בחירת זכוכית לבניית מקלחון טיפים של כוכב המקלחונים

בחורה עם מחשב נייד

בחירת זכוכית לבניית מקלחון טיפים של כוכב המקלחונים שכל אחד צריכה לדעת לפני רכישה

הזכוכית היא חומר הגלם הראשי של המקלחונים המודרניים – אך איזו זכוכית כדאי לבחור עבור מקלחון ביתי? האם להעדיף מראה שקוף או חלבי? ומהי זכוכית אקסטרה קליר?

 זה מכבר חלפו הימים של בניית ועיצוב מקלחונים מפלסטיק זול, שאותו החליפה הזכוכית הוותיקה. אך גם בעידן הזכוכית ישנו שפע של אפשרויות בחירה עבור הרוכשים מקלחון בהזמנה אישית, ובנוסף ישנם כללי יסוד לסוג הזכוכית בה מותר להשתמש על פי התקן הישראלי. במאמר זה נרחיב על אותו חומר גלם שעומד בלבו של כל מקלחון, הזכוכית.

התקן הישראלי לזכוכיות מקלחונים

בטיחות היא נושא חשוב – רבות מהתאונות מתרחשות בתוככי הבית דווקא, ולכן גם בחדר הרחצה המחוקק הישראלי נתן על כך את הדעת. התקן הישראלי קבע כי הזכוכית המשמשת לבנייתם של אמבטיונים ומקלחונים חייבת להיות אחת מהשתיים: רבודה או מחוסמת.

שני סוגי זכוכית אלו הינם חזקים במיוחד ובעלי תכונה חשובה: אם חלילה הזכוכית נשברת היא אינה יוצרת חלקים גדולים וחדים העשויים לגרום לחתכים מסוכנים, אלא היא מתפוררת לחלקים קטנים בעלי יכולת פציעה נמוכה בהרבה.

שקוף או לא שקוף?

יש יופי רב במראה הנקי של מקלחונים מזכוכית שקופה לגמרי – כפי שתוכלו לראות בביקור בכל חנות מקלחונים במרכז, חלק גדול מהתערוכה מציג דגמים בזכוכית שקופה, כמו גם אקסטרה קליר. לשקוף יתרון גדול בכך שהוא יוצר מראה נקי יותר ותחושת מרחב, שחשובה במיוחד אם מדובר על חדר רחצה קטן ממדים. מנגד, הבחירה בזכוכית חלבית נובעת לא פעם מהשימושיות שלה: הן הרצון לפרטיות, כיוון שזכוכית חלבית אינה מאפשרת הצצה מוחלטת על הרוחץ, והן כי עקבות אבנית מהמים פחות נראים עליה והיא דורשת פחות תחזוקה.

 למי שאוהב מאוד את המראה השקוף, ניתן לבחור בעיצוב מקלחון בהזמנה אישית מזכוכית אקסטרה קליר, שהינה שקופה במיוחד בשל היעדר עופרת בהרכבה (העופרת לעתים מעניקה גוון מעט ירקרק לזכוכית).

 אגב, לחילופין ניתן לבחור בעיצוב מקלחונים העשויים זכוכית שקופה אך צבעונית, שצבעה נובע מרכיביה הפנימיים.

shower_1

 גם בזכוכית חלבית יש אפשרויות לבחירה

 לא כל המקלחונים מזכוכית חלבית אחד הם – גם בסוג זכוכית זה יש תתי סוגים רבים. זאת מכיוון שהאפקט החלבי נובע מיצירת דגם על גבי הזכוכית בעזרת טכניקת התזת חול, שמטשטש את שקיפותה. את התזת החול ניתן לבצע בצורות שונות ליצירת דוגמאות מגוונות – אפשר אפילו ליצור פסים או ציור בהזמנה אישית.

 עם זאת, יש דגמים של זכוכית חלבית עבור מקלחונים ששולטים בשוק והם הסטנדרט ממנו בוחרים הלקוחות את מבוקשם. למשל, זכוכית פפיטה, שלה דגם הנראה כרשת, או גרניט דמוי גלים. אם בחרתם חנות מקלחונים טובה, תוכלו לקבל בה מגוון אפשרויות לבחירה, ולהציץ בקטלוג שיציג בפניכם את כל אופציות העיצוב הפתוחים בפניכם ליצירת המקלחון המושלם בו חשקתם.

לפרטים ומידע נוסף – צרו קשר באתר כוכב המקלחונים