שלום עולם! 10 עובדות על פלסטיק

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!
נתחיל מההתחלה עם 10 עובדות על פלסטיק שישכנעו אתכם להימנע מצרכנות יתר, לצמצם באריזות פלסטיק, לוותר על השקית בסופר והקשית במסעדה.
להתחיל תהליך שינוי חיובי שישפר את איכות חייכם, הכיס והבריאות שלכם ושל הסביבה.

 1. פלסטיק נשאר לנצח.
  פלסטיק הוא חומר עמיד שנשאר לנצח, 33 אחוז ממוצרי הפלסטיק משומשים פעם אחת ולאחר מכן מושלכים. פלסטיק אינו מתפרק ביולוגית; אלא נשבר לחתיכות קטנות יותר.
  כל פיסת פלסטיק שאי פעם נוצרה, עדיין קיימת איפושהו.
 2. פלסטיק מזהם את מי התהום שלנו.
  יש עשרות אלפי אתרי הטמנה ברחבי העולם. מתחת לכל אחת מהם קבור פלסטיק, פלסטיק מלא בכימיקלים רעילים אשר מחלחלים לתוך מי התהום במורד הזרם הישר לתוך אגמים ונהרות.
 3. פלסטיק מושך מזהמים אחרים.
  תוספים לפלסטיק בתהליך הייצור, כמו מעכבי בעירה, BPAs ו PVCs, משחררים את הרעלים שלהם. רעלים אלה ודומיהם שמנוניים ודוחים מים, עקב כך הם נצמדים לאובייקטים מבוססי נפט כמו פסולת פלסטיק.
 4. פלסטיק מאיים על חיות הבר.
  חיות הבר נמצאות בסכנת הסתבכות, בליעה ושיבוש בתי הגידול הנובעים מפלסטיק שמגיע לסביבתם. באוקיינוסים שלנו לבד, פסולת פלסטיק עולה על ערך הזואו-פלנקטון ביחס
  של 36 ל -1.
 5. פלסטיק מצטבר בסביבה.
  האמריקאים לבדם משליכים יותר מ – 30 מיליון טונות של פלסטיק בשנה; רק 8 אחוזים ממנו ממוחזר. השאר מוטמן במזבלות או הופך לפסולת, וחלק קטן נשרף.
 6. פלסטיק מרעיל את שרשרת המזון שלנו.
  אפילו פלנקטון, היצורים הזעירים ביותר באוקיינוסים שלנו, אוכלים מיקרו-פלסטיק וקולטים את הרעלים שלהם. הפלסטיק תופס את מקומן של האצות כמקור מזון ומשבש את שרשרת המזון.
 7. פלסטיק משפיע על בריאות האדם.
  כימיקלים הדולפים מהפלסטיק נמצאים בתאי דם וברקמות של כולנו. החשיפה אליהם קשורה לסרטן, מומים מולדים, בעיות במערכת החיסונית, הפרעות אנדוקריניות ומחלות אחרות.
 8. טיפול בפסולת פלסטיק עולה מיליארדים.
  כולם נפגעים: תיירות, מקומות בילוי, עסקים, בריאותם של בני אדם, בעלי חיים – נפגעים בגלל זיהום פלסטיק. הנזק הכספי המתמשך הוא בלתי מעבר לכל דמיון.
 9. 50% מהפלסטיק המיוצר בעולם נועד לשימוש יחיד.  161 מיליון טון לשנה לאריזות 65 מיליון טון לתעשיית האופנה והטקסטיל ליתר דיוק.
 10. 10 מיליון טון פסולת פלסטיק נזרקת לים בכל שנה. בכל דקה נמכרים ברחבי העולם כמיליון בקבוקי פלסטיק.  500 מיליון קשיות שתיה נצרכות בכל יום בארה"ב בלבד.

  במאמר הבא נציג חלופות טבעיות שיסייעו לכם להתחיל במסע לחיים שאחרי הפלסטיק.