פנים אמיתיות

איפור משנה חיים וסיליקון לא רק לציצים. רינת אלוני גילתה שמעבר לקצה גבול היכולת יש עולם ומלואו והיא בדרך לכבוש אותו כדי לעזור למי שזקוק לה.

עם אורי גוטליב - קשה להאמין

atsmaiit
רינת אלוני היא ככל הנראה ה׳עצמאית בשטח׳ הכי מפורסמת שכתבתי עליה
, אבל באותה נשימה – כנראה שאין לכם מושג איך היא נראית וקרוב לוודאי שגם לא שמעתם את שמה.

מזה 30 שנה שהיא אחראית לכל הדמויות המיוחדות והמעוצבות שאנחנו רואים על המסכים בכל הגדלים. היא עברה מטכנולוגיית טלוויזיות הבומבה לעולם הHD, ובנתיב המקצועי גם מעיצוב מסיכות ותוספות פנים בשעווה ליציקות סיליקון הכי מתוחכמות שקיימות.

רגערקע!
רינת אלוני היא בראש ובראשונה אמנית. היא החלה את הכשרתה בתלמה ילין במגמת ציור ופיסול, המשיכה במוזיאון ת׳א בלימודי ציור, במעבר חד למוזיאון ואןגוך באמסטרדם ללימודי פיסול מתקדמים ולבסוף קפיצה קטנה ללונדוןשם למדה איפור ואפקטים מיוחדים לקולנוע אצל טובי המורים בתחום.

רינת מספרת לי על חייה כאמנית בלב הבוהמה הישראלית, הקטנה כביצה, שאותה הצליחה לכבוש בכישרונה הגדול, בעבודה מאומצת ועם לא מעט אמביציה.

היא ׳עצמאית בשטח׳ לא טיפוסית, שכן הייתה מאז ומתמיד אדונית לעצמה. גם כשהפכה לאם תמיד הייתה אשת קריירה. הבנות גדלו על סטים והפרנסה והאתגר המקצועי הנחו אותה לאורך כל הדרך. (׳מזל שהיו סבא וסבתא כאלה נפלאים, אבל זה בוודאות גבה מהן וממני מחיר׳)

במשך למעלה מ-20 שנה ליוותה את יצפאן ועיצבה את הדמויות שגלגלו את כולנו על הרצפה (עמיר פרץ ו׳העוווובדים׳, שכמעט גרם לי לצניחת רחם בגיל 22 בערך, לא למות ממנו?? ) , כל הדמויות הקורעות ב׳הישראלים׳, הפרסומות המרהיבות של yes שגם מריצות אותה לאתרים מסביב לעולם, ומי אם לא היא אחראית לעיצוב הדמויות המשוגעות ביותר ב׳ארץ נהדרת׳ ו׳בובה של מדינה׳, וזו רק רשימה חלקית.

אלי יצפאן, אריק איינשטיין, ארץ נהדרת, מה קשור ומי לא?!
אלי יצפאן, אריק איינשטיין, ארץ נהדרת, מה קשור ומי לא?!

בתחומה רינת נגעה בשמיים, ולא פחות מזה נדמה שהשמיים נגעו בה – היא מוכשרת בטירוף והיא המאסטרית הבלתי מעורערת בארץ. אין פרויקט משמעותי בתחום בו אינה מעורבת באופן כזה או אחר.

היא מראה לי רטיות סיליקון שעוצבו בטכניקה מורכבת ומתוחכמת כדי להפוך גבר צעיר ונאה לזקן, רווי שמש ומרופט לטובת פרסומת גרנדיוזית – ואי אפשר להאמין עד כמה התוצאה מתעתעת, אין להבחין בין פניו שלו לפנים שהיא יצרה עבורו. אולי זה בדיוק הדבר שלקח אותה למדרגה הבאה בקריירה שלה.

לפני ואחרי
לפני ואחרי

פנים אמיתיות
׳הבנתי שאם זה טוב ועובד ברמה כל כך גבוהה למטרות כאלה, אני יכולה לקחת את זה שלב קדימה ולהשתמש בזה גם בחיים האמיתיים, על ׳אנשים אמיתיים׳ ״.
בגלגולה החדש, רינת אלוני מצאה את השימוש המרגש ביותר שיכול להיות לכשרון שלה ולידע הנרחב שלה בתחום.

׳׳קיבלתי שתי פניות מעניינות מאוד פנה אליי במאי תאטרון נוער. שיחקה אצלו נערה מוכשרת במיוחד שרצה ללהק לתפקיד ראשי בהצגה, אולם הילדה נפגעה בתאונת דרכים קשה כמה שנים קודם לכן ורגלה סבלה מעיוות כל כך קשה שלא יכלה ללבוש דבר מלבד חצאיות ארוכות, שגם לא התאימו כלל לתפקיד וגם גרמו לה לחוש שלא בנוח עם גופה.׳

ביחד עם השותף המוכשר שלי, ריצ׳ארד טקאץ׳, (איש אפקטים אוטודידקט יחיד במינו שגדל מאחורי הקלעים עם אביו השחקן בהונגריה), שיחזרנו בעזרת יציקות של רגלי הנערה את המבנה, והכנו עבורה רגל סיליקון מולבשת על גרב עבה שמתלבשת על מבנה רגלה הפגועה. הנערה לובשת היום הכל – פגשתי אותה בג׳ינס סקיני, כמו כל בנות גילה, ובכיסוי של גרב ניילון הכי פשוטה היא הולכת אפילו עם חצאיות מיני ואף אחד לא יכול להבחין בתותבת כלל.׳

רינת מצאה שהסיליקון יכול לתת מענה משנה חיים כמעט לאנשים שסובלים מפגיעות שונות, דפורמציות בגוף או בפנים, ושאינם ברי שיחזור או השתלה ביולוגית, או פשוט כאלה שאינם מעוניינים לשאת את הסבל הכרוך בתהליך שכזה.

'פרופסור שלקה בסרטן ואיבד את אפו ביקש מאיתנו ליצור לו אף במראה טבעי ככל שניתן על מנת שיוכל להסתובב ברחוב ולהרגיש נוח עם עצמו.
לאחר כמה ניסיונות יצרנו יציקה מושלמת של מבנה אפו והגענו לצבעוניות עורו ולטקסטורה הנכונה כך שהוא מסתובב היום עם אף מולבש שאיש לא יכול להבחין שאיננו חלק אורגני מפניו.׳

לפני ואחרי בחיים האמיתיים
לפני ואחרי בחיים האמיתיים


עד כמה יעיל ומוכח המוצר הזה
?
׳הסיליקון הוא חומר אציל, סופר עמיד, ניתן להלבישו ולהסירו אין סוף פעמים והוא לא ישתנה, אנחנו יוצרים כל איבר ברמת דיוק שמקשה בכלל להבחין שמדובר בתותבת.
בכל זאת שינויים עשויים לקרות אצל המטופל עצמו. אצל חולה סרטן עשויות להתפתח דפורמציות (שינויים מבניים) באיבר הפגוע, אך אנחנו ממשיכים ללוות לאורך כל הדרך ומאפשרים תיקונים, שיפורים והתאמות עד שהמטופל מרגיש הכי בנוח עם האיבר. זו הרי מטרתנו מלכתחילה.׳

מה הדרייב? הרי נגעת כבר בפסגות והגעת לרמות הביצוע הכי מדהימות שניתן לדמיין
׳הרגע שאדם, ששנים לא יצא את פתח ביתו, מרכיב על פניו אף ומביט בראיהמבט שעולה על פניו באותו הרגע – זה הדרייב שלי.
אדם שמגיע אליי ומספר שאינו יוצא מפתח הבית, אפילו לא לסופר, כי הלסת שלו פגועה, אוזנו חסרה, ידו כרותה, אנשים נועצים בו עיניים וילדים בוכים כאילו ראו מפלצת אנשים כאלה ששכחו מה זה להיות בחברה ולהרגיש אדם בין בני אדם, שאני זוכה להיות עדה לרגע שבו הם שבים לחוש בנוח בגופם – זו מתנה שבכל פעם גורמת לי להחסיר פעימה לרגע וללב להתרחב. ׳

׳לדעת שיש לי את היכולת לתת את זה למי שבאמת צריך ולהמשיך לעסוק רק באפקטים אני לא יכולה להעלות את זה יותר על דעתי. כן, אמשיך להתפרנס מהטלוויזיה והקולנוע, אבל זה מה שאני רוצה לעשות, ואני רוצה להביא את הבשורה הזו לכמה שיותר אנשים שזקוקים לה, לחולים ולרופאים פלסטיים שנאלצים להרים ידיים במקרים שאינם ברי טיפול, ולאנשים שמכירים אנשים שזקוקים לעזרה כזו.׳

עם אורי גוטליב - הרגע בו אדם מתבונן במראה
עם אורי גוטליב – הרגע בו אדם מתבונן במראה

העיניים של רינת, תכולות כמו שמיים, טובות ונוצצות באופן ששמור לאנשים שיש בהם תשוקה ואמונה אמיתית, מבקשות ממני לסכם באופן הכי פשוט – עזרי לי להגיע לאנשים, להפיץ את הבשורה, למצוא עוד מקרים שישמשו עדות לאחרים שיש פתרון, שכמעט אין דבר שלא ניתן לעשות ושהחיים עוד לפניהם.

מכירים מישהו? שמעתם? לא מכירים אבל מוכנים לשתף? זו הבקשה של רינת – שתפו את הפוסט הזה ועזרו לה להגיע לכמה שיותר אנשים שתוכל לעזור להם. אתם יכולים להיות שותפים לחסד גדול בפעולה כל כך קטנה…

את הדברים השווים באמת עוד בכלל לא הראיתי לכם- לחצו להצצה בדף הפייסבוק של רינת – סטודיו R