"ב, וגם בישראל שכיחותו עולה בהדרגה. מדובר בניתוח משולב המיועד לאמהות ולנשים אחרי לידות והנקות, שמעוניינות להחזיר את גופן למצבו טרום הלידה. הניתוח מטפל ב-3 אזורים עיקריים: בטן, חזה וירכיים/ישבן. אלו האזורים העיקריים שנפגעים לאחר לידות והנקות ולכן דורשים את עיקר תשומת הלב.

הניתוח הנפוץ ביותר הינו מתיחת בטן משולבת עם הגדלה והרמת חזה יחד עם שאיבת שומן בירכיים ובמותניים. תוצאת הניתוח מאפשרת לאישה לחזור לגוף שהיה לה טרום עידן הלידות וההנקות ומחזירה לה תחושת נשיות וביטחון עצמי.

שתהיה 2017 שנה שמחה, מאושרת ואסתטית!

 ** הכותבים: דר׳ יוסי פיכמן, מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית בביה״ח בילינסון ודר׳ איירי פיכמן, דוקטור לרפואה (M.D.) העוסקת ברפואה אסתטית. למידע נוסף בקרו באתר.

צילום: שאטרסטוק