הברשה טובה

מערכת יחסים תקינה עם מברשת השיער שלך היא המפתח לשיער בריא, מלא ושאינו נשבר. מתי להסתרק ואיך להסתרק? כל התשובות לשאלות החשובות שישמרו על השיער שלך

הברשת שיער

שוב קמת בבוקר ואחרי צחצוח השיניים העברת בזריזות מברשת בשיער וגילית שאת נשארת עם לא מעט שערות בין סיבי המברשת? את לא לבד. בזה הרגע הצטרפת למיליוני נשים בעולם שמגלות בדרך הקשה, ובדרך כלל עם שיער שנשר לבלי שוב, שהדרך בה את מברישה או מסרקת את שיערך, התדירות והמברשת עצמה – הן קריטיות עבור שמירה עליו. אז מה לעשות? ביחד עם מעצב השיער רועי חמו ממותג טיפוח השיער TRESemme, קבלי את המדריך שלנו לסירוק מוצלח.

  shutterstock_170724782 650
טיפ מיוחד לבעלות שיער גלי ומתולתל – בהמשך הכתבה

1. חשוב לשמור על סירוק עדין של השיער

זה לא משנה מה סוג השיער שלך: חלק או מתולתל, עבה או דליל, מקורזל או גלי. כלל המפתח הוא שאת השיער עליך לסרק בעדינות מרבית. סירוק עדין מגן על השיער מפני נשירה ושבירה. גם אם את מאוד ממהרת, עצרי לכמה רגעים והקדישי זמן ותשומת לב לסירוק השיער. זה ישתלם לך כשהשיער ייראה טוב ברמה המיידית וישמור על המרקם והנפח שלו בטווח הארוך.

איך מסתרקים נכון? יש 2 שיטות מרכזיות לסירוק נכון של השיער:

 – להתחיל את הסירוק של השיער מהחלק התחתון של השיער, להתמקד בקצוות ואז לעלות בהדרגה לאורכי השיער.

 – לחלק את השיער למספר קבוצות ואז לסרק מכיוון השורשים ועד למטה, כמובן בעדינות.

2. לא להסתרק יותר מפעם ביום

סירוק השיער מומלץ אחת ליום בלבד, בעיקר מפני שכל סירוק (ולו העדין ביותר) גורם למשיכה של השיער שעלולה לגרום לתלישת השיער. בנוסף, סירוק השיער גורם לקרקפת להפריש שומן וככל שמסתרקים יותר, כך מופרש יותר שומן – שגורם לשיער להיראות לא במיטבו.

הברשת שיער רטוב

3. שיער מתולתל – עדיף לסרק במקלחת

בעלות שיער מתולתל או מקורזל וכל מי שסובלת מקשרים בשיער ומשתמשת במרכך שיער או מסכה – שימו לב: מייד לאחר שאתן מסירות את חומר הריכוך –זה הזמן הנכון להסתרק במסרק רחב שיניים ולא במברשת צפופת סיבים.

רועי חמו מדגיש: "שיער, חלק או מתולתל כאחד, יש לסרק כשהוא יבש לגמרי או רטוב לגמרי, וזאת מפני ששיער לח נמתח בקלות ועל כן הוא עלול להיקרע במהירות". מסכה טובה ומקצועית עשויה מאוד לעזור לבעלות קשרים בשיער או למי ששיערה מקורזל או סבוך, כי היא מקלה על הסירוק וגם משקמת את השיער. בנוסף, מי ששיערה סבוך במיוחד יכולה להוסיף לשגרת טיפול השיער שלה תרסיס נטול שומן שתפקידו לפתוח את הקשרים ולהקל על הסירוק.

 המברשת המופלאה לייף
Wet Brush – המברשת המופלאה, 49.90 ש"ח, צילום: יח"צ סופר-פארם

מברשת מומלצת ביותר לסירוק השיער היא כזו שמאפשרת הברשה מהירה ובטוחה של השיער גם כשהוא רטוב לגמרי, ללא משיכת השיער שכרוכה בכאב, בהחלשת השיער ובאיבוד השיער. כדוגמת Wet Brush של לייף, מברשת עם סיבים רכים וגמישים,  בסירוק עדין ששומר על שיער שלם ובריא.

 מברשת חשמלית
למעלה: המברשת החשמלית של לייף – 299 ש"ח
למטה: המברשת החשמלית של דפני במבצע לחגים: 299 ש"ח במקום 399 שקל

4. מברשת חשמלית במקום מחליק שיער או פן

מי שאוהבת את השיער שלה חלק אבל לא נולדה עם שיער כזה, יכולה להשיג את המראה הרצוי באמצעות פן או מחליק שיער, או בעזרת מברשת חשמלית, שמבצעת את פעולת ההחלקה באופן ידידותי יותר למשתמשת. קל יותר לאחוז במברשת חשמלית ולבצע פעולת הברשה.

רועי חמו מדגיש: "יש להבריש היטב את השיער לפני ההחלקה עם המברשת החשמלית ובנוסף, חשוב להקפיד על שימוש במברשת החשמלית כשהשיער יבש לחלוטין".