את לא אמא רעה

את לא תמיד או לא מספיק נותנת לו דוגמא אישית כמו שהיית רוצה ואת לא האמא שחשבת שתהי. לא תמיד מאושרת. מרגישה לא מוכשרת. לא כזו שיש לה פתרון לכל צרה

את מאבדת סבלנות. וצועקת. גם כשהוא בוכה נורא. משתטח על הרצפה. ועדיין. לא, זה לא אומר שאת אמא רעה. את עושה טעויות. וכן, הוא משלם עליהן מחיר. אבל – לא. זה לא אומר שאת אמא רעה. את לא תמיד או לא מספיק נותנת לו דוגמא אישית כמו שהיית רוצה ואת לא האמא שחשבת שתהי. לא תמיד מאושרת. מרגישה לא מוכשרת. לא כזו שיש לה פתרון לכל צרה. לא כזו רגועה. לא טובה בהכלה. ואף פעם לא מתוקתקת כמו ההיא בגינה.

ואת עושה את כל הדברים שאמרת שלא תעשי. מזמן, לפני שידעת משהו על משהו. ועדיין, לא. זה לא אומר שאת אמא רעה. כן את עייפה. וכן מתוסכלת. כן, את לא תמיד כל כך נעימה. את גם לא מתנדבת בגן. ולא מגיעה לאסוף מוקדם. ואף פעם לא שומרת את הציורים המכוערים. אם אפשר לומר שכמה קווים עקומים הם בכלל ״ציורים״. את גם לא מתייעצת עם אלף יועצים. ולא חברה בכל הקבוצות. ולא תמיד עונה להודעות.

שירלי טמיר צילום חבי קולגר

לא, את לא האמא המעודכנת. ולא המאורגנת. וממש לא מעוניינת, לעשות לו כבר עכשיו (כשעכשיו יכול להיות גם דקה אחרי הלידה) אח או אחות ״כי חשוב שיהיה לו עם מי לגדול״. תודה לכם, אנשים זרים שמוסיפים לי לעול. את גם לא מבשלת אוכל בייתי טרי. ולא מכירה שיר ערש אחד. את לא המון בבית. וגם לא מספיק בעבודה. את לא עוקבת אחרי שעות המסך. או המתוקים. ואת לא מרשה לו להביא הביתה גור חתולים, ארנב או כלבה. כי לא בא לך לנקות. ולהוסיף מטלות לרשימה. הארוכה. ואין לך אף תמונה טובה להביא ליום המשפחה.

אבל. את אוהבת אותו בכל ליבך. ונפשך. והוא יודע את זה. ואת משתדלת. כל כך משתדלת. ומלאה בשאיפות. בשבילך. בשבילו. בשביל מי שאת עבורו. אז לא. את לא אמא רעה. ודיי להגיד את זה לעצמך. כל כך הרבה פעמים ביום. וברגע הזה לפני השינה. לפני שנגמר היום ומתחיל החלום. את לא אמא רעה. את פשוט אמא שקשה לה. וזה כל ההבדל.

בין המצויינות לשפיות. בין מושלם לנורא. בין מציאות לאשליה. את לא אמא רעה. את פשוט אמא. נקודה.

* * *

שתפי את הפוסט כי את באמת לא יודעת כמה אמהות מדהימות ממלמלות לעצמן עשרות פעמים ביום, שהן אמהות רעות.

הנה קישור לאינסטגרם שלי

הזמנה לאירוע אימהות צילום מסך

ביום רביעי הקרוב ב13.3 אני מקיימת מפגש מיוחד וחגיגי לאמהות עם יין, קפה, אוכל טעים, סטנדאפ של נגה דאנגלי, מופע מוזיקלי והרצאה חדשה שלי שנקראת ״לגדל ילדים וגם את עצמנו בשבט וירטואלי״. נשארו כרטיסים בודדים: