"ההנקה המשותפת מעניקה לי את חווית האימהות"

גל שלום ילדה השבוע בן ובת תאומים ויוהנה, בת זוגה, שסובלת מבעיה רפואית שמונעת ממנה גם כניסה להריון, החליטה לחוות את האימהות באופן השלם ביותר מבחינתה והיא כן תוכל להניק אותם

מאת: איכילוב – המרכז הרפואי ת"א

אירוע נדיר במחלקת יולדות: מצליחה להניק למרות שאינה האם הביולוגית גל שלום ילדה השבוע בן ובת תאומים, יפהפיים. יוהנה, בת זוגה, שסובלת מבעיה רפואית שמונעת ממנה גם כניסה להריון, החליטה לחוות את האימהות באופן השלם ביותר מבחינתה והחליטה שלמרות שהיא לא נשאה את ההיריון, היא כן תוכל להניק אותם. ואכן, כך קרה.

לאורך כל חודשי ההיריון, בעזרת יועצת הנקה, נטילת גלולות למניעת הריון שמכילות הורמון בשם פרוגסטרון ובאמצעות תרגול של שאיבות, היא הצליחה באופן מדהים ויוצא דופן גם לייצר חלב.

גלי שלום צילום: איכילוב

"ההנקה המשותפת מקרבת אותי ומעניקה לי את חווית הלידה ואימהות" מספרת יוהנה הבוקר בזמן שהיא מניקה. פרופ' דרור מנדל, מנהל בי"ח דנה לילדים ופגיית בית החולים מדגיש כי האפשרות של אישה שלא נשאה הריון להניק נדירה למדי ומחייבת הכנה עוד לפני הלידה כולל שאיבת חלב לצורך גירוי ייצור החלב.

"בקרוב נתחיל אצלנו כאן באיכילוב מחקר לבדיקת איכות החלב ובבדיקת הבדלים אם ישנם כאלה בהרכב החלב בין אם שהייתה בהריון לבין אם לא ביולוגית שרוצה להניק. אין לי ספק שתזונה מחלב אם היא הטובה ביותר לתינוקות". ואנו נאחל לגל יוהנה והתאומים רק אושר מגידול הילדים.

** הפוסט פורסם במקור בדף הפייסבוק של איכילוב