"Lady Dior as seen by"

ערב נוצץ אחד שכולו Dior – תערוכת המחווה לתיק "ליידי דיור" במוזיאון ת"א, הקוקטייל החגיגי עם בר רפאלי כאורחת הכבוד והמוזמנות בנות המזל, שלבשו טוטאל לוק שכולו דיור

The Lady has arrived by OLYMPIA SCARRY, 2011 (2) (1)

אולימפיה סקארי – "הגברת הגיעה" – 2011 – היופי הטמון בהרס והפוטנציאל היצירתי הטמון בו

לרגל השקת חנות הדגל הראשונה של דיור בישראל, הגיעה למוזיאון תל אביב לאומנות, התערוכה הבינלאומית הנודדת: "Lady Dior as seen by" שבה מציגים 50 אומנים חזותיים מכל העולם, את האינטרפטציה האומנותית שלהם לתיק היד האייקוני המכונה "ליידי Dior".

לארץ הגיעה התערוכה במתכונת מצומצמת של 18 עבודות,  אחרי שהוצגה בעבר בערים כמו שנחאי, טוקיו, מילנו והונג קונג ולמרבה ההפתעה עדיין לא הוצגה בפריז. בכל מדינה שבה מוצגת התערוכה נוספים לה עבודות של אומנים מקומיים וכך גם אצלנו, שתי אומניות ישראליות רב תחומיות, יצרו את ההומאז' שלהן לתיק היד של דיור: האומנית נלי אגסי ביצירה "רוז" התייחסה לתיק כבד קנווס וצבעה אותו בליפסטיק אדום עז, כדרך שובבה להטיל ספק בתהליך היצירה כולו, ואילו האומנית מונה אורן שחיה ויוצרת בפריז, יצרה פסל של התיק עשוי שעווה לבנה, אשר מסמל את החולף והנצחי הנכנסים לדיאלוג.

Lady Dior for Christian Dior by MONA OREN, 2010 (2)היצירה משעווה של האומנית הישראלית מונה אורן – 2015

באמצעות עבודות האומנות והתערוכה הנודדת, משמר בית דיור את התשוקה של מייסד המותג כריסטיאן דיור, לאומנות מודרנית ולעיסוקו כמנהל גלריה לאומנות אשר אצר תערוכות של גדולי האומנים בדורו, הרבה לפני שהפך לחייט ולמעצב האגדי הנודע.

תיק "ליידי דיור" נוצר בשנת 1995 והדגם הקלאסי שלו הוא אחד המוכרים והמזוהים ביותר בעולם. במשך השנים הוא זכה לאין ספור גרסאות רעננות ומגוונות לא רק באופן אומנותי, אלא כחלק מהקולקציות המתחדשות של בית דיור. מר סידני טולדנו נשיא חברת Dior העולמית, אשר הגיע לארץ לכבוד ההשקה החגיגית של הבוטיק ולרגל התערוכה, סיפר כיצד זכה התיק לתהילה עולמית: היה זה בעת ביקורה של הנסיכה דיאנה בפריז, בבית דיור קיבלו הודעה שהנסיכה מתעתדת לבקר בבוטיק דיור שבעיר. בשלב הזה עדיין לא סיימו לעבוד על האב טיפוס המקורי ובבית המלאכה של דיור דלקו האורות כל הלילה, כדי להגיע לעיצוב המוגמר והסופי של התיק החדש. למרבה המזל הם סיימו בדיוק בזמן, כדי להעניק את התיק למחרת בבוקר לנסיכה. שבועות ספורים לאחר מכן בעת ביקור של הנסיכה דיאנה באפריקה, התפרסמו בכל העולם תמונות שלה מחבקת פעוט אפריקאי, כשבידה היא אוחזת את התיק שקיבלה במתנה. השאר הוא כמובן היסטוריה שלא לומר היסטריה לתיק, שזכה מאז לתהילת עולם ושימש את הנסיכה דיאנה בלא מעט ביקורים רשמיים בחו"ל, עד מותה הטרגי שנתיים אח"כ ב-1997. כבמחווה לפטרונית יוצאת הדופן שלו ליידי דיאנה (ליידי די), קיבל התיק את השם: ליידי Dior.

היום הפרזנטורית של תיק ליידי דיור היא השחקנית הצרפתייה מריון קוטיאר

Marion-Cotillard-et-le-Lady-Dior_exact780x1040_p

היצירות שהוצגו בתערוכה הן כאמור הפרשנות האומנותית לתיק ולמעמדו האייקוני והיו שם עבודות נפלאות ומרתקות. למרבה הצער התערוכה הוצגה לערב אחד בלבד, למוזמנים נבחרים דוגמת בר רפאלי וקבוצת אורחים מכובדת מצרפת. האירוע נפתח בקוקטייל חגיגי והמשיך לארוחת ערב אלגנטית בצבעי שחור ולבן, עם מאות סחלבים לבנים ברקע ועם צלחות וכוסות של Dior, אשר הגיעו במיוחד לאירוע היישר מצרפת.

אבל השיק הצרפתי העיקרי, נוצר בזכות הטוטאל לוק של פריטי Dior שלבשו האורחות הסטייליסטיות מפריז וגם כמה סלב מקומיות ובנות מזל – בראשן בר רפאלי, שקיבלו ללבוש לכבוד הערב הזוהר בגדים, נעליים ותיקים מקולקציית קיץ 2015 של דיור. הפריטים הוטסו עבורן במיוחד לפי מידותיהן, היישר מהשואו רום של המותג הנחשק בפריז. כולן נראו סופר שיק כצפוי ממי שלובשות מותג על, היה נוצץ…

אירוע Dior צילום אביב חופי (10)אורחת הכבוד בר רפאלי (שהגיעה לאירוע מלווה באחיה דור)

resized_סילביה שוורצמן אסתי אקרמן נשיא דיור סידני טולדנו ורעייתי קטיה טולדנו באירוע Dior צילום אלירן אביטלמימין: סילביה שוורצמן זכיינית דיור בישראל ובעלת הבוטיק החדש, אסתי אקרמן, נשיא DIOR העולמי סידני טולדנו וחלי קס

DIOR 2

הדוגמניות ניבר מדר, שלומית מלכה וטיטי איינאו, כולן בטוטאל לוק של דיור

אירוע Dior צילום אלירן אביטל (8)שירלי בוגנים ושירז טל (בהריון חודש רביעי) לובשות דיור בקוקטייל החגיגי במוזיאון ת"א

עוד יצירות מהתערוכה:

Waiting for awakening - Lady Dior by AIKO MIYANAGA, 2012

אייקו מיינגה – "מחכה להתעוררות"- 2012

Untitled by NICOLAS MILHE, 2011

ניקולס מילהה – ללא כותרת – 2011 (מאות ידיים עובדות נחוצות לייצור תיקי ליידי דיור, במפעלים כמו מפעל הצעצוע המדומה שבתוך התיק)

PixCell-Bag (Lady Dior, Grey and Silver Python) by KOHEI NAWA, 2011

תיק חרוזי קריסטל המייצגים הדמיית תלת מימד של קוהיי נווים – PixCell-Bag – 2011

ב

 

דניאל ארשאם – "ללא כותרת" – 2010 – עור, מתכת ואפוקסי בחור שפעור בתיק ומדמה את שחיקת הטיח ושחיקה בכלל

1852828-5נלי אגסי – "רוז'" – 2015

Empire of Separation by PETER MACAPIA, 2011פיטר מקפייה – "אימפריה של הפרדה" – 2011

Lady Dior Code 143n by ARTURO BERNED, 2013

ארתורו ברנד – "קוד ליידי דיור" – 2013

dior
*מריון קוטיאר במודעת פרסומת לאחד הדגמים של תיק ליידי דיור

DIOR 21 תיקי "ליידי דיור" מקולקציית קיץ 2015

להשיג: דיור ישראל – ה' באייר 32, כיכר המדינה, תל אביב
טווח מחירים של תיק "ליידי דיור":
קטן: החל מ-10,000 שקלים
בינוני: החל מ-15,000 שקלים
גדול: החל מ-17,000 שקלים
צילומים: יח"צ, אביב חופי ואלירן אביטל
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.