ביטוח אמבולטורי – פריט חובה לקיץ 2018

מהו ביטוח אמבולטורי? איזה טרנד מחוללים חידושי הרפואה, מי מוביל אותו, ומה הקשר לחודש נובמבר? כתבת קיץ על ביטוח בריאות

ביטוח אמבולטורי AIG (צילום: By nd3000 שאטרסטוק)

יותר מאשר בשאר חודשי השנה, לקראת הקיץ אנחנו נכנסים לריטואל קבוע של הכנות רגשיות ומעשיות שיעזרו לנו להרגיש טוב בבגדים קצרים, שמלות ובגד ים.

אם אנחנו מעניקים תשומת לב לגוף, ובודקים את מצב השרירים, השיזוף ופלומת החורף שצימחנו מתחת לטרנינג , בואו ננצל את ההזדמנות ונכניס לריטואל עוד בדיקות חשובות, כמו MRI, CT ואולטרה-סאונד, וכדי שזה יקרה, יש לנו כמה דברים לספר לכם על ביטוח בריאות בכלל, ועל ביטוח אמבילטורי בפרט.

קרם הגנה, מים, כובע וביטוח בריאות ( צילום : By highStudio shutterstock )

מה אתם יודעים על ביטוח אמבולטורי?

בטוח אמבולטורי, או בשמו האלגנטי  'כיסוי לשירותי רפואה מתקדמים', הוא סל של כיסויים המאוגדים ברכיב אחד שניתן לכלול בפוליסת ביטוח בריאות פרטי.

המאפיין המשותף לכל השירותים בסל הכיסויים הוא שהם אינם כרוכים באשפוז, מכאן נובע השם אמבולטורי.

הביטוח האמבולטורי, שם דגש על רפואה מונעת, בדיקות ואבחונים שנחוצים לכולנו ועשוי לכלול שירותי אבחון לילדים וטיפול פסיכולוגי.

נשים בהריון, ימצאו בביטוח האמבולטורי ערך מוסף גבוה.

ביטוח בריאות פרטי הוא פריט חובה בקיץ 2018

הביקוש לפתרונות ביטוח בריאות פרטי, נמצא בעלייה כבר מספר שנים בכל העולם. במונחים של טרנדים, מדובר בפריט חובה בסל הצריכה האישי והמשפחתי.

את המגמה העולמית הזו מובילות הנשים, הן כצרכניות פרטיות עם כוח קנייה בעל משמעות ברכישת הגנה ביטוחית, והן כמי שאחראיות בפועל על התקציבים המשפחתיים.

העונה החמה של ביטוח הבריאות

הסטטיסטיקה מוכיחה שישנן שתי סיטואציות עיקריות בהן אנשים מתעניינים ומקבלים החלטות שקשורות לביטוחי בריאות: לקראת הקמת משפחה ולקראת הרחבתה. אמנם קיימת עלייה מתמדת ברכישה אישית של ביטוחי בריאות פרטיים, אך המשפחה היא עדיין המניע המרכזי.

הצלבה עם מידע סטטיסטי אחר, חושף את הקשר האמיתי בין ביטוח בריאות לבין עונת הקיץ.

ואם אנחנו נחליט מתי תגיע החסידה לביקור?

זוגות צעירים בעולם המערבי, שואפים לתזמן לידות לעונת החורף. הם נעזרים ביכולות טכנולוגיות חדשניות המאפשרות לתכנן הפריה, על מנת לוודא כי הלידה תתרחש בדיוק במועד הנוח להם. אגב, החודש המועדף ללידה הוא נובמבר.

לפיכך חודש מרץ הוא החודש המועדף ליישום התהליך האינטימי שאמור להסתיים במזל טוב בנובמבר, והאביב ובעיקר הקיץ הן העונות החמות של ביטוח הבריאות, כאשר זוגות בתהליך הריון יוצרים ביקוש  מוגבר למידע ולרכישה.

מה הקשר בין ביטוח אמבולטורי בקיץ, לבין חודש נובמבר ( צילום: shutterstock By KieferPix)

הרציונל של הביטוח האמבולטורי

הוא לנצל את הטכנולוגיות והמתודולוגיות החדשניות ביותר של עולם הרפואה  לצורך אבחון ומניעה. כיום ביטוח אמבולטורי אחד מן היסודות של פוליסת ביטוח בריאות, בנוסף לכיסוי לניתוחים, השתלות ותרופות שאינן בסל התרופות.

מה מכסה הביטוח האמבולטורי

– שירותי רפואה מונעת.

– התייעצות עם רופאים מומחים, עד 4 בשנה.

– בדיקות הדמיה רפואיות אבחנתיות – MRI, CT, אולטרסאונד.

– בדיקת סקר מנהלים.

– בדיקות סקר לגילוי סרטן.

– שרותי סל הריון: בדיקות גנטיות, סקירת מערכות מוקדמת, שקיפות עורפית, מי שפיר, שימור דם טבורי, יועצת הנקה, מלונית לאחר לידה.

– טיפול נפשי.

– טיפול פסיכולוגי.

– שירותים ייחודיים לילדים : אבחון לקויות למידה ואבחון הפרעת קשב וריכוז.

במדינות מתקדמות

 בהן קיים ביטוח ציבורי או שירותים מסובסדים, ביטוח הבריאות הפרטי הוא הרובד המשלים. הכלי שמבטיח כיסוי למקרים בהם המדינה לא יכולה לקחת עליהם אחריות מימונית או יישומית.

בישראל בה קיימים הלכה למעשה שני רבדים נפוצים: ממלכתי ושב"ן, הביטוח הפרטי הוא גם הכלי להבטחת כיסוי לפתרונות מתקדמים ברפואה, בעת הצורך.

לדוגמא, הכיסוי הידוע בכינוי העממי "ביטוח ניתוח" כולל היום גם פתרונות מחליפי ניתוח.

מה הן האפשרויות שמציע ביטוח בריאות פרטי בישראל

–        ביטוח לניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל

–        כיסוי להשתלות איברים – בישראל או בחו"ל

–        כיסוי לתרופות שאינן מכוסות בסל התרופות

–        ביטוח אמבולטורי – סל כיסויים לשירותי רפואה מתקדמים

–        ביטוח מחלות קשות

–        ביטוח לגילוי סרטן

התפתחות הטכנולוגיה הרפואית מכתיבה את קצב עולם הביטוח

אמנם פוליסות ביטוח בריאות יכולות עפ"י חוק להתעדכן אחת לשנתיים, אלא שאנחנו בעידן חדש, דינאמי ואופטימי בו המדענים והחוקרים מוצאים מרפא ומזור לעוד ועוד מחלות ותקלות בריאות, ומפתחים כלים ושיטות לאבחון מוקדם ומניעה, ואנשי הביטוח מספקים את האפשרות לממש אותם.

כך למשל רפואה ביולוגית היא כבר חלק אינטגרלי בסל הכיסויים הזמינים, בעתיד, הודות לכלים טכנולוגיים חדשניים נוכל ליהנות מיתרונות במחיר הביטוח על בסיס אורח חיים בריא. ואם לא הבנתם, הכוונה היא שתזונה נכונה ופעילות ספורטיבית יקטינו גם את הפרמיות.

קיץ נעים ובטוח.

נכתב בסיוע מקצועי של צוות ביטוח בריאות ב-AIG