TLVStyle. גלית רייסמן יזמה תיירות אופנה חדשנית. סיורים תפורים אישית בסטודיו של מיטב המעצבים בתל אביב.

חוויית תוכן ייחודית ומפגש בלתי אמצעי עם סצנת האופנה הישראלית, דרך סיורי אופנה ועיצוב לפרטיים, עיתונאים בינלאומיים וחברות מסחריות.

TLVstyleGalitReidmann s

Galit Reismann
 

הכרתי לראשונה את גלית רייסמן בסיור לא אופייני לעסק המרתק שלה אלא בפסטיבל JANE'S WALK,  בו התנדבה לערוך סיור חלונות ראווה במתחם נוגה ביפו ובשוק הפשפשים. תוך זמן קצר במהלך הסיור הרגשתי שאני עדה לתופעה. לא עוד מדריכת סיורים רגילה לפני אלא אישה המביאה עולם ומלואו של תוכן, כריזמה והתלהבות מדבקת.

בפגישתנו הנעימה בתל אביב ( אייך לא..) על סלט שוק(כמובן…) לובשות גווני כחול ( אצלי במקרה, לא צבע אופייני), צפיתי להכיר לעומק אישה יזמית בעל אינסוף רעיונות, סטייל ושפה רהוטה. מצאתי את כל זה והרבה יותר : אישיות קורנת ומתפרצת, אהבה אדירה לפועלה, אנושיות, שופעת קסם ובעלת הרבה חלומות וחזון לעתיד. אישה שקיימות וסביבה הם בנימי נפשה, שחשיפת  עיצוב ויצור אופנה ישראלית מקומית (שהם בעצם חלק מקיימות) הם אידאל המנחה אותה.

גלית יסדה את TLVStyle החוגגת לעיר תל אביב וסיפורה דרך סצנת האופנה וזוויותיה השונות המביעות את הפנים השונות של ישראל. במוחה הקודח חשבה איך תביא את העולם להכיר ולדעת את כל זה. והתשובה: היא תביא את העולם לעיר מגוריה. ולמה עם קומץ זעום של מעצבים קבועים כשאפשר לעבוד עם כמה מאות? כך נולד הרעיון של TLVStyle. האהבה לתרבות, לאנשים מכל העולם, לאופנה ועיצוב מקומיים.

Sharon Vaizer

Sharon Vaizer
 

איך נולד הרעיון ממוחך הקודח וקרם עור וגידים לעסק ייחודי ומצליח?

"לאחר שנים של ייצוא לשוק האמריקאי של אביזרים ישראלים החל להתגבש במוחי הרעיון של להמשיך להיות שגרירה מבית. העבודה עם שוק בינלאומי ומכירה של מוצרים ישראלים הפכה להיות חלק בלתי נפרד ממני והחלטתי להמשיך לשגרר את שפת העיצוב הישראלי אבל בשונה ממכירת המוצרים בתערוכות הבינלאומיות ארחיב את העשייה ואמכור סיפורים של קהילת העיצוב דרך חוויה של לייף סטייל ייחודית בעיר. ידעתי כי ברצוני להמשיך לעבוד עם קהלים בינלאומיים אבל לא רק עם שוק ספציפי, אלא לפתוח את השירות לכל העולם ולארח כל תייר המגיע ארצה ורוצה לחוות שירות ייחודי בעיר תל אביב. עם השנים השירות התרחב וכיום מוצע גם לקהלים ישראלים שרוצים לחוות יום ייחודי בתל אביב, לדוגמא מזמינות אותו נשים ישראליות שרוצות לחגוג ימי הולדת, אירוע חברה לאדריכלים, או ימי סטיילינג בסימן אופנה ישראלית. יחד עם זאת, עדיין 90% מקהל הלקוחות שלי הוא בינלאומי".

איזה סוג מעצבים את מעדיפה במסלול הסיור, מה הם אמורים לשדר ואיזה שיח עם הלקוח. ובכלל, האם רכישה היא המדד להצלחת הסיור?

"לקוחותיי מגיעים לסיור כדי ללמוד על תעשיית האופנה, לפגוש בהון האנושי הפועל בקהילת העיצוב. רוב לקוחותיי הם תיירים לכן אני דואגת להפגיש אותם עם מעצבים להם יש סיפור מעניין וכתב יד חדשני. מעצבים שיוצרים מתל אביב מתוך אג'נדה, שבעיצובים שלהם יש זיקה למקום, שחדוות היצירה והתשוקה ליצירה מניעים אותם על אף כל האתגרים שקיימים פה, שהחללים שלהם ייחודים ומפתיעים, שצריך לחדור פנימה כדי להיחשף אליהם. אני דואגת לקחת אותם לחללים שאינם נמצאים על צירי תנועה מרכזיים, חושפת אותם לאותנטי, למקומי, לייחודי. בסיור האחרון התרגשתי לארח קבוצת עיתונאים איטלקיים שהגיעו לסקר את סופ"ש של "הבתים הפתוחים". לקחתי אותם לשני מעצבים, הפועלים מביתם, והם התרגשו להכיר חללי עבודה מבית פרטי של מעצבים וציינו שהחוויה הזו השלימה את החוויה".

ובתוך הסטודיו?

"המעצבים מצופים להציג את פועלם ללקוחות, לשתף בתהליך היצירה, השראות ולספר על היותם מעצבים ישראלים בשוק מקומי/גלובלי. בכל מפגש נוצרת דינמיקה שונה, יש לקוחות שמגלים עניין רב בסיפורים והשיח מתפתח ויש לקוחות שמדלגים ישר לקולקציות. אין התחייבות לקנייה אבל פעמים רבות המפגשים מדויקים באופן כזה שקשה ללקוחותיי לא להתפעל, להתרגש ולרצות לקנות מהם. הצלחת הסיור לא נמדדת רק באם הלקוח קנה או לא, אלא בחוויה שקיבל, בהכרות עם עולם האופנה, בהתרגשות שלו במפגש, בידע שצבר. כמובן כשמתרחשת גם קנייה, יש ערך מוסף להצלחת הסיור בתמיכה במעצבים כשגרירים חדשים בעולם".

Maskit s

Maskit
 

TLVStyle פועל לקיימות, עבודה ישראלית מקומית שזה סוג של קיימות, ליווי מעצבים צעירים מסיום לימודיהם ועד לעסק פועל, תמיכה ביצירה ויוצרים צעירים. ציונות?

"העסק קם במטרה לשגרר את תעשיית האופנה ועיצוב הישראלים. ליצור פלטפורמה ייחודית שיוצרת הזדמנויות לשיח, סחר ושיתופי פעולה. השירות מוביל סיורי אופנה ליחידים, משפחות, קבוצות ומשלחות כמו גם מקיים אירועי תוכן בארץ ובעולם כדי לחשוף ולהעמיק את השיח אודות יצירה ישראלית חדשנית. חשוב לי לחשוף את נושא הסחר ההוגן ונושא הקיימות כלייף סטייל כחלק מהאג'נדה שלי שכחלק מהאג'נדה של מעצבים ישראלים צעירים המייצרים ופועלים מתוך ישראל/תל אביב. עם השנים הפכתי להיות שגרירה של העיר ושגרירה של התעשייה. אני מקדמת עיצוב ישראלי כערך מוחלט ובכך מרגישה ציונית. אני ספק של משרד התיירות והכבוד להוביל סיורי עיתונאים מכל העולם שכוללים, כחלק מכתבות תיירות על העיר תל אביב, סיפורים על מעצבים ישראלים גורמת לי תחושת סיפוק אדירה".

יש למעצב ישראלי  צעיר ערך מוסף?

גלית מעידה שקהלים בינלאומיים מגלים עניין רב ביצירה הישראלית שמאופיינת באופן מובהק בשחרור מחוקים ברורים, באותנטיות, מקוריות, פשטות, מסורת בצד חדשנות. יש כאן שכבה גדולה של artesian שלא קיימת כל כך בבירות אופנה באירופה ובעולם ולקוחות מתרגשים מהשפע והגיוון הרב שיש פה. רבים מלקוחותיה הם יהודיים ומבחינתם הכרות עם עוד פאן בסיפור הישראלי מרתק ומרגש אותם. לא פעם יוצא לה לארח גם משפחות עם 3 דורות, לאו דווקא רק פאשיוניסטות שחיות ונושמות אופנה מבוקר עד ערב. "הסיורים יוצרים חוויית תוכן חדשה וייחודית. TLVstyle  הנו למעשה שירות של "תיירות – אופנה" הראשון בישראל ויש לו עוד הרבה לאן להעמיק ולהתפתח בארץ ובעולם". ציונות כבר אמרנו?

Noami Maaravi s

Noami Maaravi
 

נדהמתי לגלות שכל סיור אותו  טווה גלית, נבנה במיוחד ומותאם ללקוחות. אין סיורים גנריים שמותאמים פחות או יותר לכל לקוח אלא כל סיור מותאם אישית, חד פעמי וייחודי.

מסלול המעצבים נבחר בפינצטה. היא שולחת שאלון מקדים ללקוח אשר עוזר לה לאפיין את הפרופיל שלו, הלייף סטייל, תחומי עניין, דגשים. כיום, היא יכולה להעיד, שיש לה ניסיון רב עם אנשים והכרות עם פרופילים תרבותיים שונים שעוזר לה לדייק לכדי הצלחה באופן בניית החוויה. על סמך תשובות הלקוח היא מרכיבה את רשימת המעצבים שיקלעו לטעמו והעדפותיו. גלית מבינה את פרופיל הלקוחות, מה מאפיין אותם, את סגנון החיים שלהם לעתים ממשפט אחד והאופן בו התנסח.

הסיורים הקרובים מתוכננים לתיירת מפלורידה ולמשפחה מניו יורק וגלית עסוקה בתפירת הסיורים ותיאומים עד הפרט האחרון. לוגיסטיקה של יום שכזה לא תבייש משרדו של שגריר. הדיוק בשעות, המעצבים שיחכו ויספרו את סיפורים. הקפיצות בחלקים שונים של העיר. אין רגע דל.

FROG

FROG
 

מה זה בעצם TLVStyle ולמי מיועד?

תיירות אופנה חדשנית, המקנה חוויית תוכן ומפגש בלתי אמצעי עם סצנת האופנה הישראלית, דרך סיורי אופנה ועיצוב לפרטיים, עיתונאים בינלאומיים וחברות מסחריות.

העסק מתהווה ומשתנה כל הזמן בהתאם לרוח התקופה אך בבסיסו נשאר כפלטפורמה המקשרת בין קהילת היוצרים המקומיים, חשיפת הכישרון והאנרגיה הזורמים בתל אביב ובין הקהילה הבינלאומית למפגש היכרות וסינרגיה. עיקר הפעילות לתיירות אך לא רק. כולם רשאים להזמין מראש סיור אצל גלית. מעצבים, אדריכלים, יזמים ופילנתרופים , גם אני וגם אתם וכל אחד המתעניין בנעשה מאחורי הקלעים של מעצבים צעירים ומוכשרים.  99% מהם , צעירים המעצבים ויוצרים בתל אביב. גלית הופכת מעין הקול שלהם ונותנת להם חשיפה ודרך להתפתח ולגדול. הוותיקים למיניהם כבר שלושים שנה כאן, והיא מכבדת אותם אך היא מנסה להשמיע את הקול הצעיר כי הם העתיד. גלית מצליחה לעתים לקבוצה זרה במעמד אקונומי מאוד גבוה לרכוש מלתחה שלמה על טהרת העיצוב והיצור הישראלי.

TLVStyle,  לא מתמקד אך ורק בסיורים. גלית עוסקת באוצרות והפקת אירועי תוכן בוטיקים ברחבי הארץ והעולם במטרה ליצור פלטפורמות ייחודיות לחשיפת יצירה ישראלית מקורית וחדשנית ושיתופי פעולה עסקיים בינלאומיים.

לאחרונה נסעה גלית ללוקסמבורג לאירוע אופנה הבינלאומי Reykjavik meets Tel Aviv in Luxembourg וייצגה בו מעצבים ישראלים. עוד חלק מהמנעד הרחב בו היא עוסקת. באירוע הקימה פופ אפ ראשון מסוגו לחשיפת מעצבים ישראלים צעירים מתל אביב לצד מעצבים צעירים מרייקיאוויק, בירת איסלאנד. יזמיות האירוע פטרישייה לוצ'טה וגלית רייסמן חברו לבעלת Gia in Style בלוקסמבורג  להפקת האירוע הראשון מסוגו. מטרות האירוע היו בין היתר ליצור פלטפורמה למעצבים ישראלים ואיסלנדיים בה חשפו והציגו את עבודותיהם בלוקסמבורג, מדינה קטנה אך בינלאומית, במטרה לפתוח דלתות לקהלים חדשים ולשיתופי פעולה, יצירת לינק בין אופנה ואומנות, יצירת וחיזוק הקשר בין שלושת המדינות ולהעלאת המודעות למדינות קטנות היכולות למנף אחת את השנייה ולהביא לשיח וחשיפה בינלאומית.

בין המעצבים הישראלים שלקחו חלק באירוע: בגדים: Northern Star // תכשיטים: הדס שחם ו-ענבר שחק // טקסטיל: טושייה //תיקים: מדוזה . המאיירת שירה ברזילאי למותג koketit לקחה חלק באירוע ודמויות מאוירות מרחובות תל אביב ואיסלנד הוקרנו קירות החלל.

 luxembourg lecture

 גלית מרצה בלוקסמבורג

medusa s

Medusa
 

שגרירה

בלי שום כוונות אמנותיות עמוקות מדי, אבל עם מנה גדושה של ערכיות ושל אידאולוגיה, מצליחה גלית לייצר את התחושה שאופנה יכולה להיות גם יצירת אמנות, גם סוג של תקשורת, וגם אובייקט שימושי ולביש. היא כאן לקשר, לשווק, ליזום, לספק רעיונות ולפתוח דלתות. היא מספרת איך "בתום סיור של חמש שעות שערכתי לשתי נשים קתוליות מפילדלפיה, שאלתי אותן איך הן היו מגדירות את העיצוב הישראלי והן ענו מיד 'מחודד, עצמאי ואמיץ'."

 שלוש המילים האלו  מקפלות בתוכן בדיוק את המסר שהיא רוצה להעביר על האופנה הישראלית. אנשים זוכרים דרך הרגליים ודרך החוויות, וזה מה שפותח דלתות בעולם. המעצבים הצעירים האלה, בעיניה, הם אבני היסוד של העתיד של מדינת ישראל – הם יסוד הם נועזים, חצופים, חדשניים, פורצי גבולות, יש להם רעב שמזין אותה ומרגש אותה, והיא מרגישה שהיא קול עבורם.

Northern Star

Northern Star

חזון וחלום?

"השאיפה היא ש-TLV style יהפוך להיות חלק מובנה מהדנ"א של תל אביב. כמו שתיירים מגיעים לארץ ומבקרים בכותל, בים המלח ובמקומות הקדושים, כך הם  ידעו שאפשר לצרוך סיורי אופנה. מבחינת אישית, אשמח לקדם את האופנה הישראלית כאוצרת וכפרויקטורית מעבר לים". גלית שמחה על שיתופי פעולה וחומרים תרבותיים הנותנים ערך מוסף מעבר לאופנה. היא מאמינה יש עוד הרבה למה להתפתח. תפקיד הטקסטיל בישראל מתעצב מחדש, משתמשים בטכניקות חדשות, מתוחכמות אך עם פשוטות, עם חספוס. יש קריצה לעבר ולהיסטוריה אך עם שימוש ועין חדשה".

להזמנת סיור:

galit@tlvstyle.com

 

 לבלוג של רוית:

Style and Inspiration with Ravit

 
תשוקה ואהבה לעולם העיצוב, מקורות השראה, אמנות ואמנים, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם, פרוזה עולמית וישראלית והקצפת- הרומן הרומנטי. כל אלו בעין נשית ובזוית אישית.

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.