הבלוג של גלית סרברניק-חי

טיפול ממוקד

עו"ס קלינית, יועצת ומטפלת במתבגרים ומבוגרים.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מיוני 2012

יש אנשים שהם טווסים.

הם מסתובבים בינינו ומציגים לראווה את הישגיהם כמו הטווס שפורש את זנבו המרשים בעודו מנסה ללכוד את עינה של בת זוג פוטנציאלית. לפעמים הזנב שלהם באמת יפה במיוחד. במקרה כזה נפגוש אנשים עם רשימת הישגים מרשימה מאוד. מצליחנים, נראים טוב. לפעמים הזנב שלהם הוא די רגיל, ממוצע, אבל הם עדיין יהלכו בינינו כמו טווסים עם זנב יפה במיוחד.

מה שמשותף לשניהם הוא ההרגשה שהם משאירים אצלנו. פעמים רבות נרגיש במחיצתם שאנחנו קצת פחות מוצלחים. לפעמים נרגיש ככה בגלל שלכאורה אי אפשר להתחרות בהישגים שלהם, הם באמת מאוד מוצלחים ומצליחים. אבל זה יותר מזה. נרגיש ככה לא בגלל שאנחנו מלאים ברגשי נחיתות אלא בגלל שהם טורחים להזכיר לנו את זה כל הזמן. באופן ישיר או באופן סמוי. להם יש זנב מופלא. לנו לא.

מה שמעניין לגבי אנשים שהם טווסים הוא שהם לא באמת מרגישים כמו טווסים. איך אפשר לדעת? כי כשמתבוננים באופן שבו הם מתנהלים באחד התחומים החשובים ביותר בחיים, אם לא החשוב ביותר, הזוגיות, רואים שם צרות צרורות. הם לא באמת נותנים למישהו להתקרב אליהם. למה? כי הם מתביישים. למרות הזנב היפה, הם מרגישים כמו טווסים שהדביקו להם זנב, ושאם הם יתנו למישהו באמת להתקרב, הוא/היא יראו את זה ויבינו את התרמית. הם לא יכולים להרשות לעצמם שזה יקרה. אז הם שומרים על מרחק בטוח ומוודאים שהזנב שלהם פרוש.

אז אולי בפעם הבאה שאנחנו פוגשים טווסים כאלה, ננסה להתעצבן פחות. הם אולי מוצלחים, ועושים הרבה “רעש וצלצולים” אבל הם גם מאוד מאוד בודדים.

אני מציעה להתבונן בהם בחמלה. לא לכעוס על התחושה החמוצה שהם משאירים בקרבנו. הם לא יכולים אחרת. הם לא באמת מרגישים כמו טווסים.

עוד מהבלוג של גלית סרברניק-חי

תצוגה מקדימה

אאוץ', זה כואב! או לאן נעלמו החברים שלי?

נגיד שמאוד כואב לנו הראש, מה נעשה? ניקח אקמול, אולי ניגש לרופא, נעשה משהו כדי שייפסק המצב הבלתי נסבל הזה. מה אם כואב בלב? לא כאב פיסי חלילה, אלא הכאב האחר. כשמישהו מאכזב אותנו,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

נסיכות

התבוננתם פעם בילדות קטנות בדרכן לגן? ילדות קטנות בטוחות שהן נסיכות. הן פוסעות בבוקר לגן בשמלה יפה, לפעמים מניחות בטבעיות גם כתר על הראש או לפחות קשת עם פרח גדול בשיער....

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

היה פה ברווז

מכירים את האמרה: "אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז – זה ברווז" ? עלה בדעתי שיש אנשים שמצליחים לשכנע את עצמם שעדיין לא מדובר בברווז, כלומר למרות שיש...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה