YES I CAN

המשימה – ללמוד להתאפר לבד. האמצעי – סדנה לאיפור של לנקום. המטרה – הושגה.
סיפור אמיתי על איך הפסקתי לשנוא מייק אפ ולמדתי להתאפר לבד תוך שלוש פגישות

אחד הרגעים שאני אוהבת על סט הצילומים זה הרגע שמאפרים אותי. אני באה מהבית, לפעמים מוקדם מאד בבוקר, לפעמים מאד הפוכה בבוקר, שותה קפה  ומתמסרת למאפרת. זה רגע של קסם שיש בו חיבור אינטימי בין שתי נשים, פינוק, וטרנספורמציה.  האיפור הופכת אותי ממאיה לדמות, מסייע לי להשתנות ולעצב את הדמות – אישה דתייה, ברונית אכזרית, זונה, ליצנית, אמא, אוטיסטית, you name it. ביום יום, לעומת זאת, אני אוהבת להיות נקייה מאיפור. ככה, כמו שאני. גג איילנר ורימל, בערב אני יכולה גם לשים אודם אדום. כל שאר הזמן איפור מרגיש לי OVERDRESSED

As I Am
As I Am

לקורס האיפור של לנקום הגעתי בגלל שאני צריכה.  והציעו לי. ושמחתי מאד על ההזדמנות ללמוד. הפעילות  שלי התרחבה לזירות נוספות ואני מוצאת את עצמי רוצה וצריכה לצאת מהבית מהודקת ומתוקתקת –  לפגישות, להדרכות, לאודישנים, להרצאות.  איפור בחיים שונה מאיפור בימתי, וצריך לדעת איך לעשות את זה שיראה טוב. איפור מדויק הופך להיות קריטי במיוחד כשאני ניגשת לאודישנים וכשאני מצלמת סרטוני הדרכה בווידאו. המצלמה מאד מאד רגישה ורואה הכל. לכן שימוש לא נכון בגוון של מייקאפ יכולה ליצור גוון צורם לעין לצופה. יכול להיות ששמתם לב בסרטונים מסוימים שעל פני המצולם יש צבע לא טבעי, כמעט צהוב. זה נראה רע, ויוצר אצל הצופה תחושה של מסכה וחוסר אמינות.

הגעתי לקורס מלאה בהתנגדויות. למייקאפ, ליותר מדיי איפור, לאודם (אבל בעיקר למייק אפ), אבל אחרי הפגישה הראשונה נפלו חצי מההתנגדויות. איפרתי את עצמי לפי ההנחיות, הסתכלתי על עצמי במראה והודתי בפניי המדריכות (המדהימות) שזה נראה דווקא טוב. לא יותר מדיי. לא פחות מדיי. פותח את העיניים, מוציא את היופי החוצה. וזה לא רק אני – על כולן האיפור ישב ממש טוב.

וגם מצאתי חברה חדשה על הדרך (צילום עצמי נטע - לי כץ)
וגם מצאתי חברה חדשה על הדרך (צילום עצמי נטע – לי כץ)

הקורס היה מהמם. ככה. פשוט. הרבה יותר ממה שציפיתי לו. עם צוות נפלא של נשים שבאמת רוצות ואוהבות ללמד, בראשן אלינור בראשי – שמנצחת על כל התהליך, בחוכמה, במקצועיות, בסבלנות אין קץ ובחיוך (אלינור את מלכה אמיתית!).

עצות מעולות שלקחתי הביתה:

עור  עור הפנים שלנו רגיש. הוא חשוף לשמש. ללכלוך. לסימני זמן. חשוב מאד לנקות אותו. 10 דקות ביום ואת שם. חשוב לשטוף עם קצף ניקוי עדין או למרוח חלב פנים תוך כדי תנועות עיסוי (הכי כיף בעולם). להחדיר טוב טוב לעור (גם על הצוואר) ולהוריד עם צמר גפן. לא תאמיני כמה המושג נקי היה עד עכשיו יחסי. יורד לי תמיד טונה לכלוך גם אחרי מקלחת. החלב פנים שקיבלנו במתנה מלנקום עושה את העבודה ממש טוב.   אחרי החלב  מנקים שוב עם מי פנים (חלב פנים פותח נקבוביות ומי פנים סוגר אותן. זה גם מרענן ומרגיש טוב). אסור לישון עם איפור. אסור. האגדה מספרת שכל פעם שלא מורידים מייקאפ מזדקנים ב 6 ימים.

קרם כשפותחים קרם חדש – מומלץ לזרוק את המכסה שלו. אחרת זה יכול לקלקל אותו, ואם זה קרם יקר, אז ממש חבל. קרם לא מוציאים עם אצבע. זה מכניס חיידקים פנימה. הדרך לעשות את זה, זה להוציא עם מקלון מיוחד לקרמים (ולנקות לפני שמכניסים שוב) או עם מקל אוזניים. מצאתי את עצמי עושה את זה גם עם מקלון של חוט דנטלי. כל מה שעושה את העבודה וזמין ליד זה טוב. לפני שמורחים את הקרם – מחממים אותו.  מניחים את הקרם על כף היד ובתנועות סיבוביות מחממים ומפעילים את החומרים. רק אחר כך מורחים על הפנים.

מייק אפ טעות נפוצה בזמן בחירת גוון מייקאפ זה לשים טיפה של חומר על כף היד ולראות שזה הגוון שמתאים. זה לא המקום הנכון. צריך לבדוק את הגוון  של המייקאפ על  המחשוף. הרעיון של מייק אפ זה לייצר אחידות בין גוון עור הפנים, הצוואר והמחשוף. אחרת זה עלול להראות כמו מסכה. למייק אפ יש נטייה להתכהות במגע עם העור – לכן צריך לחכות כדקה לפני שרואים אם זה הגוון המתאים. הגוון הנכון של המייקאפ הוא זה שלא רואים אותו על העור. זה אומר שזה מתמזג עם צבע העור וייצר אחידות.

שורה תחתונה את הכי יפה כשטוב לך, אבל אם את כבר מתאפרת תלמדי לעשות את זה טוב.

יופי של קורס

SMOKED (שיעור 3)

הכותבת היינה שחקנית, במאית, ומומחית להופעה מול קהל ומצלמה. מעבירה סדנאות להתפתחות אישית ומקצועית באמצעות משחק ומצלמה, מאמנת להופעה בתקשורת ומרצה לרטוריקה.