ZERO ONE פסטיבל אמנות דיגיטלית

ב27-28 לנובמבר יציגו באתר העתיק והיפיפה של מגדל דוד מיטב האמנים הבינלאומיים הכי בועטים שעושים שימוש בטכנולוגיות פורצות דרך

בחורה עם מחשב נייד

סיבה טובה לעלות לירושלים הבירה,
מוזמנים לחוויה אינטנסיבית אשר תתקיים בפעם הראשונה בישראל במרחבי מוזיאון מגדל דוד,
תשוטטו בין הופעות אודיו ויזואליות, מייצגים חיים והקרנות ענק במסגרת פסטיבל אמנות דיגיטלית
הבוחן את הדיאלוג בין יצירתיות אנושית לטכנולוגיה בשימוש אודיו ומיצבי אמנות דיגיטלית.

בנוסף תתקיימנה הרצאות בנושאים בוערים בתרבות הדיגיטלית וביטוייה בירושלים:
זיכרון ושִׁכחה, דת וטכנולוגיה, והיכולת להכיל עולם מתועד עד אין קץ.

הפסטיבל מבקש להעמיק את ההתבוננות בחוויה האנושית בעידן הדיגיטלי, דרך הסתכלות על הכוחות הנסתרים שמפעילים אותה.

צילום: חן וגשל
צילום: חן וגשל

הופעות אודיו ויזואליות , הקרנות , מיצבי אמנות דיגיטלית יעניקו למבקרים חוויה רב חושית וחד פעמית.
בפסטיבל יציגו מיטב האמנים הבינלאומיים והמקומיים שעושים שימוש בטכנולוגיות פורצות דרך: כלי מוזיקה מבוססי קוד, אינטליגנציה מלאכותית, סריקות תלת ממד, עיבוד דיגיטלי ואלגוריתמים לומדים. הם מגיעים לשני לילות של הופעות בין אבני האתר הארכיאולוגי היפהפה של מגדל דוד, שריד של תרבויות עתיקות.

ryoichi kurokawa
ryoichi kurokawa

בין האמנים המשתתפים:

Ryoichi Kurokawa

אמן יפני רב תחומי הפועל בברלין, יופיע בארץ לראשונה עם מופע אודיו ויזואלי חדש – "Sub-Assemblies",
מתבונן במערכת היחסים בין הטבע למעשי ידי אדם באמצעות עיבוד סריקות תלת מימד של מבנים ארכיטקטוניים שהזמן והטבע התערבו בצורתם ויוצר מהם  "פסלי זמן" המתחברים עם מוזיקה אלקטרונית והקלטות שטח. עבודותיו הוצגו בביאנלה בוונציה, במוזיאון הטייט ובמרכז פומפידו בפריז.

Freeka Tet

אמן צרפתי, יופיע בארץ לראשונה עם 'Internet Scrappd', מופע אודיו ויזואלי אינטראקטיבי המערב סגנונות ומדיות: אובייקטים, הנפשה מכנית, חומרים קיימים, כתיבת קוד ופרפורמנס. יצירתו מעניקה להם פרשנות חדשה המטשטשת את הגבולות בין ביטוי אמנותי לביצוע טכני. עבודותיו הוצגו בכנסי גוגל ובארט באזל.

 Ofer Smilansky

אמן ישראלי במופעו האודיו ויזואלי ״Beasty Tears״ הוא משתמש בטכניקה של הקרנת אור מסוכרנת עם אורות ולדים ליצירת חוויה אינטנסיבית מדיטטיבית המקנה אפקט של שוטטות בין באסים בועטים ומלודיות צורחות, סינתזה של אור וצליל.

עבודה של רפיק אנאדול
עבודה של רפיק אנאדול

Refik Anadol

אמן מדיה יליד איסטנבול הפועל בלוס אנג'לס  שיצירותיו זכו בפרסים והוצגו בפסטיבלים וגלריות ברחבי העולם. יוצר מיצבים שהצופה נטמע בהם ובתוך אמנות מותאמת מיקום במרחב הציבורי. ביצירותיו החללים והחזיתות משמשים כמצע ליצירה ולחקירת המרחב שבין ישויות דיגיטליות ופיזיות על ידי יצירת קשר בין ארכיטקטורה ואומנויות המדיה. אנחנו לדמיין מציאויות אלטרנטיביות על ידי הצגת האפשרויות להגדרה מחדש של השימושים במבנים אדריכליים.

דוגמא מרתקת, עבודה של ראפיק אנאדול: https://vimeo.com/264369157 

INFIMENSIONS

אמן דיגיטלי יליד קרואטיה יציג מיצב וידאו המשלב את בין מגדל דוד העתיק לקונסטרוקציית לדים, הקרנות, ומכונת עשן מתוך חקירת החיבור בין ממדי האור, הצליל, החלל והרוח. בכך שואף לאתגר תפיסות ולייצר חזיונות וחוויות חוץ-גופיות.

שימו לב לשפע הפאנלים וההרצאות בפסטיבל:

הזכות להיזכר, הזכות להישכח

יום רביעי, 27.11.2019, 18:30-20:00

בעולם דיגיטלי הסיפורים אודותינו חיים לנצח. בעידן שבו כבר לא "עוטפים דגים" עם העיתון והאינטרנט זוכר כל טוקבק מלא טינה, האם יש לנו סיכוי ללמוד לסלוח?
על טעויות והאפשרות לקבל מחילה ועל החברה בה אנו חיים. בשיתוף המרכז להגנת הסייבר של הפקולטה למשפטים, האוניברסיטה העברית.בהנחיית עידו קינן, ובהשתתפות: עו״ד דנה יפה, יובל גולדפוס, דניאל לנדאו

 

הנשגב הדיגיטלי  – אמנות. דת. טכנולוגיה

יום חמישי, 28.11.2019, 18:30-20:00

טכנולוגיה מזוהה עם קידמה אך שורשיה ההיסטוריים נטועים בדת, מיתולוגיות  וקסם, ולשורשים אלה כדי לשוב על מנת להבין את התפיסות העכשוויות לגבי העולם הווירטואלי, רובוטים ואינטליגנציה מלאכותית. ככל שמעמיק הקשר בין ירושלים – העיר בת אלפי השנים – לטכנולוגיה, עולה הצורך לשאול שאלות חדשות אודות החיבור המרתק הזה בין עבר והווה, גלוי ונסתר.
בהנחיית עידו קינן, ובהשתתפות: דר׳ רועי ברנד, דר׳ כרמל וייסמן, דר׳ אייל גרוס


לאתר המוזיאון, לעוד פרטים ורכישת כרטיסים: ZERO ONE פסטיבל אמנות דיגיטלית
27-28.11.2019 | 18:30-00:00

לעמוד האירוע בפייסבוק:
https://www.facebook.com/zer0on1