"אני ממליצה לכל חברותיי בגיל המעבר"

כשרונית הבר, העורכת הראשית של סלונה, הבינה שהחיים שלה משתבשים בגלל התסמינים, היא החליטה שהיא לא מוכנה לסבול. תכשיר טבעי, פמארל שמו, פתר את הבעיה

איך להתמודד עם תופעות גיל  המעבר?  צילום: Image Point Fr's/shutterstock

יום אחד הבנתי שהחיים שלי השתנו. זה כמובן לא קרה בין יום, אבל זו היתה ההרגשה. המחזור שלי נפסק. הלכתי לגינקולוג שלי, ד"ר עמוס בר, עשיתי בדיקות אבל לא הייתי צריכה לחכות לתוצאות כדי להבין: הגעתי לגיל הזה", כך מספרת לנו רונית הבר, העורכת הראשית של סלונה.

שאלה: היו לך תסמינים? מה הציק לך הכי הרבה?

"הכי גרועים היו הלילות. הייתי מתעוררת לתוך גלי החום, שטופת זיעה באיזור החזה. אי אפשר לתאר כמה זה לא נעים.

כל חיי ישנתי "כמו תינוקת", שמונה שעות בממוצע בלילה, אפילו יותר. לא לישון שינה רציפה, בשבילי, זה עינוי סיני. אני זוכרת את התקופה שהבנים שלי היו תינוקות ולא ישנתי בגללם בלילות. זה היה סיוט. כשגדלו והחלו לישון לילות שלמים בלי להתעורר, הרגשתי שהחיים שלי חזרו אליי. והנה עכשיו, 20 וכמה שנים אחרי, אני שוב מוצאת את עצמי ישנה רע. מתעוררת באמצע הלילה ולא מצליחה להירדם שוב. איזה עונש".

רונית הבר (צילום: איציק שוקל)

רונית הבר (55) היא כאמור העורכת הראשית של אתר סלונה, על כל האחריות שמשתמעת מכך. "לעבודה באתר אין התחלה ואין סוף. הדבר הראשון שאני עושה כשאני פוקחת עיניים, עוד לפני שאני שותה משהו – אני מתעדכנת בוואטסאפ, קוראת חדשות בכל מיני אתרים, זה חלק מהעבודה. בנוסף, אני אמא לשני בנים בוגרים. בקיצור, החיים שלי מלאים מכל טוב.

והתסמינים שאת מתארת השפיעו על יום העבודה שלך?

"ברור. כשאני קמה עייפה כל היום שלי משובש, אני עצבנית. במרבית הימים אני עובדת מעל 10 שעות ביממה, עמוסה בפגישות ובאירועים, צריכה לעבור על טונות של מיילים, לקבל החלטות. הכי גרוע היה, כשהבנתי שבגלל שאני עצבנית ומוטרדת משום שלא ישנתי טוב בלילה, אני מגיעה בסוף היום למיטה מוטרדת ועצבנית, ונוצר מעגל קסמים מבאס.

"אני אוהבת לישון וחושבת ששינה טובה חשובה לתפקוד ולבריאות, בכל התקופה הזו, של הפרעות שינה, ניסיתי כל מה שיכולתי: מדיטציה, נשימות, כל מיני טריקים ופטנטים. במקביל הפסקתי לשתות קפה, כי הבנתי שגם הקפאין פוגע לי בשינה. אבל שום דבר לא עזר.

הבלגן הזה נמשך במשך כמה חודשים. עד שהחליטה שהיא לא יכולה להמשיך ככה, ופנתה להתייעץ עם הגינקולוג.

"הבנתי שאם אני לא מוצאת פתרון, אני משתגעת. התייעצתי עם ד"ר עמוס בר, הגינקולוג שלי, והוא הסביר לי שאסור לי להמשיך לסבול כך, כי זה פוגע בבריאות ובאיכות החיים. וגם שאין שום סיבה להמשיך לסבול, כי נטילה של הורמונים יכולה לשפר את איכות חיי".

ההורמונים עזרו, השינה חזרה ואיתה השלווה, אבל יום אחד, הבר מספרת, היא השתתפה בכנס רפואי ובו נחשפה לתכשיר טבעי, פמארל שמו. "חשבתי ששווה לנסות, כי מדובר בתכשיר טבעי. שוב התייעצתי עם ד"ר בר, הוא לא חזר מההמלצה להורמונים ואמר שהם בטוחים לשימוש, אבל גם לא התנגד שאנסה משהו אחר. נהפוך הוא, ד"ר בר אמר שמבחינתו פמארל הוא פתרון שיכול לעבוד טוב, ושיש לו הצלחות מוכחות".

למה בעצם החלטת לעשות שינוי?

"כמו ד"ר בר, אני מאמינה שהורמונים לגיל המעבר הם טובים ובריאים, ובכל זאת סיקרן אותי לנסות תכשיר טבעי, שלא מכיל הורמונים ושאיננו תרופה. עשיתי את השינוי בהדרגה, במהלך 3 חודשים, מתוך ידיעה שאם התכשיר לא יעזור לי לעבור את הלילות הקשים אוכל לחזור בצורה בטוחה ליטול את ההורמונים שד"ר בר רשם לי.

 וזה עבד! כבר כמה חודשים שגלי החום נעלמו, הלילות שלי שקטים ורגועים ואני מתעוררת בבוקר רעננה. אני כל כך מבסוטית, שאפילו החלטתי לשתף בפייסבוק והמלצתי לחברות שלי לנסות. ממליצה גם לכן!".

הטבה בלעדית לגולשות סלונה 20% הנחה + משלוח חינם לקבלת ההטבה היכנסו לקישור