עצמאית בשטח – צוחקת כל הדרך מהבנק

רונית רובין, אמא ל3, עצמאית בשטח שויתרה על עמדה בכירה ונחשקת בבנק גדול ובאה לעשות טוב מהלב ועליו, למי שמחפשים את בית חלומותיהם. פשוט ולעניין.


רונית רובין
, אמא לבת 14 ותאומיםבן ובת 9, שיתפה אותי בסיפור שהוא הצלחה בדרך ההפוכה, או כמו שאמא שלה חשבה "מה פתאום שהבת שלי, בעלת תואר שני במנהל עסקים, שהיתה סגנית בנק גדול בארה״ב, תעסוק בתיווך?!"
נו, אז אמרה..

בתום שיחה על הורות, מקצועיות, כבוד הדדי, דאגות להורים, זוגיות תומכת ופרופורציות טובות לחייםנדמה לי שאני יכולה להגיד שמצאתי את המשיחה של עולם תיווך הנדל"ן.

למה ומדוע?

רונית מספרת סיפור מאוד אופייני לאמהות עצמאיות – כזה שמתחיל בקריירה מבטיחה שעלולה לעלות במחיר המשפחה, עד שהמחיר לא מתקבל עוד על הדעת.

במשך 4 שנות שהותם בבוסטון לצורך לימודי בעלה לדוקטורט , היא היתה המפרנסת העיקרית.
כמה חודשים לאחר שחשבו שיקרסו כלכלית, זכתה להתקבל למשרה שהביאה את הקידום לסגנות וניהול בפועל של סניף בנק גדול.

בתפקידה זה זכתה להערכה רבה ולפרגון מצד מנהליה, אולם תקופה קצרה לאחר לידת התאומים נקטעה שהות המשפחה בארה"ב, כאשר נדרשו לשוב לארץ להיות בקרבת אביה של רונית, שהיה בימיו האחרונים בעקבות סרטן הריאות בו חלה.

״זו היתה תקופה מטורפת. הכל היה לחוץ, בעלי החליט שקונים כרטיס בכיוון אחד כדי שאוכל לחזור להיות ליד אבא שלי, ושזהולא חוזרים.

ההתנתקות מבוסטון היתה טראומטית, ללא הכנה מעמיקה, ועם תאומים קטנים בבית. כאילו לא הספיק מותו של אבי, זמן קצר לאחר מכן התאום הבן החל לפרכס, נאלץ לעבור ניתוח מוח מורכב ונשאר בטיפול תרופתי זמן רב. ועם כל אלה התחלתי לעבוד כשכירה, כפופה למנכ"ל בחברה לניהול כספים עם המון אחריות בתחום שימור לקוחות ופרזנטציות ותגמול קטן.

מצאתי עצמי במקום מאד שוביניסטי. היה שם סמנכ"ל שהחליט ממש במכוון לכנס ישיבות ב18:30 ואילך, שעות שסביר שיום העבודה יסתיים וכל אחד יחזור למשפחתו וילדיו, מניע שהיה מגונה בעיניו. פשוט לא יכולתי להבין את חוסר הכבוד לחיים של העובד כאדם ובעל משפחה.
לשמחתי, במהלך החודשים המעטים שבהם עבדתי שם, פגשתי חבר טוב שזיהה כיצד היכולות שלי יבואו לידי ביטוי בנדל"ן.״

לא מוותרת, לא מתפשרת

לנדל״ן נכנסה רונית מתוך אהבה אמיתית לתחום, והיא גם באה עם היכרות איתו נוסח ארה״ב – איך לומר, קצת יותר בקלאסה ממה שאנחנו מכירים כאן.
כנראה שלא סתם אימצה לעצמה את הסלוגן ״שם שהוא נכס״, ואולי בגלל זה דף הפייסבוק שלה מלא בתמונות הבתים הכי שווים בטריטוריה.

״אני לא אתפשר על חוסר שקיפות וידיעה שלקוחותיי עושים עסקה לא טובה. אני לא אתפשר על שותפים לדרך גם במחיר של איבוד עסקה או שתיים היום. לקוחות שנופלים ברשת של אנשי מכירות לא ירצו לחזור לעבוד עם מתווך שוב. הלקוחות שלי מסיימים איתי תהליכי מכירה וקניה במכתבי תודה, אני מקבלת מתנות, לקוחותיי נשארים חברים שלי. אני יודעת שבסבב הבא של שיפור הדיור שלהם אני אהיה הכתובת הראשונה והיחידה עבורם. והידיעה שהצלחתי לשדך בין זוג או משפחה לבית חלומותיהם ולאפשר עסקה טובה גם לקונים וגם למוכרים– מבחינתי זה הסיפוק הכי גדול.״

טוב, הוא מספיק טוב

תת הכותרת מתייחסת למוטו של רונית בשאלת שילוב עצמאות ואמהות.

״קודם כל, מאז שיצאתי לעצמאות החלטתי שאין משרד עם קבלה, מזכירה ושלט ״מיד אשוב״. אני גם ככה כל היום בחוץ, עוברת בין נכסים, פוגשת לקוחותזה פשוט לא רלוונטי.

אז אני עובדת מהבית, בין הפגישות והמו״מים מקפלת כביסות, דואגת לצהריים לילדים ומקיימת פגישות בבתי קפה. מבחינתי זה גם פרגון לעסקים המקומיים בגדרה, וזה עושה לי טוב כשלעצמו. ובכל זאת, ברור שזה מאתגר, ותקום מי שטוענת שהכל הולך לה חלק.

הגמישות בשעות מאפשרת לי למכור בתים וגם להיות נוכחת בחיי ילדיי. אם אחד מהם עובר יום לא טוב, אני שם. יש לי ילד עם צרכים מיוחדים, אז שכרתי מורה פרטי לפעמיים בשבוע, לצורך עזרה בשיעורי הבית. עושים מה שצריך, וכמובן שבעלי היקר תומך מאוד ועוזר בכל.

ברור שיש גם אתגרים. פעם בתי הקטנה אמרה לי במחאה: "אמא, תחשבי שאני לקוחה!!", הבנתי, לקחתי לתשומת ליבי. אבל זה חלק מהעניין ולומדים לתפעל את זה״.

20% טיפ

אני חושבת שאין כתובת טובה יותר לבקש טיפ עבור מי שנמצאת בשלב המחשבה על פתיחת עסק, אז הנה, רונית מספקת אותו בנדיבות:

״לכו עם האמת שלכן ועם התשוקה!!! אם יש בכן מספיק רצון ותשוקה, תמצאו את הדרך לשלב בין הקריירה לבית ולמשפחה.

ומילה אחת בתור בנקאית לשעבר: אל תזניחו את הנושא הכלכלי. עשו תוכנית עסקית ריאלית ותוודאו שאינכן שמות את כל הביצים בסל אחד. צריך גב מסוים כדי לצאת לדרך כי לבעל עסק אין הכנסות עתידיות בטוחות. חפשו תמיד איפה ה20% השקעה שיתנו לכן 80% תוצאות.״

את הנשמה ואת הלב

לסיכום, חצי בדרך אגב, רונית מזמינה אותי לקרוא בבלוג שלה, בו היא רוצה להאיר באופן אחר את המקצוע שבחרה בו באהבה רבה. בקליק כאן תגיעו לפוסט בו היא מספרת על שילוב האמהות והעסק.

אני מדברת איתה וקולטת, שאנחנו לא באמת יודעים מה קורה מאחורי הקלעים של מקצועות רבים. היא מציירת לי תמונה שירותית, איכותית, אכפתית, מאוד מעורבת ורגישה לצורכי לקוחותיה, מאוד מקצועית, כזו שעם הידע שלה בפיננסים מציעה מעטפת מלאה של מענה לכל הבעיות שיכולות לעלות בקרב זוגות שנמצאים בפוזיציה לרכישת בית למשפחתם.

אז כן, היא עזבה את הצמרת הבנקאית הנחשבת, אבל היום היא לגמרי מאושרת.
רונית רובין מציירת לי את מה שכל כך רציתי למצוא ב״עצמאית בשטח״ האפשרות לעשות את הדברים באמת אחרת, ולא משנה באיזה תחום – היא מוכיחה לי שאפשר ורצוי לעבוד מהלב.

מתוך דף הפייסבוק של ׳רונית רובין שם שהוא נכס׳
רוצים להכיר עוד עצמאיות בשטח? הקליקו כאן, היכנסו לבלוג שלי ועקבו אחרי
מכירים מישהי שגורמת לכם להתפעל מ׳איך שהיא עושה את זה׳?!
חברו בינינו. גם אני רוצה לדעת ׳איך היא עושה את זה׳ ולספר על זה לכל מי שרק רוצה לקרוא.
לפייסבוק שלי
פייסבוק עצמאי בשטח