קרין היל: “בגיל 30 הרגשתי בפעם הראשונה שאני יפה"

את הקעקוע הראשון היא עשתה בגיל 14 ומאז הפך גופה של קרין היל לבד קנבס של ממש. “הקעקועים הופכים את הגוף למיוחד, זו עוצמה". פרויקט מיוחד

[youtube 7nT_D0nPvCs nolink]

בגיל 14, בלי ידיעת הוריה ובליווי ידיד שהיה מבוגר ממנה בכ-15 שנים, קרין היל נכנסה לראשונה למכון קעקועים כדי להגשים חלום. “באותה תקופה לא הייתה מודעות לנושא הקעקועים בישראל", אומרת קרין שהשתתפה לאחרונה בפרויקט "יופי אמיתי" של Dove וסלונה, שנועד לקדם דימוי גוף חיובי ומכיל בקרב נשים. “היו מעט מאוד מכונים בארץ ולא היה נהוג לראות ברחוב אנשים מקועקעים כמו היום, בטח לא בחיפה עיר הולדתי. אני אפילו לא זוכרת איך נחשפתי לראשונה לעניין, אבל מה שאני כן זוכרת זה שמהרגע שידעתי שאפשר לצייר על הגוף, רציתי לעשות את זה. התחלתי לקרוא על זה חומר בפורומים באינטרנט, חיפשתי תמונות במגזינים, דיברתי רק על זה והתחברתי עם קבוצה של אנשים שהיו מבוגרים ממני ושהקעקועים היו חלק מהעולם שלהם".

"הקעקועים הם הגשמת חלום", קרין היל (צילום: גלית סבג)

הקעקוע הראשון היה סמל של חברת סקייטבורד, אבל מאז הצטרפו אליו עוד רבים אחרים. “בתקופה שעשיתי את הקעקוע הראשון לא הקפידו כל כך על נושא אישורי ההורים כמו היום. בעל הסטודיו היה החבר הכי טוב של הידיד שהביא אותי אליו, וככה הוא הסכים לקעקע אותי. הרגשתי שאני עפה באוויר, שאני עושה את הדבר שהכי רציתי לעשות. בחרתי לקעקע את עצמי בבטן התחתונה, כי זה חלק שמאוד קל להסתיר. במשך 4 שנים ההורים שלי לא ראו אותי בבגד ים או בכל מיני חולצות קצרות שיכולות היו לחשוף את הקעקוע, זה היה סודי לגמרי. בגיל 18 עשיתי את הקעקוע השני. בשלב הזה כבר סיפרתי להורים שלי והם הבינו שאין להם אפשרות לשנות את דעתי. אני מרגישה שהקעקועים עוזרים לי לשלוט באיך שהגוף שלי נראה, הם מייפים אותי, גורמים לי להרגיש מיוחדת, וזה חידוש כי בילדות ובגיל ההתבגרות לא הרגשתי ככה בכלל".

"הרגשתי שאני ילדה מכוערת" (צילום מתוך אלבום משפחתי)

היום קרין מגדירה את עצמה כיפה, אבל לא תמיד זה היה המצב. “הרגשתי שאני ילדה מכוערת, והייתי עם דימוי עצמי מאוד נמוך. הדבר היחיד שהחזיק אותי היה חזון של איך אני רוצה להיראות. ככל שגדלתי התחלתי לעשות את השינוי, בין אם זה בצבע השיער, באיפור וגם הנושא של הקעקועים. בתור נערה הגוף שלך זה מה שיש לך, לטוב ולרע. הקעקועים מאפשרים בעצם לשנות את הגוף, ולהפוך אותו למשהו מיוחד וזו עוצמה ממכרת. אני חושבת שרק בסביבות גיל 30 הרגשתי בפעם הראשונה שאני באמת יפה".

KARIN

"אין חלק בגוף שלי שאני לא מתכננת לקעקע. אמנם אני לא רוצה להגיע לרמה שכל הגוף יהיה מקועקע לגמרי, אבל בהחלט יש עוד הרבה קעקועים שאני מתכננת לעשות עד שאגיע לתוצאה המושלמת מבחינתי".

"מתכננת לעשות עוד הרבה קעקועים" (צילום: תום חוליגנוב)

מגוון הקעקועים שמעטרים את גופה הופכים את קרין מטבע הדברים לאטרקציה. “אפשר לאהוב קעקועים ואפשר לא לאהוב, אבל אי אפשר להתעלם ממני. יש מקרים שבהם אני עולה לאוטובוס ושומעת אנשים אומרים בשקט 'אוי ואבוי' או 'שמע ישראל'. פעם זה היה מצחיק או מעציב אותי, אבל לאורך הדרך למדתי לא להתייחס לזה. אני חושבת שכאשר מישהי שלמה עם מי שהיא, ההערות האלו לא יוצרות שום אפקט".

עוצמה שאי אפשר לנצח (צילום: גלית סבג)

מן העבר השני, יש הרבה מאוד אנשים שרוצים להצטלם איתה ומחמיאים על היופי של הקעקועים. “אני מאוד גאה באיך שאני נראית וזו גם הסיבה שהסכמתי לקחת חלק בפרויקט המשותף של "Dove" וסלונה. רציתי להראות שיש כל מיני סוגים של יופי, וכל אשה היא יפה כאשר היא שלמה עם עצמה. אם הייתי יכולה להגיד לקרין הילדה משהו אחד, אני חושבת שזה היה – תחייכי, תהיי מי שאת, וכל היתר יתיישרו לפי זה. היום אני מבינה שאני מקרינה שלמות עם מי שאני. זה לא שאני מלכת יופי, אבל השינוי הגופני שהקעקועים איפשרו לי לעשות, חיבר אותי למי שאני באמת. מהסיבה הזו אני חושבת שכל אחת, בכל גיל, צריכה לעשות, ללבוש ולהיראות כמו שהיא חושבת לנכון. להקדיש פחות תשומת לב לסביבה, למה יגידו ומה יחשבו. ברגע שאנחנו שלמות על מי שאנחנו, זו עוצמה שאי אפשר לנצח". 

************

סטיילינג: סיגל גרוס

בגד גוף – ריזרבד

מכנסון – גילדת המעצבים

נעליים – גלי