הרומן בבסיס

אהבתי את הריגוש ואת ניחוח הסכנה
וידעתי שלא אתפס כי אני תחמנית קטנה

היא שאלה אותו "את מי אתה מחפש?" "באתי לנרקיסה" הוא אמר (דה).

יש לי תחביבים מכל מיני סוגים
ריצה, אגרוף, בלט, מסיבות וטיולים
ניתן להסיק מתחביבי שאני ילדה טובה
אך יש עוד תחביב שאימצתי בתקופת הצבא
התחביב הוא לפתח רומן סודי
מתחת לאף של הדרג הפיקודי
אהבתי את הריגוש ואת ניחוח הסכנה
וידעתי שלא אתפס כי אני תחמנית קטנה
וכך היה.

רוב השירות הצבאי שלי היה בבסיס גדול בירושלים. בסיס סגור שבו גם ישנו, והיינו יוצאים הביתה כל שבת שנייה. הוא היה גדול ממני בשנה, גבוה וחתיך. זה היה בפרק הזמן שבו הוא היה סמל, ואני הייתי רב"ט. בפרק הזה של חיי- זה כל מה שהיה צריך בכדי לכבוש את לבי. משמרות לילה ושבתות חורפיות וארוכות הביאו אותי לכתוב שירים ממורמרים על החיים בבסיס, שהייתי שולחת לרשימה הולכת ותופחת של חיילים ששירתו איתי. פעם בשבוע כולם ידעו שיחכה להם שיר ממורמר חדש. הוא שמע על רשימת התפוצה שלי וביקש שאצרף אותו, התחיל להגיב על השירים שלי ולאט לאט ההתכתבויות בינינו עלו שלב.


באותה תקופה, המפקדת של הצוות שלי הייתה בת המחזור שלו והכירה אותו. באחד הימים היא ראתה שאני והוא מתכתבים, ושאלה אותי "באיזה עולם?" (באיזה חוצפה?). עניתי לה שאנחנו מדברים כבר תקופה, והיא שאלה אותי האם אני בעניין שלו. עניתי לה שאני לא בטוחה (אני כן), והיא אמרה שאין לי שום סיכוי איתו (בואי נראה ממי). הבנתי שאצטרך להוכיח לה, וזה יהיה צריך להיות ממש לנגד עיניה, שהוא מעוניין בי. באחד הימים שבהם הייתה לי משמרת משותפת עם אותה מפקדת, כתבתי לו שיבוא למחלקה שלי להגיד שלום. בא. הוא נכנס למחלקה והיא חשבה שהגיע לבקר אותה (לא ממי) ומיד קמה והלכה לכיוונו, אבל הוא איתר אותי וניגש ישר אליי. היא שאלה אותו "את מי אתה מחפש?" "באתי לנרקיסה" הוא אמר (דה).

היא שאלה אותו "את מי אתה מחפש?" "באתי לנרקיסה" הוא אמר (דה).

 

נרקיסה
כששואלים אותך "איך את רווקה?" ואת עונה "כי כל ההזויים עליי", את באמת מרגישה שכ-ל ההזויים עלייך? אני שואלת כי הם עברו דרכי והייתי שמחה לשבת איתך לקפה ולערוך השוואה. אני יכולה לומר בבטחה, שפגשתי את מיטב ההזיות שיש לישראל ובעיקר לתל אביב להציע. לא בטוחה? המשיכי לקרוא.