האורקסטרה בישראל – שוב הם מגיעים להופעה ב-2019

בחורה עם מחשב נייד

כנראה שחברי להקת ELO המקוריים מאוד מאוד אוהבים אותנו, אחרת קשה להסביר את ההופעה של האורקסטרה בישראל שתגיע לכאן בחודש פברואר 2019 בהיכל התרבות בתל אביב לאחר שכבר הופיעו כאן שלוש פעמים בשנים האחרונות. הפעם, הם מגיעים לרגל אלבום המופת שלהם "דיסקברי" שחוגג 40 שנה!

אם אתם לא ממש מכירים את ELO והתופעה, הגעתם לפוסט הנכון בו תוכלו לקבל קצת רקע על הלהקה המצויינת והאיכותית הזאת שמחזיקה בישראל קהל מעריצים נאמן.

אז מי הם ELO?

ובכן, ELO הוא קיצור של Electric Light Orchestra  שפירושו משחק מילים: לכאורה משמעותו היא "תזמורות האור החשמלי", אך ניתן לפרשו גם כ"תזמורת קלה חשמלית". השם מרמז על סגנונה הייחודי של הלהקה המשלב כלים חשמליים עם תזמורת קלה.  ההרכב היה אחד מהרכבי הרוק הבריטי המצליחים ביותר בשנות השבעים ושנות השמונים.

המוזיקאי האגדי ג'ף לין יחד עם רוי ווד ובב בוון (מלהקת "The Move") הקימם את ההרכב בשנת 1971 והוא פעל עד שנת 1986 בהרכבים משתנים ועם נגנים שמתחליפם מעת לעת. סה"כ, הוציא ההרכב 13 אלבומים עד לשנה זו.

סגנון הלהקה התאפיין בשימוש רב בכלי מיתר ככינור ושני צ'לו למתן נופך "קלאסי" לשיריה. בשנת 1979 פנו חברי הלהקה לסגנון הדיסקו באלבום "Discovery", בו נמצאו להיטים כגון "Don't Bring Me Down" (שהוא השיר הראשון אותו הקליטו ללא כלי מיתר כלשהם), "Last Train to London" ,"Shine a Little Love" ו-"Confusion".

הלהקה המשיכה במגמה זו ובשנת 1981 ראה אור האלבום "Time" אשר בו פנתה הלהקה לצלילים אלקטרוניים, בשילוב עם הגוון הישן של ELO – כלי מיתר קלאסיים. אלבום זה מזכיר בצליליו פסקול לסרט מדע בדיוני, ואף התכנים שלו מדברים על האנושות במונחים עתידיים על גבול המדע הבדיוני כמו למשל בשירים "Ticket to the Moon" ,"Yours Truly, 2095", "21th Century Man" ועוד. למרות השינוי המוזיקלי של הלהקה זכה האלבום להצלחה עולמי והעיד על כך סיבוב ההופעות "Time" שבא מיד לאחר צאת האלבום.

בשנת 2001 חברו להם ג'ף לין וקלידן הלהקה ריצ'רד טנדי ויחד עם עוד מספר נגנים הם הוציאו אלבום חדש בשם Zoom. הם התעתדו לצאת לסיבוב הופעות תחילה בארצות הברית ולאחר מכן באירופה, אך סיבוב הופעות זה בוטל עקב מיעוט הזמנות. זאת על אף שהאלבום עצמו זכה לביקורות חיוביות. ההופעה עצמה תועדה בפני קומץ נבחר ממעריצי הלהקה באולם PBS בלוס אנג'לס ויצא על DVD.

הלהקה שכונתה על ידי ג'ון לנון, "הבנים של הביטלס", מכרה למעלה מ-100 מיליון עותקים מאלבומיה וזכתה בשלל פרסים יוקרתיים. האלבום "דיסקברי" שנחשב לטוב ביותר של ההרכב, לווה בסרטוני וידאו לכל שיר, בטכנולוגיה של אנימציה יוצאת דופן לאותה תקופה. השיר Diary of Horace Wimp היה מחווה של הלהקה ל"יום בחיים" של הביטלס. האלבום הפך בין לילה להצלחת ענק: ההרמוניות קוליות, הצליל העשיר והמלודיות שמסרבות לצאת מהראש, התמקמו בשורה הראשונה של הקלסיקות בדברי הימים של הרוק.

הלהקה תגיע לכאן עם גלגולה השלישי הנקרא "דה אורקסטרה" (The Orchestra) ותציג כאן 2 הופעות בפברואר 2019 הקרוב בהיכל התרבות בת"א. מכירת כרטיסים לאורקסטרה כבר נפתחה לא מזמן והיא נמצאת בעיצומה. מחירי הכרטיסים מתחילים ב-275 ש"ח. ניתן למצוא עוד פרטים בעמוד הבא.

[youtube TESWzO7EFGo]