TEXTILEMANN under construction forever

כשבגדי ג'ינס ישנים הופכים אובייקטים של תשוקה – תערוכת יחיד ראשונה למעצב הטקסטיל שי שניידרמן, בה הוא הופך פרטי ריהוט, תיקים, נעליים ופרטי לבוש ליצירות יחידניות בעבודת יד.

בחורה עם מחשב נייד

.

.

שי שניידרמן – TEXTILEMANN –  בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, יוצר טוטאלי ואובססיבי, פורם ו"מֵפַלֵט" פריטים עשויים דֶנים, מפעיל עליהם מניפולציות שונות דוגמת התזה של זרם מים או שיוף באבן משחזת, מפרק ומרכיב אותם מחדש בפעולה עמלנית של רקמה ידנית, ומשלב אותם עם סריגים גמישים אותם הוא יוצר בסריגת מכונה. הטקסטיל משמש עבורו כלי רישום ופיסול, בעזרתו הוא הופך פרטי ריהוט, תיקים, נעליים ופרטי לבוש ליצירות יחידניות בעבודת יד.

1-2S

(צילום: מירב רהט)

Textilemann under construction forever צילום אחיקם בן יוסף

(צילום: אחיקם בן יוסף)

עבודתו של שניידרמן מבוססת על מערכת יחסים ארוכה עם כל אובייקט. תהליך העבודה שלו לתערוכה זו החל בפרימת בגדי ג'ינס ישנים עד ליסוד, מוקסם מהאסתטיקה הנגלית בתהליך חשיפת השכבות הנראות בעיניו כרישומים של זמן. את החלקים הפרומים שניידרמן עורך לראווה כתפריט צבעוני וצורני של חומרי גלם ומציב אותם לצד קבוצת פריטים עליהם הוא עובד: זוג נעליים, כורסא, תיק, שולחן וחפצים נוספים. בפעולת יצירת האובייקטים שניידרמן פוער, מפרק, מרכיב, חורץ, מחבר, סורג, מותח, רוקם. מותיר חותם ראשון. מתבונן. משתהה. פונה ליצירת אובייקט אחר. מניח, תופר, משייף, רוקם, פורם, מחבר, וחוזר חלילה. הוא יוצר ופועל תוך מעבר בין מספר אובייקטים הנמצאים בשינוי מתמיד והופך את מהלך היצירה למיצג רב תחנות.

10-1תהליך שי שניידרמן -ק

שניידרמן בוחן כל פרט ופריט שוב ושוב, בפרקי זמן שונים, עד לנקודת שביעות הרצון היחסית. יצירתו, שהחלה בעברו בפעולה של תיקון וכדרך להטבעת חותם בחפצים אישיים דוגמת תיק הגב או האופנוע האישי שלו, הפכה בעלת שפה חזותית מורכבת ועשירה המזוהה איתו. דרך חיבור בין בדי דנים מטופלים וסריגים הוא מסיט את דרכי השימוש של אלמנטים ישנים ומעניק להם אופני שימוש חדשים. מנגנון הסגירה של מכנסי ג'ינס ישנים נתפר כיחידת הגבהה ורכיסה של נעלי סניקרס שזוכות לזהות חדשה. כיסים מזוגות מכנסיים שנפרמו הופכים אלמנטים של איחסון על גבי כורסאת ישיבה. סריגים גמישים מקנים צורות מבניות חדשות לפריטים בהם הוא מתערב. עבודתו לעולם אינה "גמורה", תמיד ניתן להוסיף עוד תפר, לפרום מקטע, להחליף אלמנט. "חתימתו" – מחט עגולה עם חוט רקמה המאפשר להוסיף ולהתערב בעבודה – ננעצת כאקט סימבולי בכל פריט היוצא תחת ידיו.

17תהליך שי שניידרמן

(צילום: מירב רהט)

במהלך התערוכה שניידרמן עובד בחלל הגלריה, חושף את תהליכי היצירה, מטביע את השפה החזותית שלו במרחב, ומציג מגוון רחב של אובייקטים מבוססי טקסטיל שנבנים ומשתנים לאורך תקופת עבודתו והולכים ומשתלטים על הסביבה בה הוא פועל.

1שי שניידרמן

(צילום: אחיקם בן יוסף)

5שי שניידרמן צילום מירב רהט

(צילום: מירב רהט)

לצד יצירתו שלו, שניידרמן בחר לשתף פעולה ולארח גם מעצבי אופנה. עדי בנג'ו – בוגרת שנקר טריה – תציג קולקצית שמלות ג'ינס וסריגה המבוססות על טקסטילים של TEXTILEMANN שנוצרו במיוחד לגזרות ולדגמים מתוך פרוייקט הגמר אותו הציגה בשנקר; ומעצב האופנה איזק רוזנבאום יציג קולקצייה ייחודית של בגדי גברים המבוססים על טקסטילים ושפה חזותית של TEXTILEMANN. עבודתו המשותפת של שניידרמן עם השניים מאירה פן נוסף באפשרויות האינסופיות העולות סביב השפה החזותית אותה הוא בונה ומפתח בשדה הטקסטיל.

sB35A8246

פריטים בתהליך מתוך שיתוף הפעולה בין שניידרמן למעצבת האופנה עדי בנג'ו. (צילום: אחיקם בן יוסף)

s3N7A0165

פריטים בתהליך מתוך שיתוף הפעולה בין שניידרמן למעצבת האופנה עדי בנג'ו. (צילום: אחיקם בן יוסף)

1-א

עבודה בתהליך מתוך שיתוף הפעולה בין שניידרמן למעצב  האופנה איזק רוזנבאום. (צילום: מירב רהט)

2-א

עבודה בתהליך מתוך שיתוף הפעולה בין שניידרמן למעצב  האופנה איזק רוזנבאום. (צילום: מירב רהט)

_____________________________________

"TEXTILEMANN under construction forever"

3.12.2016 – 6.11

אוצרת: מירב רהט

אורחים: איזק רוזנבאום, עדי בנג'ו

גלריה פריסקופ, רח' בן יהודה 176, תל אביב

15025382_10154283036458640_6785934125204082418_o

(צילום: מירב רהט)

שניידרמן יפעל בחלל הגלריה בימים א'-ה' 9:00-20:00 ; ימי ו' 11:00-13:00 ; שבת 10:00-20:00

עבודותיה של עדי בנג'ו תוצגנה בימים א'-ה', 20.11-24.11

עבודותיו של איזק רוזנבאום תוצגנה בימים א'-ה', 27.11-1.12

בשבת, 3.12.2016 יתקיים אירוע נעילת התערוכה.

עוד פרטים באיוונט התערוכה: https://www.facebook.com/events/574091732793150/

.

under construction forever 1

 

 

מירב רהט
יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com