SOURCING – הצד שלו

בחורה עם מחשב נייד

***** הפוסט כתוב בלשון זכר, אך פונה לשני המינים *****

אני קם בבוקר לאותה העבודה, לאותה שיגרה – בכל יום עושה את אותו המסלול מהבית למשרד וחוזר חלילה. אין עניין. כל יום דומה לזה שעבר ולזה שיבוא. אני מחכה לנס שיקרה, משהו גדול שישנה את הכל. אולי אמצא כד עם שד טוב לב שימלא כל משאלה שלי? אולי דג זהב שיעניק לי 3 משאלות? אפילו פלישת חייזרים מקובלת עלי רק שיקרה משהו שיוציא אותי מהשיגרה האפרורית והמנומנמת שנשאבתי אליה.

יום אחד, אני לוגם מהקפה וקולט בזווית העין שורת נושא במייל – הצעה אישית עבורך מיפעת בר און. בשנייה הראשונה אני מהסס, תוהה לעצמי האם מדובר בספאם או לא, אבל הסקרנות מתעוררת, אני מקליק על המייל ומגלה שמישהי שמה עלי עין. מישהי הסתכלה על הפרופיל שלי בלינקדאין והחליטה שיש לו הצעה מפתה בשבילי. עוד פעם שיווק פירמידה או נוכלות אחרת אני חושב לעצמי, אני מוחק את המייל הזה אני קובע בהחלטיות, איו לי זמן לשטויות.

אבל אז שניה לפני שאני מסמן את המייל כספאם, אני מחליט לקרוא שוב את המייל ומבין שמדובר בהצעת עבודה רצינית, אמינה ואמיתית. אני עונה למייל בזהירות מעורבת בחשדנות, מחזיר ליפעת את מספר הנייד שלי ושוכח מזה. אומר לעצמי בערב אני אחפש אותה בלינקדאין – לא רק היא יכולה. בדקתי, וואלה יש אישה כזו והיא רצינית ומקצועית ועם ניסיון. אני שמח שנתתי לה את הנייד שלי – מי יודע מה יקרה? אולי היא התשובה לאפרוריות בחיי?.

למחרת, קם לאותה שגרה אפורה. באמצע פרזנטציה, מבין כל הניידים שזרוקים על השולחן, שלי מתחיל לרטוט ולזמזם. אני מיד מכניס אותו לכיס ומתנצל בפני שאר הנוכחים. בדקתי את המספר, לא מכיר – בטח טעות. אחרי שעה שוב שיחה מהמספר הלא מזוהה ואני עונה בחוסר סבלנות מופגנת. מהצד השני, קול נעים וחייכני המציג את עצמו כיפעת בר און סורסרית בהייטק.

מה? סורסרית? מה זה? מכשפת? גברת נראה לי שיש לך איזו טעות אני מתעקש איתה. אבל אז היא מזכירה לי שזו יפעת מאתמול מהמייל עם הצעת העבודה. אני מזדקף, מתחיל להרגיש אי שקט, זז בחוסר מנוחה בכיסא. יפעת מסבירה שהיא עושה חיבורים בין משרות טובות לאנשים טובים (שתקועים בשיגרה, רוצים לעזוב ולא יודעים איך). לאט אני נרגע, הגוף משתחרר ואני מקשיב לה כשהיא מסבירה לי איך היא  מאתרת מועמדים ומעירה אותם מהתרדמת התעסוקתית שלהם.

אנחנו מדברים, מכירים והיא מחמיאה לי שהמנהל המגייס כבר ראה את הפרופיל שלך בלינקדאין התרשם לטובה ורוצה להיפגש. אני מהסס, חושב לעצמי – לקפוץ למים, לקחת סיכון? לנסות להניע שינוי בחיי? ויפעת אומרת לי בביטחון בוא לראיון מה יש לך להפסיד. משהו בקול שלה גורם לי להבין שכדאי לנסות – הלב שלי מתחיל לפעום בעוצמה, ההתרגשות עולה ואני מחליט ללכת על זה – לתת הזדמנות למשהו אחר.

בזכות יפעת – בחודש הבא אתחיל בעבודה חדשה, עבודה שיותר מתאימה לכישורי, יותר קרובה לבית, יותר טובה בהרבה מובנים. איזה מזל שלא מחקתי את המייל של יפעת. איזה מזל שהקשבתי לה ונתתי לעצמי הזדמנות. בפעם הבאה שתרגישו שהחיים שלכם אפורים ומשעממים, דברו עם יפעת בר און – סורסרית בהייטק, מחברת אנשים, עושה קסמים בעבודה.

אם את/ה מוצאים את עצמכם בין השורות ורוצים לשמוע על הצעת עבודה חדשה

את/ה מוזמן/ת לפנות אלי במייל או בנייד –

yifat@ybo-sourcing.co.il

054-7007818

יפעת בר און

סורסקית בהייטק