היכולת להקפיץ את הפוליטיקה לרמות אחרות נמצאת בידיים שלנו

היום בקלפי לכו לנבחרים שהסכימו להעמיד את עצמם למשימה הבלתי אפשרית הזו ותגידו להם תודה. מגיעה להם מילה טובה על הרצון להיות מעורבים ושותפים בניהול העיר שלכם

אתם יודעים מה המילים ששמעתי הכי הרבה בחודשיים האחרונים?

"איזו אמיצה"

אמאל'ה. אם הייתי יודעת – לא הייתי עושה את זה!

אז תנו לי לספר לכם משהו על 22,753 האמיצים והאמיצות שעומדים הים לבחירות, לבחירתכם. חלקם יצאו לניבצרות, חלקם יצאו לחל"ת, חלקם לא מקבלים משכורת כבר חודשים כי הם מושקעים בריצה הזו, חלקם מג'נגלים ומקבלים משכורות חלקיות, חלקם לא ידעו שהם אמיצים וגילו את זה בדרך הקשה, חלקם אשכרה אמיצים ואמיצות שהחליטו לשים את נפשם בכפם ולהעמיד את עצמם לבחירה שלכם. כולם החליטו שהמרחב הציבורי חשוב וראוי לתשומת ליבם. כולם משקיעים בריצה הזו את ליבם ונשמתם, כולם מבקשים להתנדב לטובת הבית שלהם, המקום שהם חיים בו, האנשים שסובבים אותם, לטובתכם, לטובתנו. וכולם משלמים מחיר.

"את מקבלת הרבה "לא" כשהמוצר הנמכר הוא את" יערה ישורון (צילום: אבישג שאר ישוב)

כשאתם הולכים לראיון עבודה, יש סיכוי שתתקבלו ויש סיכוי שלא, אבל זה תמיד ביניכם לבין המראיין ומקסימום עוד שניים-שלושה אנשים. בחירות הן ראיון עבודה שבו כווולללללם יודעים אם נצחתם או הפסדתם. מנצחון אף אחד לא מפחד, אבל הפסד שתלוי על שלטי חוצות הוא דבר כואב.

במסע הזה של החודשים האחרונים הבנתי משהו על להיות נבחר ציבור. למשל שלהיות נבחר ציבור זה אומר לעמוד 24/7 מול ביקורת. זה אומר שבמקום לרכל עלייך בשיחת גינה, את שומעת ישר לפנים מה כולם חושבים עליך. את מגלה שלא כולם בוחרים בך. את מקבלת הרבה "לא" כשהמוצר הנמכר הוא את.

ואת מגלה גם ההיפך כמובן, שאליו נדרש קצת פחות אומץ באמת. קל לקבל אהבה וחיבוקים. ואם אתם לא יודעים כמה משמעותי זה – אז תדעו. ולכו תחבקו את כל מי שאתם יכולים: כל מי שמתנדב בוועד הורים, בגמ"ח יולדות, בארגון, בעמותה, בקהילה, כל מי שקיבלו על עצמם תפקיד כלשהו שבמסגרתו הם עושים משהו עבור מישהו שהוא לא הוא עצמם. תהיו נחמדים גם כשיש ביקורת. תגידו תודה. חבקו אותם. זה סם החיים שנותן את הכוח להמשיך ולעשות עבור הכלל.

הקלפיות כבר נפתחו. לכו לנבחרים שהסכימו להעמיד את עצמם למשימה הבלתי אפשרית הזו ותגידו להם תודה. לא משנה אם הם קואליציה, אופוזיציה, מאלה שאתם מתים עליהם או אלה שפחות – מגיעה להם מילה טובה על הרצון להיות מעורבים ושותפים בניהול העיר שלכם. בהתנדבות. אמנם מקובל לזלזל בפוליטיקאים, אבל עכשיו, סוף המירוץ, הגיע הזמן לשמוט את הזלזול הזה ולהחליף אותו בהערכה.

תאהבו אותם על שהם מוכנים להיות שליחי הציבור שלכם. תאמינו להם. תאמינו בהם.

כשאנחנו נכבד אותם ונאמין להם ובהם, אנחנו נקפיץ את הפוליטיקה לרמות אחרות של כבוד הדדי, אמון, שותפות ותחושת שליחות, וגם נרוויח דוגמא אישית נפלאה לילדים שלנו.

אוטוטו הקלפיות ייסגרו ואנחנו נישאר עם השאריות שלנו, בבית שלנו. בידיים שלנו לדאוג שזה יהיה המקום הכי נפלא להיות בו.

שיהיו בחירות טובות לכולנו.

[youtube vC0DpCdKfjE nolink]