דולה תומכת לידה: ליווי בהריון ובלידה

בחורה עם מחשב נייד

בבלוג זה אני חולקת מנסיוני רב השנים כדולה ותומכת לידה המלווה בני זוג לאורך ההריון והלידה.

הדולה היא תומכת לידה המלווה את היולדת בחדר הלידה. תפקידה של הדולה הוא לסייע ליולדת להפוך את חוויית ההריון והלידה שלה ושל בני הזוג לאירוע חוויתי עוצמתי וטוב וכן לסייע לגשת אל הלידה בברך שמתאימה לכם.

דולה מתאימה היא דולה שבעצם משלימה את בני הזוג ויודעת לזרום עימם, עם הצרכים שלהם.

חשוב שהדולה תהיה מומחית בנושא הריון ולידה ושתיינה לה התמחויות נוספות שאמורות לסייע לה בהכנה של בני הזוג ללידה ובליווי בחדר הלידה.

כמי שמעבירה קורסים של הכנה ללידה, אני מלמדת את הזוגות שהכוח טמון בהם. שהאחריות היא בראש ובראשונה עליהם, גם אם הם שוכרים את שירותי כדולה או דולה אחרת וביחוד אם הם עוברים את הלידה בעצמם.

על קורס הכנה פרטי זוגי ללידה ועל חשיבותה של ההכנה ללידה תוכלו לקרוא כאן.

בבלוג הזה תמצאו סיפורי לידה, עצות וטיפים בנושא הריון ולידה וכן חוויותי כדולה המלווה לידות וכמדריכת הכנה ללידה.

אני לא יודעת מה איתכן. בעיני הלידה היא אחד מרגעי השיא של אשה. בעת הלידה נחשפת האשה לעוצמות שלא האימנה שקיימים בה. לידה טובה היא חוויה שהאשה לוקחת איתה לכל החיים. לידה טראומטית לעומת זאת, עלולה להעיק לשנים רבות ובין היתר אף להשפיע על האמהות ועל הלידות הבאות.

כדוּלה תומכת לידה, אני רואה את תפקידי בליווי הלידה ובהכנה ללידה כעזר כנגדך להפוך את חווית הלידה לטובה, רגועה ומעצימה.

מעבר לשלוש הלידות הפרטיות שלי, אותן ילדתי בלידה טבעית בשני בתי חולים, ליוויתי במהלך שנות הקריירה שלי עשרות רבות של יולדות- הן בחדר לידה כדולה והן בהכנה נפשית ללידה או בהכנה זוגית.
במהלך השנים צברתי ניסיון רב אבל אני גם לא מפסיקה ללמוד ולהתמחות בהעיבטים רבים ושונים הקשורים להריון ולידה:

עיסוי נשים בהריון, שיטת גרינברג, שיטת קיי להכנה נפשית ללידה, דולה, מדריכת הכנה ללידה, התמקדות, הנחיית קבוצות, עוצמת הרכות, שיטות גופנפש, ארומתרפיה. כמו כן, ניהלתי פיילוט של קבוצות תמיכה לנשים בהריון בסיכון בבית חולים ועוד ועוד.

כל אלה נותנים בידי כלים מוגוונים המאפשרים לי להתאים את עצמי לכל יולדת ויולדת על מאפייניה השונים, צרכיה ואף להיבטים תרבותיים שונים. כך מצאתי את עצמי מטפלת ומלווה נשים מכל שכבות האוכלוסיה, דתיות וחרדיות ברמת שונות של אדיקות, יהודיות ולא יהודיות…

אחרי ליווי