הבלוג של גלית סרברניק-חי

טיפול ממוקד

עו"ס קלינית, יועצת ומטפלת במתבגרים ומבוגרים.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מיוני 2012

זוכרים את האגדה על זהבה ושלושת הדובים? זהבה מטיילת לבדה ביער, מתעייפת, נכנסת לבית שהושאר פתוח ועושה שם בלגן. היא אוכלת, שוברת כסא קטן והולכת לישון. כשהדובים חוזרים, היא מתעוררת מופתעת ומבוהלת, ומחליטה לברוח.

כשהיינו ילדים הקשבנו לסיפור הזה ולא פקפקנו באמיתותו. נראה לנו סביר שדובים אוכלים דייסה, שילדה קטנה יכולה לטייל לבד ביער, להיכנס למקום לא מוכר, לעשות בו כרצונה ולצאת מכך בשלום. מאז גדלנו והתפכחנו. הבנו שלהחלטות שלנו יש השלכות.

נחזור לזהבה. זהבה התעוררה בבהלה כששלושה זוגות עיניים ננעצים בה. תסכימו איתי שאם הולכים לישון בבית של מישהו, אותו מישהו יחזור מתישהו הביתה. זהבה בכל-זאת הייתה מופתעת. היא הבינה שהיא בבעיה והחליטה לברוח. באחת הגרסאות של האגדה הזו אגב, מסופר שהדובים דווקא שמחו לראות את זהבה והדוב הקטן רצה שהיא תשחק איתו, אבל היא הייתה מבוהלת מדי ולכן ברחה.

חזרה אלינו. חישבו רגע על משהו שמטריד אתכם, שאולי כמו זהבה, אתם מופתעים ממה שקורה ורק רוצים לברוח. אולי בני הזוג שהבטיחו זוגיות מסוג אחד כשנפגשתם מאכזבים אתכם שוב ושוב. יתכן שהדוב המפחיד שנועץ בכם את מבטיו הוא הבוס החדש בעבודה, ועוד לא החלטתם אם הוא רוצה לטרוף או לשחק… אולי אתם אפילו לא יודעים לשים את האצבע על מה שמכעיס אתכם כל כך, הכל פשוט לא בסדר. זה לא מה שחשבתם שיהיה, וזה לא הוגן. יהיה אשר יהיה הקושי שאתם ניצבים מולו, זכרו שאתם, כמו זהבה, ביצעתם שורה של החלטות ופעולות מתוך כוונה טובה שהביאו אתכם למצב שבו אתם נמצאים. אתם בישלתם את הדייסה, כמו שאומרים. אז מה עושים? אולי אם תצליחו לנשום רגע ולהירגע תגלו שבעצם הדובים רוצים לשחק איתכם. קיימת גם האפשרות שהדובים באמת מפחידים ורעבים ואז, כמו זהבה, צריך לברוח. במקרה כזה השאלה היא אם יש לכם כח. ואומץ.

הבחירה בידיכם. אתם תחליטו אם החיים שלכם יהיו קשים, חיים שבהם יש הרבה אשמים וחוסר מזל. אתם יכולים גם להחליט שבאגדה שלכם, שאותה אתם כותבים, הכל אפשרי. גם שדובים אוהבים דייסה.

עוד מהבלוג של גלית סרברניק-חי

תצוגה מקדימה

יש אנשים שהם טווסים

יש אנשים שהם טווסים. הם מסתובבים בינינו ומציגים לראווה את הישגיהם כמו הטווס שפורש את זנבו המרשים בעודו מנסה ללכוד את עינה של בת זוג פוטנציאלית. לפעמים הזנב שלהם באמת יפה...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

אאוץ', זה כואב! או לאן נעלמו החברים שלי?

נגיד שמאוד כואב לנו הראש, מה נעשה? ניקח אקמול, אולי ניגש לרופא, נעשה משהו כדי שייפסק המצב הבלתי נסבל הזה. מה אם כואב בלב? לא כאב פיסי חלילה, אלא הכאב האחר. כשמישהו מאכזב אותנו,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

נסיכות

התבוננתם פעם בילדות קטנות בדרכן לגן? ילדות קטנות בטוחות שהן נסיכות. הן פוסעות בבוקר לגן בשמלה יפה, לפעמים מניחות בטבעיות גם כתר על הראש או לפחות קשת עם פרח גדול בשיער....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה