תיעוד מיוחד: ניתוח קיסרי בפייסבוק לייב

זוג חשב שזו תהיה לידה טבעית במים אבל דברים לא הלכו כמצופה והתוצאה: סדרת סרטונים משולחן המנתחים שתיעדה ניתוח קיסרי. 100 אלף איש כבר צפו בהתרגשות. "זה לא היה מה שציפיתי אבל בסוף זה היה הרבה יותר"

בעולם בו אנחנו חיים, אם אינך שם, אינך קיים ובמונח "שם", הכוונה היא לרשתות החברתיות. מזמן איבדנו את הגבול בין פרטי לציבורי ונראה כי הכל ניתן לשיתוף. לאחרונה עלה לכותרות בלוגר, בשם סטפן סקינר, שהחליט לתעד את הלידה הקיסרית של אשתו מול כל העולם, בפייסבוק לייב. הוא לא עצר את הצילומים גם כאשר נשכבה על שולחן המנתחים. 100 אלף איש ראו את אחד הרגעים הכי אינטימיים של הזוג.

סקינר, 32, שבר את שיאי השיתוף כאשר הולי, 28, מיהרה לבית החולים כדי ללדת את תינוקם הראשון. היא האמינה שזו תהיה לידה במים אבל דברים לא הלכו כמצופה והרופאים נאלצו לבצע ניתוח קיסרי לאחר שראש התינוק התהפך ולא הייתה ברירה. הבלוגר העלה סדרה בת 5 פרקים, אותם העלה לפייסבוק ולאתר שלו, Channel Mum website. מהצפייה מבינים עד כמה הלידה הייתה דרמטית וסבוכה. "כמו רכבת הרים", הם תיארו אותה בראיון שנתנו ל"מירור".

תינוק

בקליפ אחד רואים את הולי בוכה ובקליפ אחר רואים את אהובה בכפפות לצד כל הציוד, שניות לפני ביצוע הניתוח. אמנם כל הסרטונים הוקלטו בלייב אבל הם עלו לפייס ימים לאחר הלידה, בתקופת כריסמס הלחוצה. "אני מרגיש שהסרטונים היו ממש אותנטיים ולא מלוטשים. אנחנו לא עורכים את החיים. קיווינו לתעד את לידת המים ובדיוק נכנסתי לבריכה עם הולי. כשגילינו שהיא נאלצת ללדת קיסרי, חלק בתוכי אמר 'טוב, זה לא הולך לעבוד', לגבי התיעוד. חשבנו שאנשים לא ירצו לצפות בזה אבל בסוף זה כנראה היה עדיף כי הסרטים יצאו מרגשים – זה היה הדבר האמיתי".

הנה קטע מהלידה:

[youtube BSlZIaRbpLY nolink]

אמנם כבר נדמה שראינו הכל בפייסבוק אבל מזמן לא היה לנו קטע נדיר וכה אותנטי כמו זה. "ישנם חלקים קשים ",האב הגאה הוסיף, "וחלק ממך חושבף זה אמיתי, תזיז את המצלמה ותתמקד בזה. אבל הולי ואני ממש שמחים שהצלחנו לתעד את רגעי הדאון כמו ההיי. היה קשה אבל הלידה הייתה אחת החוויות המרגשות ביותר שחווינו אי פעם".

תינוקת ואמא

הזוג סיפר שהם מקווים ששיתוף החוויה תעורר מודעות ותפתח שיח סביב ניתוח קיסרי כי אין כיום מספיק. "ניתוח קיסרי זה לא מה שרציתי". מספרת הולי. "כשגיליתי זאת בכיתי הרבה. הייתי נעולה על הרעיון של איך הניתוח אמור להיות אבל זה היה בסוף הרבה יותר ממה שביקשתי. בסופו של דבר, זה לא היה תלוי בי. חייו כה יקרי ערך והוא היה חייב לצאת אל העולם בביטחה. מאחר ומדובר בנושא שהפך ל'טאבו', רציתי להראות שאין בושה בללדת ככה".

תינוק חמוד

רוצות לראות עוד סרטונים של הלידה? לחצו כאן

צילומי מסך דרך  Channel Mum website