איך ניתן להילחם בתהליך ההזדקנות?

אם אנחנו נשים בנות 50 פלוס, כמו כותבת שורות אלו, וגם צעירות יותר, המראה הנשקף מולנו במראה לא תמיד מביא איתו נחת. נכון, הרווחנו ביושר את קמטוטי הצחוק ואת קמטי הדאגה אבל עדיין נשמח לצעוד לעבר השקיעה בלעדיהם

אנחנו מתוכנתים כך שקשה לנו לדמיין עתיד מאד רחוק, זה מופשט מדי בעיננו לתאר לעצמנו איך ניראה בזקנתנו ואולי מסיבה זו קשה לנו כל כך לראות על עצמנו את פגעי הזמן. ואם אנחנו נשים בנות 50 פלוס, כמו כותבת שורות אלו, וגם צעירות יותר, המראה הנשקף מולנו במראה לא תמיד מביא איתו נחת. נכון, הרווחנו אותם ביושר, את קמטוטי הצחוק וגם את קמטי הדאגה, את העמוקים יותר ואת הקלילים, את המרירים שביניהם וגם את אלו שמזכירים לנו אהבות נשכחות.

אבל האמת היא שבכיף רב היינו שמחות לצעוד אל עבר השקיעה בלעדיהם, עם עור חלק, פנים קורנות, גו זקוף וגוף חטוב. כל זה מתרוצץ לנו בראש כשידוע לנו טוב מאד שההזדקנות היא תהליך חד כיווני. מגיל 25-30 פועלים עלינו באופן איטי שינויים כימיים כמו ירידה בייצור חלבונים שונים, שינויים הורמונליים, צמצום בייצור הקולגן, וכולם מכוונים לירידה ברמת החיוניות והגמישות של העור.

הקמטים וההצטמקויות שאנחנו מתיידדות איתם מול המראה הם תוצאה של תאים שהופכים לפחות עמידים, שינויים ברקמת השומן, עצם שנספגת עם הגיל, גרביטציה שפועלת עלינו ומצניחה הכל לכיוון הברכיים, גידים ושרירים מתרופפים ועל כל התהליכים הטבעיים האלה מתווסף מכפיל נזק שנובע מזיהום אויר, עישון וחשיפה לשמש.

בוטוקס לפנים

כושר, יוגה, זומבה או מה שעושה לך טוב, שומרים עלינו בגזרת הגוף אבל הרבה לפני שאנחנו מרגישות זקנות בכל חלק אחר מגופנו, הפנים – אותו חלק גוף שהוא החשוף מכולם, ניבט לעולם יותר מכולם, משקף את מי שאנחנו ואת ההרגשה שלנו – הפנים הם ראי הזמן המקדים את כל השאר ובמקרה הזה חומרי אנטי אייג'ינג חיצוניים, שפע פירות וירקות וגם סקס בתדירות גבוהה, לא תמיד מספיקים. המציאות היא שנשים רבות, במיוחד כאלה שאינן חוששות ממחטים, מחפשות בגוגל מילים כמו הזרקות, מילויים, בוטוקס  ופונות לאפיק הרפואה האסתטית.

botox_634

לא סתם תעשיית האנטי אייג'ינג והמחקר המדעי בשירותה משגשגים ואף מביאים עימם חידושים מרשימים כמו החומצה היאלורונית פרופילו. חומצה הילראונית היא דבר טבעי שהגוף שלנו מייצר אבל ייצורו נפגע יחד עם כל השאר. בעבר ייצרו אותה מכרבולות של תרנגולות (לא בדיוק החומר שהיינו רוצות שייכנס לנו לגוף).

פרופילו היא חומצה היאלורונית מהדור החדש, חומצה טהורה שיוצרה בתהליכי הנדסה גנטית, פטנט ייחודי המיובא לארץ בשנה האחרונה ע"י מדיקל נובה. היא נטולת חומרים מסוכנים, נספגת במהירות ומעודדת את ייצור הקולגן והאלסטין, אותם חומרים שאיבדנו ואחראיים למרקם העור ולברק שלו.

בניגוד לנשים רבות המגיעות למרפאה של ד"ר דוידסון שלמות עם עצמן, כותבת שורות אלו הגיעה לקליניקה סקרנית אמנם אבל סוחבת עימה פחד די עמוק ממחטים. ד"ר דוידסון, שעוסקת באסתטיקה רפואית כבר למעלה מעשור ואף מנהלת מכללה להכשרת רופאים בתחום, הפגינה בטחון ונסיון רב גם בהרגעת הפציינטית המתוחה.

ההזרקה נעשית ב-5 נקודות ספציפיות בשני צידי הפנים, נקודות המתאפיינות במיעוט כלי דם גדולים והסתעפויות עצביות מה שתורם לספיגה מהירה של החומר ומינימום כאב. התהליך כולו אורך לא יותר מ-10 דקות, זמן קצר דיו כדי לשכוח די מהר מאי הנעימות ולהתייצב רעננה להשלמת הטיפול כעבור כחודש.

**הכותבת עברה טיפול אצל ד"ר דוידסון 

צילום: שאטרסטוק