Zone of Proximity: הספרה 8, חתול שחור ופרקט לבן

יש פה משהו אחר, נועז, מדוייק! זוהי מלאכת הגוף הטומנת בחובה כישורים רבים של רקדנים פנומנאלים המעניקים לקהל חוייה נפלאה, איכותית, רגשית ותרבותית. מרחב של התקרבות

מחול סמינר הקיבוצים_קרדיט אור דנון.

סמינר הקיבוצים, בניין שמונה, סטודיו מספר שמונים, שעה שמונה וחצי בערב.
כמה סימנים… מה יהיה עם השמונה הזה? 8 – אולי זה סימן למשהו אינסופי? נו… אם כבר מדברים על סימנים, כשזה מגיע להופעות ורקדנים אז דעו לכם שיש מלא אמונות תפלות, אני זוכרת, ככה זה היה אצלי. כל מיני אמירות כאלה, למשל: חזרה גנרלית לא טובה זה אומר שההופעה תהיה מעולה. או הביטוי המוכר "ברייק אה לג", ועוד כל מיני ריטואלים פרסונאליים שמבטיחים הצלחה של המופע. אבל חתול שחור, וואי וואי, זה עלול להיות קצת בעייתי, לא? לכן כשראיתי אותו, את החתול, על גרם המדרגות המוביל לסטודיו רגע לפני המופע, חייכי לעצמי חיוך עצבני והתפללתי שהכל ילך כשורה. לא, לא עבורי כי אם עבורם, הרקדנים.

נכנסנו לסטודיו לא גדול מידי, חציו מסודר עם כסאות עבור הקהל, וחציו השני ריק, פרקט לבן, אור וחושך. ישבתי שורה ראשונה כמעט יכולה לגעת ברקדנים אם רק אושיט את ידי. חושך. הנה, הנה הקסם מתחיל.

ריק, צורה, אישה מאת רוני חדש. צילום _ רחל מנדלוביץ'
ריק, צורה, אישה מאת רוני חדש. צילום _ רחל מנדלוביץ'

דלת נפתחת, רקדנית ראשונה נכנסת לחלל, הטכניקות של הגוף מתחילות לפעול. אני אמנע מלתאר את כל הכיאוגרפיה הגאונית של ארבעת קטעי הריקוד, אשאיר לכם את ההנאה שבצפייה. אבל אני אציין שמה שהיה שם זה מעבר לריקוד ולתנועה, זה מכלול של תכונות כל כך ייחודיות. יכולת לנוע ולשלוט בגוף, אוריינטציה מרחבית, הקשבה לרקדנים האחרים, חיבור לקהל, כוח, רכות, המשכיות, ועוד מלא מאפיינים שהיו שם לכולם. כמה כישרון בחדר אחד, זה היה מדהים איך כולם, כולם, כולם היו פשוט נפלאים. עם יכולות מדהימות של ריקוד. ואני עפתי, עפתי מההזדמנות לשבת קרוב כל כך ולראות כל הבעה, כל שריר, כל תנועה, את הזיעה, לשמוע את הנשימה ואת הקולות שליוו את הריקודים, ולהריח את העבודה הקשה שלהם. החושים שלי צעקו וואו, ואני ביחד איתם נסחפתי להנאה צרופה של ארבעה קטעי ריקוד מאלפים שאחד אחרי השני הפתיעו אותי, ריתקו אותי וגרמו לי לחייך, להצטמרר ולהתרגש.

קולוניה, מאת: נועה צוק. צילום_רחל מנדלוביץ
קולוניה, מאת: נועה צוק. צילום_רחל מנדלוביץ

די זהו, זה נגמר. אבל זה כמו נגמר, כי זה המשיך, הם נשארו בראשי הרקדנים, התנועה, הקולות, המוזיקה, החתול והספרה 8. זו היתה חוויה מדהימה ואינסופית של תנועה מתמדת , של גופים שמדברים זה עם זה ועם הקהל וכישרון פנומנאלי של רקדנים מחוננים בעלי טכניקות גוף אדירות מסמינר הקיבוצים.
מזמן לא נהניתי כך, בלי במה, בלי תאורה מתוחכמת, בלי עניינים מסובכים. פשוט, קרוב, נוגע וכל כך גאוני.

Excision מאת:צ'אד מייקל הול. צילום_רחל מנדלוביץ
Excision מאת:צ'אד מייקל הול. צילום_רחל מנדלוביץ

Zone Of Proximity – ערב ייחודי המעלה יצירות מקוריות של יוצרים משפיעים בארץ ובחול מאת הכוריאוגרפים: רוני חדש, מיכאל גטמן, צ'אד מייקל הול (קליפורניה) ונועה צוק.

4 יוצרים, 4 יצירות מופת, 4 הופעות, 40 ₪ לכרטיס. יותר סימנים מזה אין. 4 שניות להזמין כרטיסים. יהיה לכם כיף אינסופי!

מופעים נוספים: יום ד' 15.1.20, 20:30; יום ה' 16.1.20, 18:00 / 20:30; יום ו' 17.1.20 , 12:00\14:00
אולם 80 | מכללת סמינר הקיבוצים, דרך נמיר 149 תל-אביב
מחיר כרטיס רגיל: 40 ₪, כרטיס סטודנט / חייל / גמלאי: 30 ₪
לרכישת כרטיסים: 03-6901225
קרדיט לצלם: אור דנון

כאילו ביד המקרה, מאת: מיכאל גטמן. צילום_רחל מנדלוביץ
כאילו ביד המקרה, מאת: מיכאל גטמן. צילום_רחל מנדלוביץ