נתניהו לא זקוק לממשלת אחדות

עו"ד יעקב שקלאר מסביר מדוע ממשלת האחדות שנכפתה על ביבי לא תעזור לו ולמה נתניהו זקוק באמת. אז למה משמיע נתניהו קולות של ממשלת אחדות?

חברים זה מאד פשוט: ביבי לא זקוק לממשלת אחדות. הוא זקוק לממשלת חסינות. אם הוא לא מקבל חסינות, הוא הולך לכתב אישום ואז לא יוכל להמשיך למשול, כי בג״צ לא יאפשר לו, כי לא ניתן לנהל מדינה מספסל הנאשמים. יש על כך תקדימים במקרים של שרים, כמו למשל פינחסי ודרעי. קל וחומר לגבי ראש ממשלה. לא יתכן שביבי יבלה את כל ימיו בבית המשפט ובלילה יתכונן לדיונים – תוך כדי תכנון מבצעים בעזה, סוריה, איראן – וטיסות בכל העולם לבקר את חבריו.

בנימין נתניהו: זקוק לממשלת חסינות, לא לממשלת אחדות (צילום: לעמ)

לכן, ביבי לא צריך את ממשלת האחדות שנכפתה עליו. היא לא תעזור לו. גם אם יקים אותה, יאלץ לפרוש כשיוגש כתב אישום – והוא יוגש זמן קצר לאחר השימוע. הכל כבר מוכן. כתב האישום כבר כתוב. הוא רק נקרא ׳כתב חשדות׳. יחליפו את הכותרת, יתקנו אותו וישפרו אותו עוד קצת לאחר שישמעו את כל טענות ההגנה בשימוע – ויגישו אותו.

אל תשגו באשליות. כבר שלוש שנים שמיטב המוחות המשפטיים במדינה עובדים על כתב האישום של נתניהו, אתם באמת חושבים שבסוף יגיעו פרקליטיו הגאונים של ביבי ויהפכו את הקערה על פיה ואז יגידו פרקליטי המדינה והמחוז והיועץ המשפטי לממשלה: ״אופס, טעינו, אתה צודק, סליחה ביבי שחטאנו, תודה שפקחת את עיננו לראות את האמת״ וימחקו את כתב האישום כלעומת שחובר לו יחדיו?

זהו תרחיש דמיוני – תודו, אפילו אם אתם מעריצי ביבי מבטן ומלידה.

למה עושה ביבי קולות של ממשלת אחדות? (צילום: עמוס בן גרשום / לעמ)

אם כן, מדוע עושה ביבי קולות של ממשלת אחדות, תשאלו את עצמיכם?

ליברמן ענה על זה, והאיש קורא את המפה במדויק. הוא מכיר את ביבי הרבה שנים.

וכך כתב ליברמן:

״בזמן שתוצאות הבחירות מתחילות להתבהר, נתניהו החל לעבוד במרץ על הספין החדש שלו, שיוביל את מדינת ישראל לסיבוב בחירות נוסף במטרה להשיג 61 לממשלת החלומות שלו.

לגוש שהקים נתניהו אין שום קשר לימין. מצד אחד מדובר בש"ס, מפלגה שנמנעה בהצבעה על הסכמי אוסלו, ומן הצד האחר, המשיחיים, השואפים להחזיר אותנו לתקופת ימי שאול המלך, דוד המלך ולחוקי התורה, ולהפוך את האוניברסיטאות לבתי ספר לנבואה. ונתניהו, כמו נתניהו, שהחזיר את חברון לערפאת והצביע בעד ההתנתקות, הוא בטח לא ימין אלא סתם כדאיניק.

אביגדור ליברמן: "נתניהו הוא רק כדאיניק" (צילום מסך)

יצירת "גוש ההלכה" של 55-56 ח"כים של הליכוד, המפלגות החרדיות והמשיחיים, והקריאה לבני גנץ להצטרף לממשלת אחדות עם הגוש, זה לא פחות מאחיזת עיניים ויצירת מצג שווא בשביל להכשיר את דעת הקהל לטובת סיבוב בחירות שלישי. נתניהו, שלא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ולהודות בכישלון שלו, נאחז בקרנות המזבח ומנסה לייצר תודעה, שכביכול הליכוד ניצחה בבחירות, קראה לממשלת אחדות – וגנץ וליברמן הם שהכשילו את המהלך.

למעשה, נתניהו עובד במקביל בשני ערוצים. מצד אחד, הוא מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול"גוש ההלכה" שהקים אתמול, על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים. במידה ויכשל בהשגת הרוב, הוא יפיל את האשמה להכשלת ממשלת האחדות על גנץ ועליי ויוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת״.

 אז שלא יבלבלו אתכם!

עו"ד יעקב שקלאר (אלבום פרטי)

** עו"ד יעקב שקלאר, הוא מומחה למשפט פלילי על כל רבדיו, מרצה בפקולטות למשפטים ובהשתלמויות לשכת עורכי הדין בנושאי עבודת הסנגור הפלילי