הנסיך הארי ומייגן תובעים את "הדיילי מייל"

הנסיך הארי ומייגן מרקל מאסו בדיווחים "השקריים" לטענתם של ה"דיילי מיייל" והחליטו אחרי שנה שלמה בה לא עשו דבר לתבוע את הצהובון הבריטי המוביל. "על אף שהמשכנו להציג פנים אמיצות, איני יכול להתחיל לתאר עד כמה זה כואב"

הצהובונים בבריטניה נחשבים לאכזריים ביותר בעולם. לעורכי האתרים והמגזינים שם אין אלוהים ומבחינתם, לציבור מותר לדעת הכל על הסלבריטאים הנערצים עליהם. אינספור תביעות התנהלו במהלך השנים בין כוכבים לצהובונים הבריטיים (אנחנו עוד זוכרות איך הוריה של מדלן מקאןן שנחטפה זכו במשפט נגד הצהובונים לאחר שהציגו אותם כמפלצות שרצחו את בתם), וגם אם בסוף אלה נאלצו לפצות את מושא סיקורם, זה לא שינה את תדמית המפורסמים שחטפו ריקושטים על בסיס קבוע והפכו לשנואים על ידי רבים. כידוע, קשה לנפץ מוניטין שלילי שנבנה על פני זמן ובימים אלה, דווקא כשהסנטימנט התקשורתי כלפיהם התהפך לחיובי, הנסיך הארי ומייגן מרקל הרסו הכל והחליטו לצאת נגד התקשורת הבריטית ולתבוע את ה"דיילי מייל". לא פחות.
לטענתו של הארי, שיצא עם הבשורה המטלטלת באתר הרשמי שלו, פורסמו במהלך השנה האחרונה אי דיוקים, סילופים, שקרים ופרסומים מגמתיים שנועדו לפגוע במייגן מרקל ובו. "כזוג, אנחנו מאמינים בחופש תקשורתי ובדיווח אובייקטיבי אמיתי, אך לרוע המזל אשתי הפכה לאחד הקורבנות הגדולים של העיתונות הצהובה הבריטית, שמנהלת קמפיינים שלמים ללא מחשבה על ההשלכות, פרסומים חסרי רחמים שהסלימו במהלך השנה האחרונה. יש מחיר אנושי לתעמולה הבלתי נלאית הזו, במיוחד כשהיא כוזבת וזדונית. ועל אף שהמשכנו להציג פנים אמיצות, איני יכול להתחיל לתאר עד כמה זה כואב, ומכיוון שבעידן הדיגיטלי של ימינו הסיקור של היום הוא כבר לא הנייר 'הזול' של מחר, החלטנו לנקוט צעדים משפטיים, הליך שצפוי להימשך חודשים רבים".

הארי ומייגן צילום  Samir Hussein/WireImage

לא ברור מה לקח להארי שנה כדי לעשות צעד זה בשם מייגן. "הסיקור החיובי שאנו מקבלים בשבוע האחרון חושף את הצביעות של העיתונות, שהשמיצה אותנו כמעט בכל יום במהלך תשעת החודשים האחרונים. הם הצליחו ליצור שקר אחד גדול על חשבונה של מייגן, רק מהסיבה שהיא לא נראתה במהלך חופשת הלידה. מייגן היא אותה האישה שהייתה לפני שנה, ביום החתונה שלנו, בדיוק כפי שהיא אותה אישה שאתם רואים בסיור באפריקה".
אם יש סיבה לאייטמים החיוביים שמתפרסמים במהלך סיורם הנוכחי, היא לא כי ה"דיילי מייל" מתחנף אל הזוג וחושב שהשניים נהדרים פתאום. הסיור האחרון הוכתר בהצלחה והארי ומרקל עשו מספר צעדים חיוביים. הם הפגינו כבוד למארחיהם, העלו לסדר היום אג'נדות חשובות, מרקל  מיחזרה אאוטפיטים מסיורה הקודם, זנחה את שמלות הז'יבנשי שלה בבית ואפילו חשפה בפתיחות את ארצ'י הקטן כדי להמיס את כולם וזה עבד.חלקית.
אמנם האייטמים היו חיוביים יותר השבוע אבל בקרב גולשים רבים, עדיין מדובר באשה מניפולטיבית שחושבת רק על קידומה האישי ושמה פס על המורשת הבריטית. לטענתם של הגולשים, מרקל לא באמת השתנתה אלא פשוט שכרה חברת יח"צ טובה וכי הארי עדיין מתנהל כמו הצל שלה. קשה לזוג כנראה לקרוא אייטמים שליליים אודותיהם אך בהתחלה הצהובונים דווקא פרגנו למרקל ולא קטלו אותה כל כך. הם נתנו לה צ'אנס. לאט לאט, על סמך לא מעט מעשים שעשתה ולא עשתה, נקבעה דעת הקהל לגביה. זכותם של הגולשים לא לחבב אותה ולא לחשוב שהיא ראויה לייצג את העם הבריטי בכבוד. לא בטוח שהארי מבין זאת.

מייגן והארי קייפטאון צילום Pool/Samir Hussein/WireImage

במרכז תביעתו של הארי עומד המכתב המפורסם שכתבה מרקל לאביה, שזכה לפרסום עולמי."תוכנו של מכתב פרטי פורסם שלא כדין ובאופן הרסני כדי לתעתע בכם, הקוראים. בנוסף לפרסום האסור של המכתב, העיתונות הטעתה אתכם בכוונה על ידי חשיבה אסטרטגית והשמטה של פסקאות נבחרות, משפטים ספציפיים ואפילו מילים בודדות, רק כדי להסתיר את השקרים שפורסמו במשך למעלה משנה. ההתנהגות הזו הורסת אנשים והורסת חיים. זו בריונות שמפחידה ומשתקת, ואנחנו כולנו יודעים שזה לא מקובל בשום דרך ולא יכולים להאמין בעולם שאין לו אחריות לכך. אנו מודים לכם על התמיכה ומאוד מעריכים זאת. אף שזה אולי לא נראה כך – אנחנו באמת צריכים את זה".
לטענת ה"דיילי מייל", שעומד מאחורי פרסום המכתב, לא נעשתה עריכה מכגמתית ששינתה את תוכנו. אגב, אף אחד לא היה יודע על המכתב אלמלא חבריה של מרקל לא היו מהגגים עליו בתקשורת לפני כן. אם פורסמו שקרים על מרקל והארי, אז הזוג צודק בתביעתם, כמובן. קשה לשאת שקרים בעידן של פייק ניוז, המוצגים כאמיתות אבל הארי ומייגן לא ינצחו אם ה"דיילי מייל" אם הם שמו פוקוס על חלק מהמכתב כי זכותו של העורך לשים דגש על חלק אחד ולא על אחר. קשה להאמין שהשמיטו מידע כה חשוב לדעת הציבור. אבל מעבר לכך, מפתיע כיצד הארי ומייגן, שאמורים לשדר קלאסה, בכלל מתעסקים במאבקים מול התקשורת ומאשימים אותה בהתנהלותם הקלוקלת. הם הביאו את הביקורת על עצמם.
אי אפשר להטיף על האוזון ואיכות הסביבה ואז לקפץ לתוך מטוס סילון פרטי, אי אפשר להוציא חצי מיליון דולר על מסיבת טרום לידה ואז להגג על העוני בעולם ואי אפשר לשרבט על בננות משפטי העצמה לעובדות בתעשיית המין ואחר כך לצפות למחיאות כפיים. אי אפשר לריב עם קייט מידלטון ואחר כך לצפות ליחס חם מהנסיך ויליאם. לתקוף את התקשורת ולהתלונן כמו זוג מפונק ומבחיל זה מגוחך. שניהם צריכים להתבגר, להתנהג בכבוד לסביבתם, להפסיק להיות צבועים ואולי התקשטרת תהיה חיובית יותר, כפי שהייתה השבוע. ובעיקר, מישהו צריך להזכיר להארי ומרקל שלא ניתן להכריח אנשים לאהוב אותם. אתר ה"דיילי מייל" היה אולי היחיד שהציג תמונה אמיתית על השניים. האתר סיקר לפי הלך הרוח הציבורי שהופגן כלפי הדוכסים, תוך דגש על הפרטים המקוממים בהתנהגותם אך ה"המסיבה" האמיתית התרחשה בתגובות עצמן ולא באייטמים. עשרות אלפי תגובות שליליות על הזוג הביעו את מורת רוחם. הן לא נכתבו רק על ידי טרולים. מגיבים רבים השאירו תגובות מנומקות שהסבירו בדיוק מה הפריע להם. מפתיע מאוד התזמון של התביעה ואם יפסידו, זה יצרב בתודעה ככישלון מהדהד וגם אם ינצחו, התקשורת הבריטית לא תפרגן להם בקרוב.
מה שבטוח, הצטיידנו בפופקורן.