איזה כיף להיות אישה?!

המשמעות של להיות אישה כרוכה ביכולות רבות כגון: להיות בהיריון וללדת, לבצע מספר מטלות בו זמנית, להיות קשובה לצרכים ולרצונות של אחרים, להניק, לבשל, לכבס ולנקות וכוללת עוד הרבה יכולות נוספות. נשים יכולות לעשות כל מה שתרצנה, להיות כל מה שתרצנה ולחיות בדרך הנוחה להן. אך להיות אישה משמעותו גם לחוות תסמינים ותופעות שונות, שלא יופיעו אצל גברים, ולהתמודד איתם על בסיס יום־יומי. לפניכן מספר תופעות שאתן עשויות לחוש וכמה טיפים להתמודדות.

Women have abdominal pain because of menstruation lying in couch and holding her stomach.

תסמינים וכאבי מחזור כבר מגיל צעיר

 כל ילדה יודעת, כבר מגיל צעיר, כי למחזור החודשי עשויים להתלוות כאבים בדרגת חומרה קלה עד בלתי נסבלת. ישנן נשים אשר לא יחוו כאבי מחזור כלל, ויש כאלה שהמחזור החודשי ישתק אותן מפעילות למשך כמה ימים. זוהי רק אחת מהתופעות הקשורות למחזור החודשי, וכזו שניתנת לטיפול בקלות יחסית באמצעות משככי כאבים ללא מרשם רופא.

תסמינים אחרים יכולים להיות תחושת נפיחות, עצבנות וחוסר שקט כמה ימים לפני המחזור, חוסר תיאבון או תיאבון מוגבר, מיגרנות, התעלפויות ועוד. אם את יודעת מהם התסמינים אשר מהם את סובלת בזמן הזה של החודש, את בוודאי יודעת כיצד להתמודד איתן.

מנוחה ורגיעה יוכלו לפתור חלקית את תחושת חוסר השקט, ואף את הכאבים. חשוב שתקדישי לעצמך זמן להתאוששות. דבר שיכול לסייע עם הכאבים בדרך טבעית לחלוטין היא שתיית מים חמים שבתוכם חלוט מקל קינמון. שתיית המים הללו מספר פעמים ביום יעלימו את הכאבים כלא היו. מומלץ לשתות זאת כמה ימים לפני קבלת המחזור.

בריחת שתן לאחר לידה

תחושת התרוממות הרוח (כמו גם תשישות מוחלטת) מלווה את הלידה ואת ההרגשה שהבאת לעולם חיים חדשים. ואכן זו תחושה שהרווחת בכבוד. אך להיריון וללידה תופעות נוספות שאינן כה מרוממות רוח ונפלאות. התופעה הנפוצה ביותר לאחר הלידה, אשר עשויה להימשך עוד שנים קדימה, היא בריחת השתן. תופעה זו עשויה להתרחש בזמנים לא רצויים, לגרום למבוכה ולחוסר נעימות ובעיקר לשבש לך את שגרת היום. דרך אחת להתמודד עם הבעיה היא ללבוש תחתונים לבריחת שתן. אלו תחתונים בגזרה גבוהה אשר נועדו לספוג את השתן ולמנוע ריחות ואי נעימויות.

 

גלי חום ותופעות של גיל המעבר

נאמר רבות על תופעות של גיל המעבר, ואין אישה כמעט שלא חוששת מהן. ישנו מנעד רחב של תופעות ותסמינים המלווים את התופעה הזו כאשר נשים יכולות לחוות את כולם, חלקם או אף לא אחד מהם. התופעה הנפוצה והמדוברת ביותר היא גלי החום המגיעים ללא התרעה מוקדמת וגורמים לך להרגיש כאילו נדלק בתוכך תנור בוער.

כמו כן, ישנם תסמינים נוספים של שינה לא רציפה, יובש בנרתיק, אובדן הרצון ליחסי מין, דכדוך ברמות שונות ועוד. כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה או הנשים, כדי להתאים עבורך את הטיפול המתאים ביותר, ניתן לקבל טיפול תרופתי, משחות לטיפול ביובש ועוד. חשוב לזכור כי תופעות אלו חולפות וכי אינך חייבת להתמודד עימן לבדך.

נשים רבות חשות צורך תמידי להוכיח לעולם שהן יכולות לעשות הכול ולהתגבר על הכול. ואכן נשים רבות עושות זאת. יחד עם זאת, כאשר אתן נתקלות בבעיה, חוות קושי או חשות כי משהו אינו תקין, אין זו בושה לפנות לייעוץ, לקבל עזרה ולטפל בבעיה בדרך שתקל עליך. דליפת שתן למשל היא תופעה שכיחה ונפוצה בקרב נשים ויחד עם זאת פחות מדוברת ופחות מטופלת, וללא סיבה משמעותית. היתרון הגדול בלהיות אישה הוא ביכולת שלנו להיות פגיעות, לבקש עזרה ולהבין שזה בסדר גמור.