אל תעשו משואו בגד הים של נטע ברזילי עניין גדול

התגובות סביב נטע ברזילי צועדת בבגד ים על המסלול משקפות בעיה אמיתית בחברה שלנו ונשים עדיין לא מסוגלת לפרגן לאחת מבלי לרדת על אחרת

אז נטע ברזילי צעדה בשבוע האופנה בבגד ים צהוב וחושפני של המותג 'בננהוט' ביחד עם נועה בני ונטע אלחמיסטר בעלות המותג והדוגמניות שלו וכל הרשת, כצפוי, געשה ורעשה.

התגובות נעו בין "איך אין לה טיפה של מודעות עצמית להיראות כמו שהיא נראת ולצעוד על הבמה בבגד ים"(כנראה שרוב האנשים לא בדקו מה ההגדרה המדויקת של מודעות עצמית) דרך "היא חוטאת למטרה כי המותג הזה לא מוכר בגדי ים במידות גדולות" (חוץ מהדגם הספציפי הזה) ועד "איזו מלכה! ככה אישה אמיתית נראת ולא כמו שתי השדופות שלידה עם העצמות הבולטות".

קראתי את כל הפוסטים שהציפו את הפיד שלי וגם דאגתי לענות לאנשים אחד אחד. כי מה שלא ברור לי בכל הסיפור, כשאפילו לא עבר שבוע מ'יום האישה הבינלאומי' הוא: למה אנחנו צריכות להוריד אחרות בשביל להעצים אחרות? הרי, הדוגמניות הן לא פחות נשים ממנה והיא לא פחות אישה מהן ולמה לעזאזל אנחנו עדיין משוות מי נראת יותר טוב או פחות טוב בבגד ים על המסלול? זה הסטנדרט היחיד שיש לנו לנשים וההגדרה ל"מלכה"?

נטע ברזילי צילום אבי ולדמן

אני בת 37 בעוד כמה ימים, הגובה שלי 1.70 ואני שוקלת 63 וזה סבבה לגמרי (בעיני עצמי כן?). ושומעות קטע? אני נראת טוב! אני אוהבת את איך שאני נראת, מה זה אוהבת, אני עפה על עצמי. בקטע הכי טוב שיש. ולמה לא? אני מקפידה בחדר כושר, משקיעה בקוסמטיקה ואיפור, אוהבת להתלבש יפה (אפילו סטייליסטית יש לי!) ובכללי אני פשוט אוהבת להיות אני ולהיראות איך שאני.

לא, אני לא סופר רזה, כן יש לי סימנים מהלידה ואני ממש לא במידות של דוגמנית והשנים כבר נראות על הגוף שלי אבל אני מנהלת משרד, מגדלת שני ילדים ומנהלת חיים עסקיים ואישיים מוצלחים למדי ונהנית מהם. ולא נותנת למשקל שלי או למידה שלי בג'ינס להגדיר אותי. ושומעות עוד קטע? אני לובשת בגד ים בקיץ. יש לי כמה, ביקיני לימים שבא לי להרגיש סקסית, ובגד ים שלם כשאני רצה אחרי הילדים בבריכה אבל עדיין רוצה להרגיש מושכת. ונוח לי. ונעים לי ולא באמת אכפת לי אם זה בא טוב לאחרות או לא, ואם המציל בין ה-17 חושב שאני חתיכה או אם הביקיני לא מסתיר את מה שהוא "אמור" להסתיר. אתן יודעות למה? כי אני לא נמדדת בבגד הים שאני לובשת.

נטע ברזילי היא בחורה מוכשרת ומצליחה שהתגלתה בתוכנית כשרונות, זכתה מקום ראשון באירוויזיון והוציאה שני להיטי ענק והדרך עוד לפניה. בין היתר, היא גם שוקלת מעל הממוצע. זה לא סוד וזה גם לא משהו מעליב. זה נתון וכשהיא אומרת וכותבת שטוב לה ושהיא שלמה עם עצמה, אני בין הראשונות להאמין. ולמה לא? תאהבי את עצמך איך שאת. תעופי על עצמך! את הכי יפה ככה.

חן קרופניק בחוץ צילום: אלבום פרטי

נטע אלחמיסטר ונועה בוני הן נשים לא פחות ממנה. רזות יותר אולי (אני חושבת שהן די ממוצעות), שהקימו אימפריה של בגדי ים ובנו מותג מאפס והן נשות עסקים לכל עניין ודבר ובין שאר העיסוקים שלהן הן גם דוגמניות. של בגדי ים שהן מעצבות ומוכרות. ועדיין לפי מה אנחנו (אנחנו! הנשים!) שופטות אותן? לפי המשקל. לפי איך שהן נראות בבגד ים. לפי זה שנטע "העזה" ללבוש בגד ים ולצעוד איתו על המסלול ליד הדוגמניות הרזות (צוין בצורה נבזית שמקטינה אותן כי היא מלכה הן סתם רזות) ולמה?

אתן מוחאות כפיים למישהי בבגד ים בחוף? אתן אומרות לה, כל הכבוד לך שאת נראת ככה ומעזה לצעוד בבגד ים? אתן משפילות בנות רזות שמעזות להראות ככה ומסתובבות ומשוויצות בגופן החטוב בחוף? לא! כי כל אחת יכולה ללבוד בגד ים ואיזה שבא לה ולאף אחת אחרת אין זכות להעיר לה. לא נוח לך עם איך שהיא נראית? תסתכלי לצד השני. את לא חושבת שבמשקל הזה צריך ללבוש בגד ים? סבבה. תלכי לחוץ עם מכנסיים וחולצה, הכל טוב.

כל אחת יכולה לשקול כמה שבא לה ולבחור איזה בגד ים שבא לה- וזה לא מה שקובעי מי שווה ומי לא ומי מלכה ומי לא! נטע מצויינת בגלל מי שהיא ומה שהיא עושה. גם נועה ונטע אגב. כמו שלא היתי רוצה שישפטו את כל מה שאני עשיתי והשגתי בחיי על פי הליכה על המסלול בבגד ים ככה אני לא חושבת שבכלל צריך לשפוט את נטע או את המותג. בגד הים הספציפי הזה אגב, הוא היחיד של המותג שנמכר במידה מעל L. כלומר כל מי שבמידה של נטע תצטרך להסתפק בו או במותג אחר.

אז בסופו של דבר הלכו פה שלוש נשים נשיות במיוחד ומוצלחות במיוחד על במה אחת בבגדי ים חשופים, בסוג של תעלול חשיפה יחצ"ני שיצר באזז אבל בעצם הבהיר לכולנו שלפני שאנחנו צועקות שיוויון ופמיניזם, כדאי שנפסיק לשפוט אחת את השנייה לפי המשקל ומידת הבגד ים. או בכלל לפי בגדי ים ומי מעזה לצעוד איתו על המסלול.

** הכותבת, היא חן קרופניק, מנהלת משרד יחסי ציבור