הבלוג של גלית סרברניק-חי

טיפול ממוקד

עו"ס קלינית, יועצת ומטפלת במתבגרים ומבוגרים.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מיוני 2012

21/06/2012

התבוננתם פעם בילדות קטנות בדרכן לגן? ילדות קטנות בטוחות שהן נסיכות. הן פוסעות בבוקר לגן בשמלה יפה, לפעמים מניחות בטבעיות גם כתר על הראש או לפחות קשת עם פרח גדול בשיער. כשהן נכנסות לגן הן כאילו מודיעות לעולם: הגעתי! אני כאן ואני נהדרת! כל מה שהן אומרות הוא חשוב, וכל מה שהן חושבות הוא חשוב. וזה נפלא.

התבוננתם פעם בנשים צעירות בשנות העשרים והשלושים לחייהן? תגלו שהמציאות השתנתה מאוד, ולא לטובה. נראה כאילו אותן נשים שכחו שפעם היו בטוחות שהן נסיכות. הן שכחו שהן נהדרות.

בתחום האישי, רבות מהן משקיעות אנרגיה גדולה וזמן רב בחיפוש אחר נסיך, במקום  לחיות את חייהן ולאפשר לנסיך לחפש אותן. בינתיים הן יוצאות עם גברים ומסכימות שיתנהגו אליהן באופן שאיננו יאה לנסיכה, בחוסר כבוד. במקום העבודה הן מתקשות לגלות אסרטיביות אם זה מול הממונים או במשא ומתן על שכר. הן כבר לא בטוחות שמגיע להן. שהן ראויות.

אם אתם אומרים לעצמכם שפשוט לא פגשתי מספיק נשים מהסוג הבטוח בעצמו, המתנשא, אלה שתופסות ברגע את כל האוויר בחדר ומשאירות את כולם בתחושה שהם לא מספיק טובים בהשוואה  אליהן, אז דעו לכם שאני מתכוונת גם אליהן. אלה שעסוקות בלהזכיר לכולם כל הזמן שהן נסיכות אינן נסיכות אמיתיות. הן נסיכות שהלכו לאיבוד. נסיכה אמיתית היא אדם נינוח. היא לא צריכה להתאמץ כל כך להבהיר לכולם שהיא נסיכה ובודאי לא צריכה להתנשא על אף אחד. כמו הילדה בדרך לגן, היא יודעת שהיא נהדרת.

אני מאמינה שבכל אישה מסתתרת נסיכה, גם אם כרגע היא הלכה קצת לאיבוד. הילדה שהייתה בדרך לגן עם הכתר על הראש עדיין נמצאת שם בפנים ומחכה שיעזרו לה לצאת. שיראו לה את הדרך.

גלית סרברניק-חי, עו”ס קלינית<http://www.hebpsy.net/pl_profile.asp?id=36464>
טיפול ממוקד במתבגרים ומבוגרים

עוד מהבלוג של גלית סרברניק-חי

תצוגה מקדימה

אאוץ', זה כואב! או לאן נעלמו החברים שלי?

נגיד שמאוד כואב לנו הראש, מה נעשה? ניקח אקמול, אולי ניגש לרופא, נעשה משהו כדי שייפסק המצב הבלתי נסבל הזה. מה אם כואב בלב? לא כאב פיסי חלילה, אלא הכאב האחר. כשמישהו מאכזב אותנו,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

יש אנשים שהם טווסים

יש אנשים שהם טווסים. הם מסתובבים בינינו ומציגים לראווה את הישגיהם כמו הטווס שפורש את זנבו המרשים בעודו מנסה ללכוד את עינה של בת זוג פוטנציאלית. לפעמים הזנב שלהם באמת יפה...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

היה פה ברווז

מכירים את האמרה: "אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז – זה ברווז" ? עלה בדעתי שיש אנשים שמצליחים לשכנע את עצמם שעדיין לא מדובר בברווז, כלומר למרות שיש...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה