האומץ ללכת אחרי ליבך

אושר העסיק אותי מאז שאני זוכרת את עצמי וכל הזמן שאלתי את עצמי 'איך עוברים את החיים האלו באושר?'. איילה רוטפוס, מנהלת קהילת "כל מה שעושה נשים מאושרת" מזמינה אתכן לכנס מיוחד

אם היו אומרים לי שאותו הבוקר יהיה תחילתו של הטוויסט בעלילה העסקית שלי, הייתי צוחקת בקול גדול מאוד. באותו בוקר קר בנובמבר 2016, החלטתי לצאת מהמגירה ולהתחיל לפזר אבקת קסמים מידי יום, בקטנה, על ראשיהן של נשים. במילים שיגעו, שיחלחלו ואולי גם יגרמו למשהו טוב יותר לקרות להן בחיים. לא חשבתי על מה יצא מזה או לאן זה יוביל, עשיתי את זה בשביל הנפש. התחלתי לכתוב את דף הפייסבוק שקראתי לו "כל מה שעושה נשים מאושרות".

אושר העסיק אותי מאז שאני זוכרת את עצמי כילדה קטנה מאוד, ששאלה שאלות קשות על החיים האלו, על הסבל, הקושי והמוות. כל הזמן הייתי שואלת את עצמי 'איך עוברים את החיים האלו באושר?' כתבתי את הדף בהנאה עצומה, יומיומית, היה קשה לי לוותר על יום שבו לא תתפרסם אימרה.
לא שיערתי לעצמי בחלומות הפרועים שלי, שדף הקהילה הזה יגיע  ליותר מ-32 אלף נשים, ושתיווצר קהילה עוצמתית של נשים.

איילה רוטפוס צילום ערן פלדמן

במשך שנתיים יכולתי לספור על יד אחת את מי שידע שזו אני שנמצאת שם מאחורי המילים, לא סיפרתי ולא חשפתי, החשיפה היתה נראית לי גדולה ומיותרת, במיוחד לביישנית ומופנמת שכמותי. נשים התחברו למה שכתבתי, פרגנו ואמצו את המילים. הדף התגלגל והתחיל לצבור תאוצה שלא דמיינתי כמותה. אבל כעבור שנתיים ו-22 אלף עוקבות, קרה הטוויסט הבא בעלילה, האמת? גם אחד המשמעותיים בחיי. אוקטובר 2017, 22 אלף עוקובת ואני, בדיוק באותו הזמן, בקצה השני של העולם מגשימה חלום. הייתי בשיאו של מסע בעולם עם בעלי ושלושת הילדים, במסע של חיי! זה שחלמתי עליו במשך 12 שנה, מסע בן 190 יום בעולם. ארזנו את הבית ואת עצמנו ויצאנו למסע ששינה את כולנו, יצאנו אל הלא נודע.

ובמסע הזה, קרה  משהו מופלא, לא פגשתי בו חכם סיני, אבל היתה לי בו תובנה אדירה. בכל התקופה של המסע, הסתובבתי כזרה גמורה בעולם, אף אחד לא הכיר אותי ואני לא הכרתי אף אחד, בכל מקום אליו הגענו, הם לא ידעו מי זו איילה, הם לא ידעו שאני בת של…, אחות של…, במה אני עוסקת, מאיפה אני מגיעה, בכל מקום חדש שהגענו אליו איבדתי את זהותי מחדש, הייתי יצירת הרגע, אני האישה בבלקון. לאורך כל 190 ימי המסע, ההבנה הזו שאני זרה, הורידה את כל העטיפות שהתעטפתי בהם במהלך השנים כדי להגן על עצמי, ואיפשרה לי להיות פשוט אני.
וזו המתנה הגדולה ביותר קיבלתי במסע הזה.

איילה רוטפוס צילום ערן פלדמן

אז לאחר 140 ימי מסע הבנתי, שהמילים שאני כותבת הן מדהימות, מעצימות, מעוררות השראה, אבל הן לא סתם מילים ולא קלישאות, אני חיה אותן ועל פי הן כבר למעלה מעשור, ואם אני באמת רוצה לעורר שינוי, אם אני באמת רוצה שנשים יהיו יותר אמיצות ויחיו חיים יותר שווים, אז הגיע הזמן שיכירו גם אותי. בשנה שעברה חגגה קהילת "מה עושה נשים מאושרות" אירוע ראשון בתל אביב. אירוע בו עליתי על הבמה, נעמדתי לפני כל המשתתפים וגיליתי את האומץ ללכת אחרי ליבי.

הכנס בחיפה מגיע בעקבות בקשות של בנות הקהילה, לבוא אליהן. פגישה מקרית בפייסבוק עם דורית וידאל, בעצמה אישה אמיצה שהולכת אחרי  ליבה, הולידה את הכנס שמוגש באהבה לבנות הצפון. כנס מלא הומור, פינוקים , הרצאה וסטאנד אפ, כולו בהשתתפות נשים ולנען נשים. מזמינה אתכן לפרגן לעצמכן בוקר של כיף , ולבוא ביום שישי  1/3/2019 , לתיאטרון חיפה, להתחבק להנות להתעטף בפרחים ולפגוש נשים מהממות.

** הכותבת, איילה רוטפוס, היא מנהלת קהילת 'כל מה שעושה נשים מאושרות'

כל הפרטים בהקלקה על הקישור כאן

גוף ונפש
כתבות, חדשות ודעות על הקשר שבין הגוף לנפש, איך לשמור על הבריאות, הכושר והאושר האישי