השילוש הקדוש: צילום, אופנה והעיר הגדולה

בשנתיים האחרונות שמעתי מהרבה אנשים שאני "אמיצה". אני, שלא מבינה איך אנשים נהנים מצניחה חופשית ומסנפלינג קפצתי בנג'י אל הלא נודע: יצאתי בגיל 38 לדרך עצמאית והגשמתי את החלום שלי – להיות צלמת אופנה.

בחורה עם מחשב נייד

נעים להכיר, אני לימור יערי, עוד רגע בת 40 (משבר גיל ה-40 הקדים את זמנו), גרה בתל אביב עם זיו בעלי, שלושת ילדנו המקסימים וכלבה קשישה אחת. והיום אני יכולה להגיד בגאווה, שלא לומר לצעוק, שאני צלמת אופנה ואנשים. וזה כיף גדול.

מצילומים לתכשיטי ג'יולי. צילום: לימור יערי
מצילומים לתכשיטי ג'יולי. צילום: לימור יערי

הצילום: כשחיפשתי תחביב מגניב

מכירים את האנשים האלה שתמיד ידעו מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים? אז אני ממש לא מאלה. במשך שנים לא ידעתי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה. גם שכבר הייתי גדולה. זרמתי בטבעיות מתפקיד לתפקיד בתחומים שונים, מלימודי קולנוע וטלוויזיה דרך עריכת וכתיבת תוכן ועד לניהול פרויקטים שיווקיים בארגון גדול.

לפני כשמונה שנים, נרשמתי לקורס צילום כתחביב כי הרגשתי שהחיים לא יכולים להתנהל רק סביב בית-עבודה וצילום נראה לי תחום מעניין. מהר מאוד נשאבתי לעולם הקסום של הצילום והבנתי שאני גם טובה בזה. המשכתי לקורס צילום מקצועי בסטודיו גברא ואפילו הצגתי בתערוכה קבוצתית. אבל בשלב הזה הצילום תפס מקום משני בחיים, שלא לומר במקום רביעי או חמישי בחיי, אי שם אחרי גידול שני קטנטנים, העבודה המשרדית והחיים עצמם. כשכבר צילמתי נשארתי באזור הנוחות שלי: צילומי היריון, משפחה ותדמית בעיקר לחברים ולחברים של חברים.

מצילומים לדיזינגוף סנטר. צילום: לימור יערי
מצילומים לדיזינגוף סנטר. צילום: לימור יערי

המאורע המחולל: צילומי אופנה בעיר הגדולה

בעבודה היה לי סה"כ טוב ומעניין. אבל זה פשוט לא היה זה. קצת קלישאתי אבל באמת הרגשתי שהחיים קצרים מדי בשביל שאבלה את רוב שעות היום בלעשות משהו שרק נחמד לי ומשרת מנהלים ומנהלים של מנהלים. חיפשתי את הדבר הזה שיעשה לי פרפרים בבטן.

ואז הפרפרים הופיעו. זה קרה לפני כשנתיים, יצאתי מאזור הנוחות שלי ויצאתי לצלם סטייליסטית ביום שכלל צילום לוקים שונים בלוקיישנים ברחבי תל אביב. התאהבתי מיד בעשייה הזו: התמלאתי באנרגיות מטורפות במהלך היום, האדרנלין זרם בגוף, לא חשתי רעב או עייפות (ועוד הייתי בהיריון) ופשוט ריחפתי. מיד הרגשתי שזה זה – זה הייעוד שלי.

מתוך הצילומים לענת סיני. ה-סטייליסטית שבזכותה מצאתי את ייעודי. צילום: לימור יערי
מתוך הצילומים לענת סיני. ה-סטייליסטית שבזכותה מצאתי את ייעודי. צילום: לימור יערי

השילוב בין הצילום, לאופנה ולסגנון האורבני של עיר גדולה – זה השילוב שהכי מתאים לי.  הצילום זו התשוקה שלי, האהבה לאופנה מגיעה מהבית, עם אמא פאשניסטה שעסקה שנים בתחום ואבא בעל עסק מצליח לבדים, והעיר הגדולה: אני תל אביבית מלידה, אוהבת את המבנים האורבניים, את השילוב בין ישן לחדש, את המרקם האנושי ואת האנרגיות של העיר הגדולה. כל עיר גדולה.

הפעם כבר היה לי ברור שאחרי הלידה אני לא חוזרת לעבודה המשרדית ואני הולכת להגשים את החלום שלי, שכל הזמן מתחדד ומתעדכן.

ועכשיו אני כאן, חיה את החלום. פוגשת הרבה אנשים, בעיקר נשים, מוכשרים ומוכשרות. מצלמת המון הפקות שאני גאה בהן (בחרתי לשלב בפוסט את מיטב התמונות שצילמתי בהפקות בשנה האחרונה) ומתמקדת במה שעושה לי הכי טוב – צילומי אווירה בסגנון אורבני לעסקים בתחום האופנה והלייף סטייל. בשנה האחרונה החלטתי להתאים את הסגנון והעשייה שלי גם לאנשים פרטיים ואני מצלמת נשים בהיריון, בוק בת מצווה והפקות אופנה לנשים פרטיות בשפה הצילומית שגיבשתי.

מתוך הצילומים לדנה אשכנזי. צילום: לימור יערי
מתוך הצילומים לדנה אשכנזי. צילום: לימור יערי

לצד ההנאה הגדולה מהגשמת החלום הגיעה גם ההכרה שכעצמאית, אני אחראית על גורלי ועל הכנסותיי. שאני חייבת מינגלינג, נטוורקינג ועוד כל מיני דברים עם מילים כאלו, ובעיקר שאני חייבת לשווק את עצמי ולנהל את העסק שלי כמו שצריך. וזה לא פשוט. יש המון דרכים וכלים וזה מבלבל לפעמים.

בגלל זה אני שמחה שאני זוכה לקחת חלק בקורס דיגיטליות בעסקים של סלונה ובנק לאומי. אני מחכה בקוצר רוח לקבל את כל הכלים שיעשו לי סדר בבלאגן. בעיני, זו דרך מצוינת להתחיל ככה את 2019, עם אוויר לנשימה ורעב ללמוד ולהתפתח.

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטגרם ולצפות בעבודותיי באתר שלי.

 

#דיגיטליות_בעסקים

#לאומיעסקים

מתוך הצילומים ל- missannette צילום: לימור יערי
מתוך הצילומים ל- missannette צילום: לימור יערי

 

לימור יערי | צלמת אופנה ופורטרטים
לימור יערי, בת 40 מת"א, נשואה לזיו, אמא של מיקה, איתי ועלמה. צלמת אופנה ופורטרטים שמתמחה בסגנון אורבני: צילומי אווירה בלוקיישינים יפים. אשת תוכן ומנהלת פרויקטים בעברי. מגשימה את החלום לעסוק במה שעושה לי פרפרים בבטן כל בוקר מחדש.